بنگلادش با 30 میلیون دوز واکسن کرونا ویروس آکسفورد با هند تفاهم نامه امضا کرده است.

jpeg؟ fX1gNT471.lIDmeDzgFAlCzeXpwdJKjL “class =” ff-og-image-inserted “>

دولت بنگلادش روز پنجشنبه تفاهم نامه ای را با داروسازی های مستقر در Pune و Bexmico امضا کرد تا 30 میلیون دوز” Covishield “تهیه کند. نامزد واکسن Covid-19 توسط دانشگاه آکسفورد و با همکاری AstraZeneca و م Instituteسسه سرم هند (SII) در حال تهیه است.

یک یادداشت تفاهم (تفاهم نامه) برای این منظور توسط مقامات امضا شد روز پنجشنبه وزارت بهداشت و رفاه خانواده بنگلادش ، داروهای SII و Bexmico در داکا. این تفاهم نامه در مورد 30 میلیون دوز نامزد واکسن ویروس کرونا ویروس دانشگاه آکسفورد “Covishield” برای بنگلادش صحبت می کند. نازمول حسن پاپون در جریان این رویداد در داکا حضور داشت.

مطابق تفاهم نامه ، موسسه سرم هند واکسن Covid-19 را در اختیار داروسازان Beximco قرار خواهد داد.

“هنگامی که واکسن استفاده شود زاهد ملکه ، وزیر بهداشت بنگلادش گفت ، توسعه یافته است ، موسسه سرم در مرحله اول 30 میلیون دوز واکسن ارائه می دهد و BPL آن را به بنگلادش می آورد. از جمله هزینه زایمان 5 دلار آمریکا برای هر دوز 425 ارز بنگلادشی هزینه می شود. وزیر مالک افزود: “ما می توانیم واکسن را به 1.5 کوره در اختیار مردم قرار دهیم ، زیرا دو عکس واکسن برای یک نفر مورد نیاز است.”

توسعه یافته توسط دانشگاه آکسفورد ، کوویشیلد مراحل فاز را طی می کند e-2 آزمایشات بالینی. Adar Poonawalla ، مدیر عامل شرکت SII ، در اوایل هفته جاری گفت که احتمال این وجود دارد که آزمایشات تا دسامبر سال 2020 به پایان برسد.

با این حال ، پونوالالا گفت که برای اظهار نظر در مورد واکسن خیلی زود است.