Breaking News

نخست وزیر نپال به دلیل استفاده از نقشه قدیمی کشور در تبریک 888011000000110888 نپال روز یکشنبه پس از انتقاد نخست وزیر KP ، شارما اولی ، به دلیل استفاده نکردن از سیاست تجدید نظر شده در رسانه های اجتماعی ، توجیه کرد نقشه نپال که می بایست شامل سه منطقه مورد مناقشه لیپولخ ، کالاپانی و لمپیادورا باشد که هند ادعا می کند. پیام ویجایاداشامی “یک روز پس از بازدید سامان کومار گوئل ، رئیس R&AW هند از کاتماندو منتشر شد. روز جمعه ، اولی ، در پیامی توییتر بهترین آرزوهای خود را برای ویجایاداشامی یا دوسههرا به مردم نپال منتقل کرده بود. دولت نپال روشن کرد که نقشه ای که برای انتقال سلام ویاجیاداشامی اولی استفاده شده است. s به دلایل فنی تحریف شد و افزود که دولت به طور جدی در حال بررسی موضوع است. در پاسخ به انتقادات ، سوریا تاپا ، مشاور مطبوعاتی نخست وزیر ، در بیانیه ای گفت که نقشه اصلاح شده در پیام نخست وزیر مورد استفاده قرار گرفت ، اما به دلیل کوچک بودن قابل مشاهده نبود. “به منظور طراحی ، نقشه ای که مورد استفاده قرار گرفته است مورد شایعات و اظهار نظرهایی قرار گرفته است که غیر ضروری است. بیانیه ای که به نپالی خوانده می شود ، طبیعی است که ما از نقشه ای که در سطح ملی قابل قبول است استفاده می کنیم. راجان بهتارای ، مشاور امور خارجه اولی ، گفت که نپال ادعای خود در مورد منطقه کالاپانی را رد نکرده است. در حالی که کاتماندو گفته است که در کنار تغییرات نقشه برداری انجام شده توسط پارلمان این کشور ایستاده است ، این دولت اولی بود که دستور داد کتابهای درسی مدرسه را که شامل نقشه جدید بود شش هفته پیش پس بگیرند. این جنجال را “تبلیغ” خواند ، تاپا در بیانیه خود خواست كه به آن پایبند نباشد. “وی گفت:” ما از مردم میهن دوست می خواهیم كه به چنین تبلیغات و تبلیغاتی درباره نقشه ما نپردازند. در این بیانیه همچنین آمده است: “ما بسیار نگران تفسیر نادرست نقشه ای هستیم که در سلام و احوال پرسی نخست وزیر اولی در ویاجیاداشامی استفاده شده است. این چیزی است که ما به طور جدی در حال بررسی آن هستیم. ” در ماه ژوئن ، پارلمان نپال نقشه سیاسی جدید این کشور را با ویژگی های Kalapani ، Lipulekh و Limpiyadhura که بخشی از منطقه Pithoragarh در اوتاراخند است تصویب کرد. پس از سفر سامان كومار گوئل ، رئیس R&AW هند در این هفته ، ژنرال MM Naravane ، رئیس ارتش هند ، قرار است ماه آینده به نپال سفر كند. جشن Dussehra یا Vijayadashami در 25 هند در سراسر هند برگزار شد.

صندوق سرمایه گذاری تجاری بیروت برای بازسازی پس از انفجار

class = “ff-og-image-inserted”>

جیزل حسون ، کارآفرین لبنانی ایستاده در ویرانه های شکاف دار میله خود که در اثر انفجار عظیم بندر بیروت تخریب شده بود ، اظهار داشت که امیدوار است سرمایه گذاری گسترده بتواند به نجات تجارت وی از زیر آوار کمک کند. .

“این مکان زندگی من بود” ، بالای ایستاده روی کشته های کرکره های شکسته و گچ ، روی زمین که قبلاً محل رقص بود ایستاده بود.

وی گفت: “پس دقیقاً همینطور – بم! – دیگر چیزی باقی نمانده بود” ، دیواری دمیده پشت سر او که نمای جرثقیل های بلند بندر پایتخت را فراهم می کرد.

در اولین قرار گرفته است کف یک ویلای آبی در منطقه پر جنب و جوش Gemmayzeh در بیروت ، مادام ام زمانی یک مکان محبوب شبانه بود که به خاطر مهمانی های آخر هفته و نمایش های خود معروف بود.

اما امروز دیوارهای محل اجاره شکسته است ، بخشی از کف آن دارای غرق در ، و بالکن آن منفجر شده است. نوار باید حرکت کند.

هاسون در زیر عکسهای زنده مانده از غواص مصری ام کلثوم گفت: “ما در حال جمع آوری کمک مالی هستیم.” “بنابراین شاید ما بتوانیم به انجام کاری برگردیم ، دوباره روی پای خود بایستیم و کارکنان کمی را که در اختیار داریم دوباره استخدام کنیم.”

تاکنون 5000 دلار از یک هدف 85000 دلاری جمع شده است. < در 4 آگوست ، انبار عظیمی از نیترات آمونیوم در اسکله منفجر شد و باعث کشته شدن بیش از 190 نفر ، زخمی شدن هزاران نفر و ویران کردن قسمتهای زیادی از شهر شد.

