فراخوان اخراج پاکستان از PoK که در یک سری تظاهرات در سراسر اروپا انجام شد

روز پنجشنبه مجموعه ای از اعتراضات در مقابل کمیسیون عالی پاکستان و کنسولگری های این کشور در منچستر ، بیرمنگام ، بردفورد و لندن برگزار شد. این اعتراضات به مناسبت “روز سیاه” در 22 اکتبر برگزار شد.

22 اکتبر به عنوان یک روز سیاه مشاهده می شود ، یادآوری حمله پاکستان در 73 روز پیش در این روز به دره کشمیر.

با اصرار پاکستان برای ترک منطقه و توضیح وضعیت شهروندان پوکر خود ، سجاد راجا ، رئیس حزب برابری ملی ، JKGBL ، روز پنجشنبه اعتراضاتی را در خارج از کمیسیون عالی پاکستان در لندن برگزار کرد.

” سجاد راجا به هندوستان امروز گفت: “هر کسی که علیه ارتش پاکستان و اشغال پاکستانی صدا درمی آورد پشت میله های زندان ، آزار و اذیت ، شکنجه و حتی کشته می شود. همه ما در اینجا در تبعید به سر می بریم.” رجا گفت: “امکانات و زیرساخت های ضعیف در POK با وجود 73 سال اشغال توسط پاکستان ، گفت:” ما می خواهیم آگاهی ایجاد کنیم و به جهانیان بفهمیم چه اتفاقی برای ما می افتد. ما هیچ حقوق اساسی انسانی نداریم ، آزادی های اساسی نداریم ، ما می خواهیم بگوییم جهان ، بدبختی ها ، سرنوشت ما ، که در 73 سال گذشته از آن رنج برده ایم و التماس می کنیم آنها می توانند از ما حمایت کنند تا بتوانیم از شر این اشغال خلاص شویم. “

اعتراضات مشابهی روز پنجشنبه در مقابل کنسولگری های پاکستان در منچستر ، بیرمنگام و بردفورد برگزار شد.

< p> یک رویداد دیگر در لندن در مورد “اتفاقات ناگوار پاکستان در جامو و کشمیر” روز پنجشنبه توسط مرکز مطالعات جامو کشمیر برگزار شد.

مطالب مشابه  اعلامیه های تخلیه باعث ترس و وحشت در سئول شده است

با تأمل در مورد حمله اکتبر 1947 به کشمیر ، بورزین وغمار ​​، عضو مرکز برای مطالعه SOAS پاکستان ، لندن ، اشاره کرد ، “چگونه پاکستان ، به سختی دو ماهه و در حال ورشکستگی و همچنین ویژگیهای اساسی یک کشور فعال ، تصمیم گرفت که نه یک جنگ متعارف بلکه یک عملیات جهادی علیه پادشاهی معلق تعجب آور نیست که مدیران دولتی پاکستان چنین کاری می کنند ، از آنجا که جناح به این واقعیت افتخار می کرد که پاکستان بر اساس ملی گرایی مذهبی تاسیس شد و بزرگترین دولت مسلمان آن زمان در جهان بود ، افتخار می کرد. این جهاد یک سیاست پایبند برای استقرار هفت دهه بوده است و همچنان یک واقعیت مقدس و بدون چون و چرا است. “

روز چهارشنبه نیز یک اعتراض توسط شعبه جبهه آزادی بخش جامو کشمیر – بلژیک ، مقابل سفارت پاکستان در بروکسل-بلژیک ، علیه بازداشت غیرقانونی رهبران سیاسی در پوک و گیلگیت بالتستان. آنها خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط این زندانیان شدند.

محمد اشفق قمر ، معاون دبیرکل JKLF اروپا زون ، اقدام پاکستان را خواستار شد گیلجیت بالتستان را پنجمین استان خود “غیرقانونی و خلاف قانون اساسی” معرفی کنند.

“از نظر تاریخی ، گیلجیت بالتستان بخشی از جامو و کشمیر است. خواسته های ما کاملاً واضح است که پاکستان باید قوانین موضوعی دولت را در منطقه اجرا کند و زندانیان سیاسی را بدون قید و شرط آزاد کند. ما خواهان حل مسالمت آمیز مسئله جامو و کشمیر هستیم و فقط مردم منطقه باید حق تصمیم گیری در مورد آینده خود را بدست آورند “. محمد اشفق قمر به هند امروز گفت.

مطالب مشابه  سهام زوم پس از اعلامیه واکسن کرونا ویروس Pfizer

این رویدادها و اعتراضات ممکن است برگزار شود در مناطق مختلف اروپا اما خواست آنها یکی بود: حذف پاکستان از PoK ؛ آزادی زندانیان و آگاه ساختن جهان از نقض حقوق بشر و قساوت هایی که شهروندان منطقه در 73 سال گذشته توسط پاکستان مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. سالها.

همچنین بخوانید | سالگرد حمله کاشمر یک روز سیاه ، موزه ای برای نمایش جنایات مهاجمان پاکستان