Breaking News

نخست وزیر نپال به دلیل استفاده از نقشه قدیمی کشور در تبریک 888011000000110888 نپال روز یکشنبه پس از انتقاد نخست وزیر KP ، شارما اولی ، به دلیل استفاده نکردن از سیاست تجدید نظر شده در رسانه های اجتماعی ، توجیه کرد نقشه نپال که می بایست شامل سه منطقه مورد مناقشه لیپولخ ، کالاپانی و لمپیادورا باشد که هند ادعا می کند. پیام ویجایاداشامی “یک روز پس از بازدید سامان کومار گوئل ، رئیس R&AW هند از کاتماندو منتشر شد. روز جمعه ، اولی ، در پیامی توییتر بهترین آرزوهای خود را برای ویجایاداشامی یا دوسههرا به مردم نپال منتقل کرده بود. دولت نپال روشن کرد که نقشه ای که برای انتقال سلام ویاجیاداشامی اولی استفاده شده است. s به دلایل فنی تحریف شد و افزود که دولت به طور جدی در حال بررسی موضوع است. در پاسخ به انتقادات ، سوریا تاپا ، مشاور مطبوعاتی نخست وزیر ، در بیانیه ای گفت که نقشه اصلاح شده در پیام نخست وزیر مورد استفاده قرار گرفت ، اما به دلیل کوچک بودن قابل مشاهده نبود. “به منظور طراحی ، نقشه ای که مورد استفاده قرار گرفته است مورد شایعات و اظهار نظرهایی قرار گرفته است که غیر ضروری است. بیانیه ای که به نپالی خوانده می شود ، طبیعی است که ما از نقشه ای که در سطح ملی قابل قبول است استفاده می کنیم. راجان بهتارای ، مشاور امور خارجه اولی ، گفت که نپال ادعای خود در مورد منطقه کالاپانی را رد نکرده است. در حالی که کاتماندو گفته است که در کنار تغییرات نقشه برداری انجام شده توسط پارلمان این کشور ایستاده است ، این دولت اولی بود که دستور داد کتابهای درسی مدرسه را که شامل نقشه جدید بود شش هفته پیش پس بگیرند. این جنجال را “تبلیغ” خواند ، تاپا در بیانیه خود خواست كه به آن پایبند نباشد. “وی گفت:” ما از مردم میهن دوست می خواهیم كه به چنین تبلیغات و تبلیغاتی درباره نقشه ما نپردازند. در این بیانیه همچنین آمده است: “ما بسیار نگران تفسیر نادرست نقشه ای هستیم که در سلام و احوال پرسی نخست وزیر اولی در ویاجیاداشامی استفاده شده است. این چیزی است که ما به طور جدی در حال بررسی آن هستیم. ” در ماه ژوئن ، پارلمان نپال نقشه سیاسی جدید این کشور را با ویژگی های Kalapani ، Lipulekh و Limpiyadhura که بخشی از منطقه Pithoragarh در اوتاراخند است تصویب کرد. پس از سفر سامان كومار گوئل ، رئیس R&AW هند در این هفته ، ژنرال MM Naravane ، رئیس ارتش هند ، قرار است ماه آینده به نپال سفر كند. جشن Dussehra یا Vijayadashami در 25 هند در سراسر هند برگزار شد.

نخست وزیر انگلیس از مشاغل می خواهد تا بدون توافق نامه تجارت آزاد پس از Brexit با EU

آماده شوند

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون روز جمعه بیانیه ای صادر کرد و از مشاغل انگلیس خواست” قبل از این “آماده شوند مهلت 1 ژانویه 2021. این اطلاعیه چند روز پس از خروج اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) از اتحادیه اروپا در پاسخ به تقاضای انگلیس برای توافق تجارت آزاد (FTA) پس از خروج از بلوک تجاری در پایان سال جاری صادر شد.

گزارش ها اظهارات جانسون را به عنوان هشدار تفسیر می کنند مبنی بر اینکه انگلیس باید برای امکان ایجاد FTA بعد از Brexit با اتحادیه اروپا آماده شود. انگلیس برای اولین بار در سال 2016 از طریق همه پرسی به خروج از اتحادیه اروپا 27 عضو رأی داده بود. به طور رسمی در ژانویه سال جاری بلوک تجاری را ترک کرد و تا 1 ژانویه 2021 وارد یک مرحله انتقال با قوانین بدون تغییر شد.

گزارش ها حاکی از آن است که مذاکره کنندگان انگلیسی به دنبال توافق تجارت آزاد (FTA) با اتحادیه اروپا هستند به کانادا با اتحادیه تجاری. با این حال ، به نظر می رسد که اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است به انگلیس FTA مانند آنچه در استرالیا ارائه می دهد و بر اساس اصول تجارت جهانی آزاد است ، ارائه دهد.

“ما همیشه می دانستیم که از اول ژانویه تغییر خواهد کرد. بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس در بیانیه خود که روز جمعه از داونینگ استریت صادر کرد ، گفت: “اکنون زمان آن است که مشاغل ما آماده شوند و کارگران حمل و نقل آماده شوند و مسافران نیز آماده شوند.” در ادامه این بیانیه افزود: “از همان ابتدا کاملاً واضح بودیم که چیزی غیر از رابطه به سبک کانادا ، مبتنی بر دوستی و تجارت آزاد ، نمی خواهیم. برای قضاوت براساس آخرین اجلاس اتحادیه اروپا در بروکسل که برای شرکای اتحادیه اروپا ما کارساز نخواهد بود. “

مطالب مشابه  تعداد کشته شدگان در ارمنستان و آذربایجان حدود 600 نفر درگیری دارد: گزارش

” آنها [اتحادیه اروپا] خواهان توانایی مستمر در كنترل آزادی قانونگذاری ، شیلات ما هستند ، به روشی كه به طور واضح برای یك كشور مستقل قابل قبول نیست ، “بیانیه صادر شده توسط نخست وزیر بوریس جانسون گفت.

در همین حال ، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ، اورس ula von der Leyen بار دیگر تأکید کرد که بلوک تجاری به کار خود برای توافق با انگلیس ادامه خواهد داد ، “اما نه به هر قیمتی”. تیم مذاکره کننده اتحادیه اروپا قرار است هفته آینده برای ادامه مذاکرات به لندن سفر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *