# بایکوت فرانسوی روندهای محصولات پس از اظهارات امانوئل ماکرون در مورد اسلام

در رسانه های اجتماعی

اعتراض گسترده ای بر سر انتقاد امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه از کشته شدن معلمی در حومه پاریس توسط تندرو اسلامی و تصمیم وی برای “دست کشیدن” کاریکاتورها “که حضرت محمد را به تصویر می کشد. جهان اسلام اکنون با محكوم كردن رئیس جمهور فرانسه و تحریم بسیاری از محصولات فرانسوی ، به این تصمیم رسیده است. در حقیقت ، رسانه های اجتماعی با فیلم و تماس برای تحریم همه محصولات فرانسوی در آتش است.

“ما هرگز تسلیم نخواهیم شد. ما با روحیه صلح به همه اختلافات احترام می گذاریم. ما سخنان نفرت را قبول نداریم. امانوئل ماکرون در توئیتر خود در پاسخ به درخواست های تحریم و محکومیت از سوی دولت های اسلامی در توئیتر گفت: “ما همیشه در کنار کرامت انسانی و ارزش های جهانی خواهیم بود.” / ا

ما هرگز تسلیم نخواهیم شد.
ما در روحیه صلح به همه تفاوت ها احترام می گذاریم. ما حرف نفرت را قبول نداریم و از بحث منطقی دفاع می کنیم. ما همیشه در کنار کرامت انسانی و ارزشهای جهانی خواهیم بود. – امانوئل ماکرون (EmmanuelMacron) 25 اکتبر 2020

ملت های جهان عرب به طور رسمی اعتراض کردند ، برخی از کشورهای اسلامی یادداشت های رسمی ارسال کردند و بسیاری از فعالان وی گفت: “دفاع از اسلام ، از جمله توکل کارمن ، فعال برجسته حقوق بشر یمنی و برنده صلح نوبل که گفت ،” حمله ماکرون به اسلام عدم تحمل و نفرت را نشان می دهد که برای رئیس کشوری مانند فرانسه شرم آور است. < توك كل كارمان در توئیت خود درباره اصلاح دین گفت: "مسلمانان به تنهایی نگران این مسئله هستند و آنها این كار را خواهند كرد."

جمعه گذشته ، امانوئل مكرون هنگام گفت وگو باعث ایجاد جنجال شد ، اسلام دینی است که امروزه در سراسر جهان [نه تنها در فرانسه] دچار بحران است. ” روند در Twitter.

کاربران شبکه های اجتماعی در بسیاری از کشورها تغییر کرده اند تصاویر پروفایل آنها در توییتر و فیس بوک با پرچم “محمد رسول الله”.

بر اساس گزارش ها ، در کویت ، انجمن تعاونی النعیم ، مجموعه بزرگی از سوپرمارکت ها در کشور خلیج فارس ، این حرف را زد تمام محصولات فرانسوی را از قفسه ها حذف خواهد کرد.

کویت چه کسی را شروع می کند # ؟؟؟ _ ؟؟؟؟ _ ؟؟؟ ؟ # کویت # کویت pic.twitter.com/0t7wEE5DRq

—؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟ (@ a_alowaihan1) 24 اکتبر 2020

به همین ترتیب ، چندین گروه تجاری دیگر مانند انجمن بعد از ظهر حومه شهر ، انجمن تعاون اقیلا و انجمن تعاونی شهر سعد آل عبدالله نیز از این امر پیروی کردند.

در قطر ، شرکت لبنیات Alwajba و شرکت کالاهای مصرفی Almeera گفتند طبق گزارشات ، آنها محصولات فرانسوی را تحریم کرده و گزینه های دیگری را ارائه خواهند داد.

دانشگاه قطر در اعتراض به توهین های ضد اسلام ، هفته فرهنگی فرانسه را به تعویق انداخت.