مطالب مشابه  تایلند پس از اعتراض بی سابقه اعلام اضطراری کرد. رهبران عالی دستگیر شدند

“نمی توان انتظار داشت”

مناطق شبانه بیرموت در Gemmayzeh و Mar Mikhael ، معروف به بارها ، رستوران ها و گالری های هنری ، از محله هایی هستند که بیشترین آسیب را دیده اند.

ارتش هفته گذشته گفت که این مناطق از 19115 شرکت تجاری و 962 رستوران آسیب دیده در اثر انفجار استفاده کرده است.

برای بسیاری ، این انفجار پس از ماه ها کشمکش مالی برای زنده ماندن از وخیم ترین بحران اقتصادی لبنان در دهه های گذشته و انسداد ویروس کرونا ، یک ضربه ناک اوت بود. p> با اندک امید به جبران خسارت یا وام های بانک های لبنانی درگیر ، صاحبان مشاغل باهوش از طریق اینترنت سرمایه گذاری گسترده می کنند تا از کمک های خارج از کشور استفاده کنند.

هانی بورقول ، 37 ساله ، همکار مسئول کافه کورتادو ، توانست یک وام از یک بانک امارات متحده عربی برای رفع کافی شاپ خود و پرداخت حقوق وام بگیرد.

بورگول گفت: “ما نمی توانیم منتظر ارتش یا دولت باشیم.” “ما باید کار خود را از سر بگیریم.”

این کمپین آنلاین یک چهارم 20،000 دلار درخواست شده را جمع آوری کرده است.

یک باریستای رومانیایی که به بورقول کمک کرد تا قهوه خانه های تجمع یافته در رومانی را راه اندازی کند تا کمک های مالی را نیز ارسال کنید ، در حالی که یک سازمان کمک کننده مصالح ساختمانی را به صورت رایگان تهیه کرده است.

“بورگل” گفت: “ما همبستگی زیادی داشتیم.

مطالب مشابه  بیشتر آمریکایی ها برای Covid-19 تا ژوئیه واکسینه می شوند: رئیس CDC

این کارزارها توجهات را به خود جلب کرده اند.

چند روز پس از انفجار ، راسل كرو ، بازیگر ، 5 هزار دلار برای حمایت از رستوران Le Chef به نمایندگی از آنتونی بوردین ، ​​سرآشپز مشهور مشهور ، كه غذاهای سنتی آن را دوست داشت ، سرمایه گذاری كرد.

“من فکر می کردم که کرو در مورد آشپز مشهور که در سال 2018 درگذشت گفت احتمالاً این کار را انجام داده است “. کرو در مورد آشپز مشهور که در سال 2018 درگذشت گفت.” امیدوارم که به زودی همه چیز دوباره کنار هم قرار بگیرد. “

تعیین شده p>

اما فقط کافه ها و کافه ها نیستند.

پس از دیوار کوهنوردی در مرکز Flyp که در آن آموزش دیده بود ، در اثر انفجار سقوط کرد ، لورا کرم 24 ساله به شبکه های اجتماعی رفت.

“ما مجبور شدیم به سرمایه گذاری جمعی متوسل شویم وی از جامعه کوهنوردی خارج از لبنان بخواهد که به ما کمک کند. “

کرم از داوطلبان در جرثقیل عکس گرفت و در حال باز کردن دسته های کوهنوردی رنگارنگ از دیواره آسیب دیده 15 متری (50 فوت) آسیب دیده است تا دوباره مورد استفاده قرار گیرد. یک مورد جدید.

“من فکر می کنم بازسازی این مکان ، مانند هر چیز دیگری در بیروت ، ضروری است.”

“بیروت زنده نمی ماند اگر نبود مشاغل و همه با هم جمع می شوند. “

کمپین بازسازی دیوار کوهنوردی بیش از 16000 دلار از یک هدف 30،000 دلاری بدست آورده است.

مطالب مشابه  خانواده ای هندی الاصل ، از جمله یک پسر 3 ساله ، در خانه انگلستان مرده یافتند ، پلیس مظنون به خودکشی

دیالا ساماکیه ، 46 ساله ، مالک مشترک شرکت مرکز فلایپ گفت ، سرمایه گذاری در دیوار کوه نوردی چنان موفقیت آمیز بود که وی یک کمپین جداگانه برای پارک پارکور و ترامپولین خود راه اندازی کرد.

هنوز باقیمانده 1000 دلار از 50،000 دلار تعهد شده هنوز راه زیادی باقی مانده است.

اما او امیدوار است که بخشی از پول برای تأمین حقوق کارمندان به مدت سه ماه هزینه شود.

از زمان انفجار ، مشخص شده است که مقامات می دانند مقدار زیادی نیترات آمونیوم در بندر ذخیره شده است ، اما اقدامی برای انتقال آن انجام نداد.

سامماکیه که در این انفجار خانه خود را نیز از دست داد ، مصمم است که زندگی خود را از نو بسازد.

“ما اعتقاد نداریم که دولت این کار را انجام دهد هر چیزی برای ما ، “حتی اگر” آنها کسانی هستند که ما را منفجر کردند. “

” اگرچه آنها می خواهند ما را از کشور ما بیرون کنند ، ما نمی خواهیم برویم. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *