پیروزی “شیرین تلخ”: چگونه رسانه های جهانی پیروزی جو بایدن در انتخابات

را پوشش دادند

نتایج انتخابات ریاست جمهوری سرانجام اواخر شنبه پایان یافت.

پس از چهار روز تعلیق ناخن جویدن نتایج انتخابات در اوایل این هفته ، CNN ابتدا شروع به کار کرد و انتخابات ریاست جمهوری را حوالی ساعت 11.30 شب (به وقت محلی) فراخواند و به دنبال آن چندین شبکه مهم تلویزیونی دیگر در سراسر جهان برگزار شد. NBC ، CBS ، ABC ، ​​CNN و آسوشیتدپرس – همگی بایدن را به دنبال رئیس جدید منتخب رئیس جمهور ایالات متحده ، پس از یک گروه تازه آرای پنسیلوانیا پیش بینی کردند.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب شد ایالات متحده پس از مواجهه با چالش های بی سابقه به گزارش آسوشیتدپرس ، وی 20 رأی کالج انتخاباتی از پنسیلوانیا را از آن خود کرده است ، و از رقم جادویی 270 عبور کرده است.

اعلام نهایی نتایج بسیار به تأخیر افتادن نظرسنجی اواخر روز شنبه اعلام شد ، زیرا رای دهندگان به سختی از جمهوری خواهان رد کردند رهبری فعلی دونالد ترامپ و پذیرفتن وعده بایدن برای مبارزه با ویروس کرونا و اصلاح اقتصاد در یک کشور تقسیم شده.

جو بایدن و کمالا هریس طی مراسمی در اوایل این هفته در ویلمینگتون ، دلاور. (عکس: PTI)

همزمان با آغاز “دوران بایدن” ، اکثر رسانه های ایالات متحده با عناوینی مانند “بایدن بر ترامپ” ، “بایدن برنده می شود” ، “بایدن ترامپ را شکست می دهد” این کار را ساده انجام می دهند و “خدا آمریکا را بیامرزد” و به دنبال آن رسانه های دیگر در سراسر جهان قرار گرفتند. شبکه های رسانه ای که به شدت از ترامپ انتقاد کرده بودند ، در اعلام پیروزی بایدن ، تقریباً جدی ظاهر شدند.

“یک طلوع جدید برای آمریکا” ، عنوان روزنامه The Independent در انگلستان بود ، عکسی از بایدن که در کنار معاون انتخاب شده کمالا هریس ایستاده و به موفقیت تاریخی خود اشاره کرده است.

روزنامه ساندی تایمز نوشت: “جو خواب آلود آمریکا را بیدار می کند” و با استفاده از لقب تحقیرآمیزی که برای بایدن به کار برد ، ترامپ را مورد تمسخر قرار داد .

روزنامه Bild در بازار انبوه آلمان عکسی از ترامپ با عنوان “خروج بدون عزت” را به همراه داشت. “چه آزادی ، چه تسکین” ، گزارش داد که صفحه گسترده سوددویچه زیتونگ با تمایل چپ به آلمان روبرو شد.

در استرالیا ، روزنامه روزنامه “دیلی تلگراف” متعلق به امپراتوری رسانه ای روپرت مورداک نیز بر سرکشی مورد انتظار ترامپ متمرکز شد و او را به عنوان یک “توپ داغ خشم”. در این بیانیه آمده است: (ترامپ) تحقیر کتک خوردن ظاهراً توسط دشمنی را که تصور می کند ضعیف است و به سختی ارزش حضور در جنگ را دارد ، قبول نخواهد کرد.

رسانه های برجسته برزیل از شکست ترامپ در زمینه رهبر پوپولیست خود ، جائر بولسونارو ، که به همین ترتیب سعی در کاهش نهادهای دموکراتیک و رد واقعیت های مبتنی بر علم داشته است.

“شکست ترامپ مجازات حملات علیه تمدن است ، این یک درس برای بولسونارو است” Folha de Sao Paulo ، یکی از روزنامه های مهم روزانه برزیل.

دونالد ترامپ پس از سخنرانی در کاخ سفید اوایل این هفته تریبون را ترک می کند. (عکس: PTI)

“ممکن است رهبران برزیل روح روزگار را بدست آورند – یا مثل ترامپ که خیلی دیر ترکش کرده است بمیرند”. روزنامه ال موندو ، راست میانه اسپانیا ، گفت كه روزنامه بایدن “خداحافظی از عوام گرایی ترامپ” است.

بزرگترین روزنامه سوئد ، Dagens Nyheter ، عنوان سرمقاله خود را با عنوان “پیروزی تلخ و شیرین – بایدن برای بهبود ایالات متحده تلاش خواهد کرد” ” این نذر بایدن برای بازگشت به شرایط عادی را “ماموریت غیرممکن” توصیف کرد. این روزنامه نوشت: “نتیجه انتخابات كشوري است كه به شدت تقسيم شده است و انجام برنامه اصلاحي كه به رأي دهندگان اصلي خود قول داده بود براي بيدن دشوار خواهد بود.”

Svenska Dagbladet محافظه كار سوئد روزانه نسبت به خطرات ناشی از میلیونها آمریکایی که همچنان سخنان خطرناک ترامپ مبنی بر ربودن انتخابات از وی را باور خواهند کرد. عنوان آن را بخوانید: “انتخابات به پایان رسیده است – اما درگیری همچنان ادامه دارد”.

“ممکن است نیمی از کشور – نیمی از کسانی که حداقل رأی داده اند – یک احساس دیرپا داشته باشند که پس از ماه ها جنگ و صدا ، مسئله بسیار اشتباه است. انتخابات خود را زیر سال می برد. اینکه سیستم انتخابات خود تقلبی است و نمی توان به آن اعتماد کرد. “

با یک یادداشت سبک تر ، آیرشایر دیلی نیوز ، که وصله آن زمین گلف ترامپ ترنبری در اسکاتلند را پوشش می دهد ، با نگاهی محلی تر به نتیجه رسید. این عنوان را می خوانید: “مالک باشگاه های گلف South Ayrshire در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 شکست خورد”.

با گزارش شکست ترامپ ، رسانه ها همچنین بایدن ، رئیس جمهور منتخب را از مواجهه با “چالش های عظیم در بهبود ایالات متحده” هشدار دادند.

سلام و احترام به زن هندی-بومی که تاریخچه ایجاد کرده است

مطبوعات بین المللی همچنین به شاهکار کامالا هریس ، رقیب بایدن که به ایالات متحده تبدیل خواهد شد ، توجه داشتند. معاون اول منتخب سیاه پوست زن.

معاون منتخب رئیس جمهور آمریکا کمالا هریس. (عکس از پرونده: PTI)

شبکه های رسانه ای یک نقطه عطف ، صعود اولین زن ، اولین معاون رئیس جمهور سیاه پوست و نخست وزیر هند ، کامالا هریس را یادداشت کردند.

روزانه هریس را “نماد تجدید” توصیف می کرد. MSNBC موفقیت هریس را “شکافی در سقف” توصیف کرد. رشد تاریخ ساز یک دختر مهاجر هندی و جامائیکایی نیز مورد توجه مقالات منتشر شده به صورت آنلاین بود.

(با درج اطلاعات از آژانس ها)