“هر گونه تحقیر یا نقض اعتقادات ، مقدسات و نمادهای اسلامی کاملاً رد می شود “، دانشگاه در بیانیه ای گفت ،” این توهین ها به ارزش های جهانی انسانی و اصول عالی اخلاقی همه جوامع آسیب می رساند. “

اختلاف نظر بین ترکیه و فرانسه رخ داده است. آنکارا خشمگین به پاریس حمله کرد. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی روز جمعه وضعیت روانی رئیس جمهور ماکرون را زیر سال برد.

همچنین بخوانید | معلم فرانسوی ، که کارتون های محمد را به دانش آموزان نشان می داد ، سر برید. ماکرون آن را “حمله تروریستی اسلامگرا” می نامد

“چه چیز دیگری می توان در مورد رئیس کشوری گفت که با میلیونها عضو از گروههای مختلف اعتقادی به این روش رفتار می کند: اول از همه ، یک معاینه ذهنی داشته باشید. مشکل چیست؟ از فردی به نام ماکرون با اسلام و با مسلمانان؟ … ماکرون نیاز به درمان ذهنی دارد … شما دائماً اردوغان را انتخاب می کنید. این چیزی برای شما عاید شما نمی شود. انتخابات برگزار می شود (در فرانسه) ما شما (ماکرون) را می بینیم ) سرنوشت. من فکر نمی کنم که او راهی طولانی برای رفتن داشته باشد. چرا؟ او برای فرانسه هیچ کاری نکرده است و باید برای خودش انجام دهد.

دفتر امانوئل ماکرون این نظرات را چنین توصیف کرد توهین آمیز و گفت که هرو مگرو ، سفیر فرانسه در آنکارا ، برای مشاوره فراخوانده خواهد شد ، فقط در کوتاه مدت قطع روابط دیپلماتیک و فراخوان دائمی نماینده فرانسه.

پاکستان نیز به جدال کشید. عمران خان نخست وزیر پاکستان ، در یک سری توییت ها ، نوشت ، “مشخصه یک رهبر این است که او انسانها را بهم پیوند می دهد … به جای اینکه آنها را تقسیم کند. این زمانی است که رئیس جمهور [امانوئل] ماکرون می توانست احساس شفابخشی کند و انکار کند فضایی برای افراط گرایان به جای ایجاد قطب بیشتر و حاشیه نشینی که به طور حتم منجر به رادیکالیزه شدن می شود. “

وی ، برتری طلبان سفیدپوست یا ایدئولوژیست های نازی ، “اضافه کرد.

جای تأسف است که او ترجیح داده است اسلام هراسی را با حمله به اسلام ترجیح دهد تا تروریست هایی که دست به خشونت می زنند ، اعم از مسلمان ، برتری طلب سفید پوستان یا ایدئولوژیست های نازی. متاسفانه ، رئیس جمهور ماکرون ترجیح داده است عمداً مسلمانان را تحریک کند ، شهروندان خود را نیز درگیر کند ، – عمران خان (ImranKhanPTI) 25 اکتبر ، 2020

جوانان بنگادشی همچنین در اعتراض به حمایت دولت فرانسه از تحریک علیه اسلام ، خواستار “تحریم کالاهای فرانسه” شدند.

جنبش جوانان اسلامی ، یک گروه مذهبی ، در داکا پایتخت تظاهرات کردند. آنها “فشارهای تحریک آمیز” را به نام آزادی رد کردند و خواستار قطع روابط دیپلماتیک با فرانسه شدند.

عکس: توییتر

یک کمپین مجازی در سیستم عامل هایی از جمله فیس بوک و توییتر جنب و جوش زیادی پیدا کرده است.

همه واکنش های بعدی به دنبال کشته شدن یک معلم بود که کارتون های حضرت محمد را به شاگردانش نشان داد. او با خونسردی کشته شد. در حادثه ای جداگانه از جنایت نفرت دینی ، زنی باحجاب در پاریس چاقو خورده و زخمی شد. وی در بیمارستان در حال بهبود است.

همچنین بخوانید: نخست وزیر پاکستان عمران خان اختلافات خود را با متحد عربستان کم می کند

همچنین بخوانید: نماینده هند در طی سخنرانی عمران خان نخست وزیر پاکستان از سالن مجمع عمومی سازمان ملل بیرون می