AstraZeneca برای تهیه 1 میلیارد دوز واکسن آکسفورد با SII همکاری کرد: نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون در UNGA

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون روز شنبه گفت که شرکت دارویی AstraZeneca توافق کرده است با انستیتوی هند یک میلیارد دوز واکسن COVAX را به کشورهای کم درآمد و متوسط ​​ارائه خواهد داد.

روز شنبه ، بوریس جانسون ، در جریان سخنرانی خود در هفتاد و پنجمین بحث سطح بالای مجمع عمومی ملی متحد (UNGA). همچنین گفت که واکسن آکسفورد (COVAX) اکنون در مرحله 3 آزمایشات بالینی است و AstraZeneca در حال حاضر تولید میلیون ها دوز را آغاز کرده است.

“واکسن آکسفورد اکنون در مرحله 3 آزمایشات بالینی است و در صورت موفقیت ، AstraZeneca در حال حاضر میلیون ها دوز را برای آماده سازی برای توزیع سریع تولید کرده است. [AstraZeneca] با انستیتوی سرم هند به توافق رسیده اند كه یك میلیارد دوز به كشورهای با درآمد كم و متوسط ​​بدهند. “بوریس جانسون” در یك سخنرانی از پیش ضبط شده در UNGA ، بوریس جانسون همچنین 500 میلیون پوند (636 میلیون دلار آمریکا) از طریق مجموعه جهانی تهیه واکسن COVAX برای کمک به 92 فقیرترین کشورهای جهان برای تهیه واکسن ویروس کرونا ، متعهد شد که واکسن در دسترس باشد. موسسه جنر دانشگاه آکسفورد با همکاری AstraZeneca شرکت دارویی انگلیس و سوئد ، در حال حاضر پیشگام در رقابت واکسن است.

بوریس جانسون بعنوان نمونه ای از رهبری و سخاوت انگلیس ، همچنین اشاره کرد محققان دانشگاه آکسفورد بلافاصله کشف مشترکی که داروی ارزان به نام دگزامتازون خطر مرگ بیش از یک سوم بیماران تحت ونتیلاتور را کاهش می دهد. وی همچنین به تلاش های آكسفورد و داروساز AstraZeneca در انگلیس برای تولید و تولید واكسن اشاره كرد. “آیا سلامتی هر کشور بستگی به دسترسی کل دنیا به یک واکسن ایمن و م dependsثر ، در هر کجا که دستیابی به موفقیت مهم باشد ، بستگی دارد.” انگلیس ، ما برای تحقق این امر همه توان خود را انجام خواهیم داد؟ ” وی همچنین گفت.

بوریس جانسون – که در بهار به بیماری Covid-19 مبتلا شد و سه شب را در مراقبت های ویژه گذراند – همچنین از کشورها خواست تا داده ها را برای ایجاد یک سیستم جهانی هشدار سریع برای شیوع بیماری به اشتراک بگذارند و از کشورها خواسته شد تا دستکاری کنترل صادرات کالاهای اساسی را متوقف کنند ، همانطور که بسیاری در این بیماری همه گیر اقدام کرده اند.

بوریس جانسون گفت که بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث از بین رفتن روابط بین ملت ها شده و از رهبران جهان خواسته است تا علیه “مشترک” دشمن “Covid-19. وی گفت: “دیگر هرگز نباید 193 مبارزه جداگانه علیه همان دشمن انجام دهیم.”

وی همچنین اعلام كرد كه انگلستان بودجه خود را برای سازمان بهداشت جهانی (WHO) با 30 درصد افزایش به 340 نفر افزایش می دهد. طی چهار سال آینده میلیون پوند (432 میلیون دلار آمریکا).

بوریس جانسون همچنین طرحی را برای جلوگیری از همه گیری جهانی دیگر ارائه داد ، از جمله شبکه آزمایشگاه های تحقیقات مشترک انسان و دام در سراسر جهان برای شناسایی عوامل بیماری زای خطرناک قبل از جهش از حیوانات به انسان.

(با ورودی های AP)