استرالیا قصد دارد 380 لاشه نهنگ رشته ای را دفع کند. 90 نجات یافته

مقامات استرالیایی در حال برنامه ریزی وظیفه سنگین دفع حداقل 380 لاشه نهنگ در روز پنجشنبه بودند زیرا امیدها کمرنگ شد و تعداد بیشتری از بازماندگان یکی از بزرگترین رشته های توده جهان وجود خواهد داشت از پستانداران.

امدادگران موفق شده اند تقریباً 90 نهنگ خلبان باله بلند را که در اواخر روز پنجشنبه در سواحل دور افتاده جنوب کشور ساحل شده بودند ، آزاد کنند. مقامات گفتند كه اكثريت آزادشدگان به آب عميق تري رسيده اند اما احتمالاً چهار نفر به اين بيماري تحقيق مي كنند و هنگامي كه جزر و مد مي شود ساير افراد نيز برمي گردند. چهار روز پس از آنکه غلاف 470 تایی برای اولین بار در سواحل شمال غربی جزیره تاسمانی مشاهده شد ، در آب کم عمق در یک شن و ماسه گسترده قرار گرفت.

“فراتر از 24 ساعت آینده ، هر حیوان باقی مانده که زنده زنده کمتر قابل دوام خواهد بود. “نیک دکا ، کنترل کننده حوادث سازمان پارک ها و حیات وحش دولت ایالتی گفت.

در نتیجه ، مقامات در حال تدوین طرحی برای دفع حداقل 380 نهنگ در دریا بودند ، عملیاتی دکا گفت: “ترجیح ما این است که در دریا دفع شود ، ما هنوز هم در مورد اینکه نقطه افت دقیقاً کجاست توصیه های تخصصی را انجام می دهیم.” خطری برای سلامتی محیط زیست به وجود می آورد. کار بسیار دلهره آور اما ضروری است ، کارشناسان گفتند.

“برای نهنگ های بزرگ بسیار متاسفانه ، ممکن است هفته ها طول بکشد تا آنها بمیرند ، و آنها زیر آفتاب تاول بزنند ، بنابراین شما به یک فرد اخلاقی و انسانی فکر می کنید کاری که باید انجام شود ، “مایک دوبل ، جانورشناسی که مرکز پستانداران دریایی استرالیا را هدایت می کند ، به رویترز گفت.

در حالی که نهنگهای بزرگتر می توانند به یک دوز کشنده کلرید پتاسیم برای قلب یا مواد منفجره نیاز داشته باشند ، نهنگهای کوچکتر مانند بلند خلبانان پیروز شده معمولاً با سلاح گرم مورد اصابت گلوله قرار می گیرند.

رشته ای که بزرگترین مورد ثبت شده در استرالیای مدرن و یکی از بزرگترین در جهان است ، توجه را به یک پدیده طبیعی جلب کرده است که برای دانشمندان تا حد زیادی یک رمز و راز باقی مانده است.

یک تیم نجات متشکل از بیش از 60 دانشمند و داوطلب دولتی به مکان دور افتاده ناامید شدند و در یک فرآیند دشوار تصفیه مجدد ، آبهای سرد را یخ زدند. در هر نهنگ چهار یا پنج نفر برای اتصال قلاب به حیوانات و هدایت آنها هنگامی که توسط قایق به آب های عمیق تری کشیده می شدند ، لازم بود.