دیاسپورای هندی بریتانیا به بوریس جانسون نامه نوشت ، در سازمان خواستار تعیین سرنوشت برای J&K

شد

حدود 83 سازمان به نمایندگی از گروه های مختلف دیاسپورای هند انگلیس با نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون ، وزیر کشور پریتی پاتل نامه نوشتند و رئیس حزب محافظه کار با مخالفت با راه اندازی مجدد اخیر “دوستان محافظه کار کشمیر” که به دنبال تعیین سرنوشت در J&K است.

نامه سازمانها خواستار انحلال فوری سازمان است.

اخیراً ، گروهی متشکل از هفت نماینده پارلمان از حزب محافظه کار حاکم ، “دوستان محافظه کار کشمیر” را دوباره راه اندازی کردند که در توییتر خود تعیین سرنوشت در J&K را به عنوان دستور کار خود قرار داده اند. “ما دوباره راه اندازی شده ایم. ما برای تعیین سرنوشت و پایان دادن به نقض حقوق بشر در جامو و کشمیر فعالیت می کنیم. در میان نمایندگان و فعالان محافظه کار حمایت فزاینده ای از هدف ما وجود دارد. ما و کار ما را دنبال کنید! “

در نامه دیاسپورای هندی انگلیس آمده است:” ما می خواهیم این موضوع را به اطلاع رهبر حزب محافظه کار برسانیم ، به نظر می رسدCFoKashmir و اهداف آن شرورانه است و دیده می شود به طور مستقیم در امور سرزمین حاکم هند دخالت می کند. موضع انگلستان در مورد جامو و کشمیر همیشه روشن و سازگار بوده و این یک مسئله دو جانبه است که باید به طور مسالمت آمیز بین هند و پاکستان حل شود. انگلیس و احزاب سیاسی آن موضعی برای دخالت در اختلافات / مسائل قاره فرعی ندارند. “

انگلیس در موقعیت منحصر به فردی به عنوان محل زندگی مردم هند ، پاکستان و کشمیری تبار قرار دارد. که در بعضی مواقع بر جیب های خاص جمعیت مسلط می شوند. این امر به نوبه خود سیاست منطقه ای را تعیین می کند که به دستور کار نماینده مجلس نمایندگان حوزه انتخابیه راه پیدا می کند.

این امر علی رغم دیدگاه غالب دولت انگلیس مبنی بر عدم مداخله در سیاست J&K.

بوریس جانسون ، نخست وزیر ، مدتی پیش گفته بود که بدون هیچ قطعیت مشخص است که کشمیر یک موضوع دوجانبه بین هند و پاکستان است. حزب کارگر تحت رهبری آخرین رهبر خود جرمی کوربین سعی کرد از موضع کلی “عدم مداخله” دولت انگلیس متزلزل شود.

در نامه دیاسپورا همچنین ذکر شده بود ، “ما می خواهیم برجسته کنیم که هند بریتانیایی مردم به درستی حزب کارگر را به دلیل تصویب قطعنامه ای در مورد کشمیر در کنفرانس حزب خود رد کردند و با صمیم قلب از حزب محافظه کار حمایت کردند ، در نتیجه اکثریت قاطع حزب را به دست آورد و حزب کارگر را به بدترین شکست از سال 1930 سقوط داد. “

سر كيير استارمر كه رهبري حزب كارگر را بر عهده گرفت زماني را براي پاك كردن موضع خود هدر نداد. سر استارمر در ملاقات با دوستان کارگر هند در تاریخ 30 آوریل روشن کرد ، “هر مسئله قانون اساسی در هند مربوط به پارلمان هند است ، و کشمیر یک مسئله دوجانبه برای حل صلح آمیز هند و پاکستان است.”

با وجود پایبندی دو حزب سیاسی اصلی انگلیس به “موضع عدم مداخله” تاریخی ، سیاست بانک های رای به نام کشمیر مدام توسط سیاستمداران انگلیس بازی می شود. لابی پاکستان به طور مداوم از طریق نمایندگان محلی خود تلاش می کند تا برای بین المللی کردن موضوع J&K و پاسخ های دیاسپورای هند فشار بیاورد.

در پایان نامه نامه دیاسپورای هند بریتانیا می گوید: “ما به شدت از شما می خواهیم بعنوان رئیس حزب بلافاصله “دوستان محافظه کار کشمیر” را منحل کرده و اقدامات لازم را برای اطمینان از عدم انجام چنین اقدامات شیطانی در آینده انجام خواهد داد. این اطمینان می دهد که ما از هرگونه واکنش جدی جامعه هند انگلیس جلوگیری می کنیم ، علاقه کلی روابط بزرگتر انگلیس و هند را در ذهن خود نگه داشته و هماهنگی را در جوامع انگلیس حفظ می کنیم. “

ممکن است انگلیس ترک کرده باشد هند اما به نظر نمی رسد سیاست هند از خاک انگلیس خارج شود. نه اینکه در کشورهای مورد نظر نتیجه واقعی داشته باشد.

همچنین بخوانید: بوریس جانسون به سرخپوستان انگلیس می گوید جایی برای احساسات ضد هند در انگلیس وجود ندارد

همچنین بخوانید: درز مقالات طبقه بندی شده قبل از انتخابات انگلیس به عملیات روسیه مرتبط است: گزارش ها

همچنین بخوانید: انگلیس یک ظرف غذا خطرناک است: نخست وزیر سابق تونی بلر