نخست وزیر انگلیس از مشاغل می خواهد تا بدون توافق نامه تجارت آزاد پس از Brexit با EU

آماده شوند

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون روز جمعه بیانیه ای صادر کرد و از مشاغل انگلیس خواست” قبل از این “آماده شوند مهلت 1 ژانویه 2021. این اطلاعیه چند روز پس از خروج اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) از اتحادیه اروپا در پاسخ به تقاضای انگلیس برای توافق تجارت آزاد (FTA) پس از خروج از بلوک تجاری در پایان سال جاری صادر شد.

گزارش ها اظهارات جانسون را به عنوان هشدار تفسیر می کنند مبنی بر اینکه انگلیس باید برای امکان ایجاد FTA بعد از Brexit با اتحادیه اروپا آماده شود. انگلیس برای اولین بار در سال 2016 از طریق همه پرسی به خروج از اتحادیه اروپا 27 عضو رأی داده بود. به طور رسمی در ژانویه سال جاری بلوک تجاری را ترک کرد و تا 1 ژانویه 2021 وارد یک مرحله انتقال با قوانین بدون تغییر شد.

گزارش ها حاکی از آن است که مذاکره کنندگان انگلیسی به دنبال توافق تجارت آزاد (FTA) با اتحادیه اروپا هستند به کانادا با اتحادیه تجاری. با این حال ، به نظر می رسد که اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است به انگلیس FTA مانند آنچه در استرالیا ارائه می دهد و بر اساس اصول تجارت جهانی آزاد است ، ارائه دهد.

“ما همیشه می دانستیم که از اول ژانویه تغییر خواهد کرد. بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس در بیانیه خود که روز جمعه از داونینگ استریت صادر کرد ، گفت: “اکنون زمان آن است که مشاغل ما آماده شوند و کارگران حمل و نقل آماده شوند و مسافران نیز آماده شوند.” در ادامه این بیانیه افزود: “از همان ابتدا کاملاً واضح بودیم که چیزی غیر از رابطه به سبک کانادا ، مبتنی بر دوستی و تجارت آزاد ، نمی خواهیم. برای قضاوت براساس آخرین اجلاس اتحادیه اروپا در بروکسل که برای شرکای اتحادیه اروپا ما کارساز نخواهد بود. “

” آنها [اتحادیه اروپا] خواهان توانایی مستمر در كنترل آزادی قانونگذاری ، شیلات ما هستند ، به روشی كه به طور واضح برای یك كشور مستقل قابل قبول نیست ، “بیانیه صادر شده توسط نخست وزیر بوریس جانسون گفت.

در همین حال ، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ، اورس ula von der Leyen بار دیگر تأکید کرد که بلوک تجاری به کار خود برای توافق با انگلیس ادامه خواهد داد ، “اما نه به هر قیمتی”. تیم مذاکره کننده اتحادیه اروپا قرار است هفته آینده برای ادامه مذاکرات به لندن سفر کند.