Breaking News

صندوق سرمایه گذاری تجاری بیروت برای بازسازی پس از انفجار

class = “ff-og-image-inserted”>

جیزل حسون ، کارآفرین لبنانی ایستاده در ویرانه های شکاف دار میله خود که در اثر انفجار عظیم بندر بیروت تخریب شده بود ، اظهار داشت که امیدوار است سرمایه گذاری گسترده بتواند به نجات تجارت وی از زیر آوار کمک کند. .

“این مکان زندگی من بود” ، بالای ایستاده روی کشته های کرکره های شکسته و گچ ، روی زمین که قبلاً محل رقص بود ایستاده بود.

وی گفت: “پس دقیقاً همینطور – بم! – دیگر چیزی باقی نمانده بود” ، دیواری دمیده پشت سر او که نمای جرثقیل های بلند بندر پایتخت را فراهم می کرد.

در اولین قرار گرفته است کف یک ویلای آبی در منطقه پر جنب و جوش Gemmayzeh در بیروت ، مادام ام زمانی یک مکان محبوب شبانه بود که به خاطر مهمانی های آخر هفته و نمایش های خود معروف بود.

اما امروز دیوارهای محل اجاره شکسته است ، بخشی از کف آن دارای غرق در ، و بالکن آن منفجر شده است. نوار باید حرکت کند.

هاسون در زیر عکسهای زنده مانده از غواص مصری ام کلثوم گفت: “ما در حال جمع آوری کمک مالی هستیم.” “بنابراین شاید ما بتوانیم به انجام کاری برگردیم ، دوباره روی پای خود بایستیم و کارکنان کمی را که در اختیار داریم دوباره استخدام کنیم.”

تاکنون 5000 دلار از یک هدف 85000 دلاری جمع شده است. < در 4 آگوست ، انبار عظیمی از نیترات آمونیوم در اسکله منفجر شد و باعث کشته شدن بیش از 190 نفر ، زخمی شدن هزاران نفر و ویران کردن قسمتهای زیادی از شهر شد.

مطالب مشابه  بحث ریاست جمهوری آمریکا قرار است 15 اکتبر لغو شود پس از آنکه ترامپ از قالب مجازی

“نمی توان انتظار داشت”

مناطق شبانه بیرموت در Gemmayzeh و Mar Mikhael ، معروف به بارها ، رستوران ها و گالری های هنری ، از محله هایی هستند که بیشترین آسیب را دیده اند.

ارتش هفته گذشته گفت که این مناطق از 19115 شرکت تجاری و 962 رستوران آسیب دیده در اثر انفجار استفاده کرده است.

برای بسیاری ، این انفجار پس از ماه ها کشمکش مالی برای زنده ماندن از وخیم ترین بحران اقتصادی لبنان در دهه های گذشته و انسداد ویروس کرونا ، یک ضربه ناک اوت بود. p> با اندک امید به جبران خسارت یا وام های بانک های لبنانی درگیر ، صاحبان مشاغل باهوش از طریق اینترنت سرمایه گذاری گسترده می کنند تا از کمک های خارج از کشور استفاده کنند.

هانی بورقول ، 37 ساله ، همکار مسئول کافه کورتادو ، توانست یک وام از یک بانک امارات متحده عربی برای رفع کافی شاپ خود و پرداخت حقوق وام بگیرد.

بورگول گفت: “ما نمی توانیم منتظر ارتش یا دولت باشیم.” “ما باید کار خود را از سر بگیریم.”

این کمپین آنلاین یک چهارم 20،000 دلار درخواست شده را جمع آوری کرده است.

یک باریستای رومانیایی که به بورقول کمک کرد تا قهوه خانه های تجمع یافته در رومانی را راه اندازی کند تا کمک های مالی را نیز ارسال کنید ، در حالی که یک سازمان کمک کننده مصالح ساختمانی را به صورت رایگان تهیه کرده است.

“بورگل” گفت: “ما همبستگی زیادی داشتیم.

مطالب مشابه  هند سو'sاستفاده پاکستان از انجمن CICA را برای چرخاندن روایتهای "جعلی" با انتقاد

این کارزارها توجهات را به خود جلب کرده اند.

چند روز پس از انفجار ، راسل كرو ، بازیگر ، 5 هزار دلار برای حمایت از رستوران Le Chef به نمایندگی از آنتونی بوردین ، ​​سرآشپز مشهور مشهور ، كه غذاهای سنتی آن را دوست داشت ، سرمایه گذاری كرد.

“من فکر می کردم که کرو در مورد آشپز مشهور که در سال 2018 درگذشت گفت احتمالاً این کار را انجام داده است “. کرو در مورد آشپز مشهور که در سال 2018 درگذشت گفت.” امیدوارم که به زودی همه چیز دوباره کنار هم قرار بگیرد. “

تعیین شده p>

اما فقط کافه ها و کافه ها نیستند.

پس از دیوار کوهنوردی در مرکز Flyp که در آن آموزش دیده بود ، در اثر انفجار سقوط کرد ، لورا کرم 24 ساله به شبکه های اجتماعی رفت.

