#BringKatazaBack: بابون آفریقای جنوبی به دلیل سازماندهی باند حمله به منازل به زندان افتاد

کاتازا پیش از این یک صفحه رپ طولانی با مقامات کیپ تاون داشت ، بنابراین هنگامی که گروه دیگری را برای حمله به یک سری از خانه های حومه سازمان می داد ، اسیر شد. اکنون او در یک زندان محلی می خوابد ، اگرچه یک کمپین رسانه های اجتماعی برای بازگشت او به مکان های قدیمی لک زدن وجود دارد.

کاتازا یک بابون است ، یکی از چند صد بابون شهری که در اطراف کیپ تاون زندگی می کنند و هنگامی که به خواصی که به دنبال غذا هستند حمله می کنند دردسر ساز می شوند. آنها سطل های زباله را زیر و رو می کنند ، میوه ها و سبزیجات را از باغات می دزدند و به طور کلی دردسر ایجاد می کنند.

داستان کاتازا آخرین معضل در حال انجام کیپ تاون در مورد نحوه برخورد با بابون هایی است که در کوههای سخت زندگی می کنند شهر را محاصره می کنند اما غالباً در مناطق مسکونی پرسه می زنند و به دنبال هر چیز خوراکی می گردند.

به گفته کارشناسان ، حدود 15 نیرو در منطقه بزرگ کیپ تاون و چیزی در منطقه 500 بابون وجود دارد. . این شهر حتی یک تیم فنی بابون دارد. محیط بانان حیات وحش با شلیک اسلحه پینت بال به سمت آنها ، بابون ها را از برخی محله ها دور می کنند. مشکل ترین نخستی های پایدار که گاهی اوقات به اوتان داده می شوند.

کاتازا در دهکده ساحلی Kommetjie ، در شبه جزیره جنوبی کیپ تاون فعالیت می کرد. پس از دستگیری ، محیط بانان او را به منطقه دیگری از توكای منتقل كردند ، به این امید كه با یك گروه دیگر كه رفتار بهتری دارد ادغام شود و شرارت او را متوقف كند.

با این حال فعالان می خواهند او را به خانه منتقل كنند و با نیروهای خودش پیوست. “#BackBackKataza” تابلوی ارسال شده توسط جاده ای در Kommetjie را می خواند. یک صفحه در فیس بوک وجود دارد که خواستار بازگشت سالم او است.

کتازا به طور ناعادلانه جدا شد ، گفت جنی ترثووان. او Baboon Matters ، یک سازمان حفاظت از محیط زیست را در کیپ تاون اداره می کند که به دنبال راه هایی برای زندگی مسالمت آمیز انسان و بابون است. او می خواهد که او دوباره به کاممتجی برگردد. – Trethowan گفت: “او از هیچ یک از بچه های دیگر بدتر نیست. او فقط یک بابون شهری است.”

Trethowan از زمان دیر منتقل شدن ، روزهای زیادی را به مشاهده کاتازا سپری کرده است ماه گذشته. وی گفت که او با نیروهای توکای ادغام نشده است ، منزوی است و به نظر می رسد “افسرده” است. او اکنون روزهای خود را به گشت و گذار در خیابان های توكای می گذراند و شب های خود را در حیاط زندان محلی می خوابد.

“او خود را از بالای دیوار زندان پایین می آورد ، یا فقط از دروازه آمیخته می شود” .

مقامات آنچه را “صفحات رپ” می نامند و در آن موارد بزهکاری یک بابون و کاتازا ذکر شده بود ، گسترده نگه داشتند. آنها از ماه آوریل ، وقتی به پنج خانه اشغال شده حمله کرد ، او را تماشا کرده بودند. آنها گفتند که آخرین قطره هنگامی رخ داد که وی در 15 حمله از طریق Kommetjie در ماه ژوئیه و آگوست نیروهای خود را هدایت کرد.

بر اساس گزارش رپ کاتازا ، “او به طور کلی از افراد دیگر درخواست کرده است تا در حمله به شهر به او بپیوندند.” یک روزنامه در آفریقای جنوبی که این سند را مشاهده کرده است.

ترثوان گفت که این شهر فقط بابون ها را به دلیل بالبون بودن مقصر می داند. در عوض ، کیپ تاون باید تدابیری را برای حل این مشکل اتخاذ کند. وی گفت سطل های زباله ضد بابون می توانند کمک کنند.

ترثووان گفت: “باباون ها به دلیل کارهایی که معمولاً بابون ها انجام می دهند جرم شناخته می شوند.” “آنها فقط جستجوی فرصت طلبی هستند.”