معلم فرانسوی سر بریده شده هدف کمپین خشمگین رسانه های اجتماعی قرار گرفت: گزارش

معلم فرانسوی که توسط یک پناهنده چچنی 18 ساله در بیرون از مدرسه در پاریس سر بریده شد قربانی یک کارزار عصبانی در بر اساس گزارش رویترز ، شبکه های اجتماعی

ساموئل پتی 47 ساله روز جمعه توسط این جوان 18 ساله کشته شد. در این گزارش آمده است كه این نوجوان می خواست معلم را به دلیل نشان دادن كارتون های حضرت محمد (ص) در كلاس های مدنی درباره آزادی بیان به شاگردان خود مجازات كند.

این نوجوان توسط پلیس به ضرب گلوله كشته شد و 9 مظنون دیگر پرونده بازداشت شد ، دادستانی مبارزه با تروریسم فرانسه گفت.

این اولین بار بود که پتی تصاویر پیامبر را نشان می داد. این معلم مقتول سال گذشته نیز به عنوان بخشی از برنامه درسی مدنی کارتون ها را به دانش آموزان خود نشان داده بود.

شروع کارزار نفرت علیه پتی بر سر درس های مدنی در مدرسه از 7 اکتبر ، زمانی که والدین شروع کردند. از دختری که در کلاس بود ، یک فیلم خشمگین در فیس بوک منتشر کرد.

این مرد می خواست مسئولان مدرسه پتی را برکنار کنند ، همانطور که رویترز گزارش داد.

یک هفته بعد یک فیلم دیگر ظاهر شد در YouTube ، با حضور پدر دانش آموز. صدای خارج از دوربین گفت که امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، نفرت از مسلمانان را تحریک می کند. در این ویدئو ، مرد تهدید کرد که در صورت برکنار نشدن معلم ، دست به اعتراض می زند.

طبق آخرین گزارش ها ، هر دو آنها اکنون در بازداشت پلیس هستند.

مدرسه پلیس گفت که بلافاصله پس از شروع فیلم های مختلف از رسانه های اجتماعی تهدیدها دریافت شده است.

روز جمعه ، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، برای محکوم کردن آنچه “حمله تروریستی اسلام گرایان” نامید ، از این مدرسه بازدید کرد. ماکرون از ملت خواست که متحد در برابر افراط گرایی بایستند.

“AP یکی از هموطنان ما را به قتل رساند زیرا او به او … آزادی بیان ، آزادی ایمان آوردن یا باور نکردن” را نقل کرد. < / p>

(با ورودی های Reuters، AP)