بوتیچلی نقاشی انتظار می رود به فروش سابقه $ 80M

عنصر

یک نقاشی توسط استاد رنسانس ایتالیایی ساندرو بوتیچلی می تواند بیش از 80 میلیون دلار به دست آورد وقتی که در ژانویه در نیویورک زیر چکش می رود ، قیمت رکورد حراج برای این هنرمند.

“مرد جوانی که یک راندل در دست دارد” توسط حراج خانه به عنوان یکی از بزرگترین نقاشی های دوره ای که هنوز در دستان خصوصی است ، صورتحساب اعلام شده است.

انتظار می رود رکورد حراج 10.4 میلیون دلاری که هفت سال پیش برای یک نقاشی بومی فلورانس ثبت شده بود را بشکند.
موضوع این تصویر معمایی مشخص نیست ، اما مورخان هنر معتقدند که این می تواند تصویری از دوست نزدیک پزشکی باشد خانواده ای ، که در طول زندگی بوتیچلی بر شهر ایتالیا حکومت می کردند.

این نقاشی به پرکارترین سالهای این هنرمند در ل قرن پانزدهم میلادی را خورد ، هنگامی که پاپ سیکستوس چهارم او را برای کمک به تزئین کلیسای سیستین در رم دعوت کرد. در آن دوره وی معروف ترین آثار خود از جمله “تولد زهره” را تولید كرد.

“کریستوفر رسول” معاون ارشد Sotheby گفت: “این Botticelli از هر لحاظ بسیار دیدنی تر از هر چیزی است که ما شاهد ورود آن به بازار هستیم.” “این همه چیز راجع به فرهنگ فلورانس و آن لحظه رنسانس می گوید ، زمانی که همه چیز در اندیشه و هنر و ادبیات غربی تغییر اساسی می کند.” در چندین موزه به نمایش گذاشته شده است.
آخرین بار در سال 1982 تغییر کار کرد ، وقتی یک مجموعه دار خصوصی آن را خریداری کرد حدود 1.3 میلیون دلار درآمد داشت.