“ما مجبور شدیم به سرمایه گذاری جمعی متوسل شویم وی از جامعه کوهنوردی خارج از لبنان بخواهد که به ما کمک کند. “

کرم از داوطلبان در جرثقیل عکس گرفت و در حال باز کردن دسته های کوهنوردی رنگارنگ از دیواره آسیب دیده 15 متری (50 فوت) آسیب دیده است تا دوباره مورد استفاده قرار گیرد. یک مورد جدید.

“من فکر می کنم بازسازی این مکان ، مانند هر چیز دیگری در بیروت ، ضروری است.”

“بیروت زنده نمی ماند اگر نبود مشاغل و همه با هم جمع می شوند. “

کمپین بازسازی دیوار کوهنوردی بیش از 16000 دلار از یک هدف 30،000 دلاری بدست آورده است.

مطالب مشابه  دونالد ترامپ پس از تشخیص ویروس کرونا ویروس کرونا به بیمارستان 8881111000110888 نقل مکان کرد class = "ff-og-image-inserted"> دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا پس از مثبت بودن آزمایش ویروس کرونا به بیمارستان نظامی منتقل شد. کاخ سفید روز جمعه (به وقت محلی) اعلام کرد رئیس جمهور دونالد ترامپ پس از تشخیص ویروس کرونا ، برای درمان به بیمارستان نظامی منتقل شده است. دبیر مطبوعاتی کاخ سفید ، کیلی مک انانی گفت که رئیس جمهور آمریکا برای روزهای آینده به یک مجموعه ویژه در مرکز پزشکی نظامی ملی والتر رید در بتسدا ، مریلند منتقل شد. دونالد ترامپ روز پنجشنبه در توئیتی اعلام کرد که هم ملانیا ترامپ و هم بانوی اول او آزمایش مثبت داشته اند برای Covid-19. تشخیص آنها پس از مثبت شدن دستیاری نزدیک به Trumps برای آزمایش Covid-19 زودتر انجام شد. در بیانیه ای ، مک انانی گفت: "به دلیل احتیاط فراوان ، و به توصیه پزشک و متخصصان پزشکی خود ، رئیس جمهور طی چند روز آینده از دفاتر ریاست جمهوری در والتر رید کار خواهد کرد. " بر اساس گزارش رسانه ها ، دونالد ترامپ علائم خفیف ویروس کرونا را نشان می دهد. در یک یادداشت ، دکتر کا کنلی ، پزشک کاخ سفید گفت که او "خسته اما روحیه خوبی دارد". این تحولات به عنوان آخرین عقب نشینی اخیر رئیس جمهور جمهوریخواه ، که در حال رقابت با جو نامزد دموکرات ها است ، اتفاق می افتد. بایدن در نظرسنجی های پیش از انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در 3 نوامبر برگزار شود. ترامپ در اوایل روز جمعه در توییتر نوشت که او و همسرش ملانیا در حال قرنطینه هستند زیرا هر دو مثبت ارزیابی شده اند برای ویروس مسری ، که منجر به کشته شدن بیش از 200000 آمریکایی و آسیب رساندن به اقتصاد آمریکا شده است. ترامپ 74 ساله به دلیل سن و وزن در معرض خطر بالایی است. در همین حال ، در حالی که گزارش مثبت Covid-19 ترامپ سرخط روزنامه ها بود ، سهام وال وال استریت قبل از عدم قطعیت های مختلف پیرامون انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده ، پایین تر بسته شد. بیماری رئیس جمهور مبارزات انتخاباتی مجدد وی را تنها با 31 روز پایان داد تا روز انتخابات برو این کمپین گفت که این تجمعات و سایر رویدادهایی را که قرار بود وی حضور یابد به تعویق می اندازد یا آنها را به صورت آنلاین برگزار می کند. (با ورودی های رویترز)

دیالا ساماکیه ، 46 ساله ، مالک مشترک شرکت مرکز فلایپ گفت ، سرمایه گذاری در دیوار کوه نوردی چنان موفقیت آمیز بود که وی یک کمپین جداگانه برای پارک پارکور و ترامپولین خود راه اندازی کرد.

هنوز باقیمانده 1000 دلار از 50،000 دلار تعهد شده هنوز راه زیادی باقی مانده است.

اما او امیدوار است که بخشی از پول برای تأمین حقوق کارمندان به مدت سه ماه هزینه شود.

از زمان انفجار ، مشخص شده است که مقامات می دانند مقدار زیادی نیترات آمونیوم در بندر ذخیره شده است ، اما اقدامی برای انتقال آن انجام نداد.

سامماکیه که در این انفجار خانه خود را نیز از دست داد ، مصمم است که زندگی خود را از نو بسازد.

“ما اعتقاد نداریم که دولت این کار را انجام دهد هر چیزی برای ما ، “حتی اگر” آنها کسانی هستند که ما را منفجر کردند. “

” اگرچه آنها می خواهند ما را از کشور ما بیرون کنند ، ما نمی خواهیم برویم. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *