قرعه کشی های سنا در کالیفرنیا: چه کسی شغل کامالا هریس را می گیرد؟

روز انتخابات به پایان رسیده است ، اما کالیفرنیا در حال حاضر در رقابت سیاسی مهم بعدی خود – رقابت برای پر کردن صندلی کمال هریس که به زودی خالی از سنا خواهد شد ، به سر می برد.

در این مسابقه فقط یک رأی مهم است ، زیرا فقط یک رأی وجود دارد. گاوین نیوزوم ، فرماندار دموکرات ، که توسط گروه های رقیب منافع ، دموکرات های همکار و حتی دوستان تحت فشار قرار گرفته است و قصد دارند تصمیم او را تحت تأثیر قرار دهند ، تحت فشار قرار می گیرد.

هریس به عنوان معاون رئیس جمهور جو بایدن سوگند یاد می کند در 20 ژانویه و هنوز مشخص نیست که چقدر زود او صندلی خود را تحویل می دهد. نیوزوم گفته است که او هیچ جدول زمانی برای اعلامیه ندارد.

وی این هفته به خبرنگاران گفت: “ما از طریق ملاحظات گاو کار می کنیم.” “من می خواهم اطمینان حاصل کنم که شامل آن است ، می خواهم اعلام کنم مطمئن باشید که ما از نظر مردم ملاحظه می کنیم. “

یکی از این دیدگاه ها از سوی سیاستمداران سیاه پوستان ایالت است که نیوزوم را تحت فشار قرار می دهند تا هریس را با یک زن سیاه پوست دیگر جایگزین کند. هریس ، دختر مهاجران از جامائیکا و هند ، یکی از تنها دو زن سیاه پوستی است که تاکنون در سنا خدمت می کنند. کارول موزلی براون ، نماینده ایالت ایلینوی از سال 1993-1999 ، دیگری است.

گروهی از قانون گذاران سیاه کالیفرنیا کارن باس ، نماینده ایالات متحده ، نماینده بخشهایی از لس آنجلس و حومه آن ، لابی را سازماندهی کرد. او رئیس سابق مجمع کالیفرنیا ، رئیس انجمن های نمایندگان سیاه کنگره و در لیست کوتاه معاون ریاست جمهوری بایدن بود. او همچنین به عنوان انتخاب احتمالی برای کابینه بایدن.

پیروی از تاریخچه هریس سرپرست شهرستان لس آنجلس ، مارک ریدلی توماس ، عضوی از گروه تحت فشار قرار دادن باس ، گفت: “ادامه دادن یک سنت ، اما به ویژه از دیدگاه زنان آفریقایی-آمریکایی ، منطقی است.” همچنین کمپینی برای نامگذاری اولین سناتور اسپانیایی تبار کالیفرنیا برگزار شده است. لاتین بزرگترین گروه جمعیتی واحد در کالیفرنیا است که بیش از تعداد سفیدپوستان ، آسیایی ها یا سیاه پوستان است.

کمیته اقدامات سیاسی صندوق پیروزی لاتین از الكس پادیلا ، وزیر امور خارجه ، معتمد نیوزوم به عنوان یك مدعی اصلی حمایت می كند. این گروه در وب سایت خود که هشتگ #PickPadilla را تبلیغ می کند ، می گوید “پادیلا ، پسر مهاجران مکزیکی ،” تجسم رویای آمریکایی است “.

نیوزوم چشم به تاریخ دارد – او در سال 2004 یک چهره ملی شد هنگامی که به عنوان شهردار سانفرانسیسکو تصمیم گرفت که این شهر از قانون دور شود و برای زوج های همجنس جواز ازدواج صادر کند. وی همچنین اخیراً اولین دادگستری علنی همجنسگرایان را به دادگاه عالی کالیفرنیا معرفی کرد.

“ناتان بالارد” دوست و مشاور دیرینه Newsom ، “ناگفته نماند که بسیار بعید است که این انتصاب خاص یک مرد سفید پوست مستقیم باشد.” گفت.

پر کردن صندلی سنا تنها بخشی از ملاحظات Newsom است.

اگر وی تصمیم به انتخاب پادیلا یا دادستان کل ایالت خاویر بکهرا ، اسپانیایی تبار دیگر و نماینده سابق کنگره بگیرد ، به این نیاز خواهد داشت. برای پر کردن این پست ، همچنین دادن فرصت دوم به او برای تنوع بخشیدن به کارمندان اداره های دولتی با یک زن ، اقلیت یا هر دو.

و از آنجا که دوره هریس تا ژانویه 2023 به پایان می رسد ، انتخاب وی در مجلس سنا باید آماده باشد تا شروع به جمع آوری کمک و تبلیغات برای انتخابات سال 2022 کنید. رقابت برای تصدی این کرسی می تواند از طرف دموکرات هایی باشد که فرماندار کنار گذاشته شده است ، و دیگران.

در حالی که نامزدهای زیادی برای انتخاب سنا وجود دارد ، بالارد گفت که رابطه موجود با فرماندار یک امتیاز مثبت است – نیوزوم سناتور می خواهد که “simpatico” است و ارزشهای مترقی خود را به اشتراک می گذارد – و این شخص باید سابقه اجرا در سراسر کشور را داشته باشد.

با برخورد Newsom با بیماری همه گیر ویروس کرونا ، تهدید آتش سوزی های مهلک و چالش های بودجه در ساکرامنتو ، او وقت ندارد که رابطه جدیدی برقرار کند.

بالارد گفت: “کسی نیست که نیاز به نگهداری و نگهداری از بچه داشته باشد.” گزینه “باید بتواند از خود دفاع کند و برای انتخاب مجدد انتخاب شود” و همچنین به نیوزوم کمک کند تا دوره دوم را در سال 2022 تأمین کند.

“راهی برای انجام این انتصابات وجود دارد تا تنوع را به حداکثر برساند ، ” او اضافه کرد. “اگر شما فرماندار هستید ، می خواهید از این بازی برای بازی شطرنج و افزودن مقداری خون جدید واجد شرایط به دفاتر خالی استفاده کنید.” دیگر افرادی که احتمالاً مورد توجه قرار می گیرند ، نماینده باربارا لی ، یکی دیگر از اعضای سیاه پوست کنگره با اعتبار مترقی و ستوان فرماندار النی کونالاکیس ، سفیر در مجارستان در زمان دولت اوباما است که یک صندوق جمع آوری پول زیاد است و در صورت انتخاب ، نیوزوم را نیز ارائه می دهد. فرصتی برای انتخاب مضاعف از آنجا که وی جانشین خود را انتخاب می کند.

چند شهردار رقیب احتمالی هستند ، از جمله نژاد لندن در سانفرانسیسکو ، که سیاه پوش است و با هریس ارتباط دارد و رابرت گارسیا اولین رئیس شهر لانگ بیچ آشکارا شهردار همجنسگرا. انتخاب شهردار لس آنجلس ، اریک گارستی ، که با یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری معاشقه کرد و ریشه ای مکزیکی-یهودی-ایتالیایی دارد ، صندلی را پر خواهد کرد و همچنین رقیب احتمالی Newsom را در آینده حذف خواهد کرد.

دیگران اغلب به عنوان سنا ذکر می شوند نامزدها شامل آدام شیف ، نماینده آمریكا هستند كه در جلسات استیضاح دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، به شهرت ملی رسید. و کتی پورتر نماینده ایالات متحده از اورنج کانتی ، یک ستاره در حال ظهور دموکرات که تقریباً 10 میلیون دلار در اواسط ماه اکتبر در کمیته سیاسی خود ذخیره کرده بود.

اما هر دو در زمانی که انتظار می رود نیوزوم ساخت آن سفید باشد ، سفید هستند. انتخابی که تنوع را برجسته می کند. و آنها می توانند صبر کنند: کرسی دیگر مجلس سنا در کالیفرنیا توسط دیان فاینشتاین 87 ساله ، مسن ترین عضو اتاق برگزار می شود. دوره وی تا ژانویه 2025 ادامه دارد ، اما گمانه زنی هایی وجود دارد که وی ممکن است با توجه به سن خود زودتر کناره گیری کند.

همچنین بخوانید: همسر کامالا هریس پس از پیروزی وی پست احساسی خود را به اشتراک می گذارد. اینترنت اشک آلود است

همچنین بخوانید: چیتوی کمالا هریس: بسیار خوشحال ، ممکن است به سوگند بخورد