پیروزی “شیرین تلخ”: چگونه جهان پیروزی جو بایدن را در انتخابات ایالات متحده

پوشاند

نتایج انتخابات ریاست جمهوری سرانجام اواخر شنبه پایان یافت.

پس از چهار روز تعلیق ناخن جویدن درباره نتیجه انتخابات اوایل این هفته ، CNN ابتدا آغاز شد و انتخابات ریاست جمهوری را حوالی ساعت 11.30 شب (به وقت محلی) فراخواند ، و پس از آن چندین شبکه تلویزیونی مهم دیگر در سراسر جهان برگزار شد. NBC ، CBS ، ABC ، ​​CNN و آسوشیتدپرس – همه پس از رأی گیری جدید در پنسیلوانیا ، بایدن را به عنوان رئیس جمهور منتخب بعدی ایالات متحده پیش بینی کردند.

جو بایدن پس از مواجهه با چالش های بی سابقه ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده به گزارش آسوشیتدپرس ، وی 20 رأی کالج انتخاباتی از پنسیلوانیا را از آن خود کرده است ، و از رقم جادویی 270 عبور کرده است.

اعلام نهایی نتایج بسیار به تأخیر افتادن نظرسنجی اواخر روز شنبه اعلام شد ، زیرا رای دهندگان به سختی از جمهوری خواهان رد کردند رهبری فعلی دونالد ترامپ و پذیرفتن وعده بایدن برای مبارزه با ویروس کرونا و اصلاح اقتصاد در یک کشور تقسیم شده.

جو بایدن و کمالا هریس طی مراسمی در اوایل این هفته در ویلمینگتون ، دلاور. (عکس: PTI)

با آغاز “دوران بایدن” ، اکثر رسانه های آمریکایی این موضوع را ساده با عناوینی مانند “بایدن می زند ترامپ” ، “بایدن برنده می شود” ، “بایدن شکست می دهد ترامپ” و “خدا آمریکا را بیامرزد” و به دنبال آن رسانه های دیگر در سراسر جهان قرار گرفتند. شبکه های رسانه ای که به شدت از ترامپ انتقاد کرده اند ، در اعلام پیروزی بایدن ، تقریباً جدی بودند ، خاموش شدند. “

طلوع جدید برای آمریکا” ، عنوان روزنامه The Independent در انگلستان بود ، عکسی از بایدن که در کنار معاون انتخاب شده کمالا هریس ایستاده و به موفقیت تاریخی خود اشاره کرده است.

روزنامه ساندی تایمز نوشت: “جو خواب آلود آمریکا را بیدار می کند” و با استفاده از لقبی تحقیرآمیز که برای بایدن استفاده کرده بود ترامپ را طعنه می زند .

بازار گسترده روزنامه Bild آلمان عکسی از ترامپ با عنوان “خروج بدون عزت” را به همراه داشت. “چه آزادی ، چه تسکین” ، گزارش داد که صفحه گسترده سودویچ زیتونگ با تمایل چپ به آلمان روبرو شد.

در استرالیا ، روزنامه روزنامه “دیلی تلگراف” متعلق به امپراتوری رسانه ای روپرت مورداک نیز بر سرکشی مورد انتظار ترامپ متمرکز شد و وی را به عنوان یک “توپ داغ خشم”. در این بیانیه آمده است: (ترامپ) تحقیر کتک خوردن ظاهراً توسط دشمنی را که تصور می کند ضعیف است و به سختی ارزش حضور در جنگ را دارد ، قبول نخواهد کرد.

رسانه های برجسته برزیل از شکست ترامپ در زمینه رهبر پوپولیست خود ، جائر بولسونارو ، که به همین ترتیب سعی در کاهش نهادهای دموکراتیک و رد واقعیت های مبتنی بر علم داشته است.

“شکست ترامپ مجازات حملات علیه تمدن است ، این یک درس برای بولسونارو است” Folha de Sao Paulo ، یکی از روزنامه های مهم روزانه برزیل.

دونالد ترامپ پس از سخنرانی در کاخ سفید اوایل این هفته ، تریبون را ترک می کند. (عکس: PTI) روزنامه ال موندو ، راست میانه اسپانیا ، گفت كه روزنامه بایدن “خداحافظی از پوپولیسم ترامپ” است.

بزرگترین روزنامه سوئد ، Dagens Nyheter ، عنوان سرمقاله خود را با عنوان “پیروزی تلخ و شیرین – بایدن برای بهبود ایالات متحده تلاش خواهد کرد” ” این نذر بایدن برای بازگشت به شرایط عادی را “ماموریت غیرممکن” توصیف کرد. این روزنامه نوشت: “نتیجه انتخابات كشوري است كه به شدت تقسيم شده است و انجام برنامه اصلاحي كه به رأي دهندگان اصلي خود قول داده بود براي بيدن دشوار خواهد بود.”

Svenska Dagbladet محافظه كار سوئد روزانه نسبت به خطرات ناشی از میلیونها آمریکایی که همچنان سخنان خطرناک ترامپ مبنی بر ربودن انتخابات از وی را باور خواهند کرد. عنوان آن را بخوانید: “انتخابات به پایان رسیده است – اما درگیری همچنان ادامه دارد”.

“ممکن است نیمی از کشور – نیمی از کسانی که حداقل رأی داده اند – یک احساس طولانی مدت داشته باشند که پس از ماه ها جنگ و صدا ، چیزی بسیار اشتباه است. انتخابات خود را زیر سال می برد. اینکه سیستم انتخاباتی خود تقلبی است و نمی توان به آن اعتماد کرد. ” با نگاهی محلی تر به نتیجه رسید. این عنوان را می خوانید: “مالک باشگاه های گلف South Ayrshire در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 شکست خورد”.

با گزارش شکست ترامپ ، رسانه ها همچنین بایدن ، رئیس جمهور منتخب را از مواجهه با “چالش های عظیم برای بهبودی ایالات متحده” هشدار دادند.

سلام و احترام به زن هندی-بومی که تاریخچه ای ایجاد کرده است

مطبوعات بین المللی همچنین به شاهکار کامالا هریس ، رقیب بایدن که به ایالات متحده تبدیل خواهد شد ، توجه داشتند. اولین معاون سیاه پوست رئیس جمهور.

شبکه های رسانه ای یک نقطه عطف ، صعود به عنوان اولین زن ، اولین سیاه پوست و اولین معاون رئیس جمهور منتخب هندی ، کامالا هریس را یادداشت کردند.

روزانه هریس را “نماد تجدید” توصیف می کرد. MSNBC موفقیت هریس را “شکافی در سقف” توصیف کرد. رشد تاریخ ساز یک دختر مهاجر هندی و جامائیکایی نیز مورد توجه مقالات منتشر شده در فضای مجازی بود.

(با درج اطلاعات از آژانس ها)