فراخوان اخراج پاکستان از PoK که در یک سری تظاهرات در سراسر اروپا انجام شد

روز پنجشنبه مجموعه ای از اعتراضات در مقابل کمیسیون عالی پاکستان و کنسولگری های این کشور در منچستر ، بیرمنگام ، بردفورد و لندن برگزار شد. این اعتراضات به مناسبت “روز سیاه” در 22 اکتبر برگزار شد.

22 اکتبر به عنوان یک روز سیاه مشاهده می شود ، یادآوری حمله پاکستان در 73 روز پیش در این روز به دره کشمیر.

با اصرار پاکستان برای ترک منطقه و توضیح وضعیت شهروندان پوکر خود ، سجاد راجا ، رئیس حزب برابری ملی ، JKGBL ، روز پنجشنبه اعتراضاتی را در خارج از کمیسیون عالی پاکستان در لندن برگزار کرد.

” سجاد راجا به هندوستان امروز گفت: “هر کسی که علیه ارتش پاکستان و اشغال پاکستانی صدا درمی آورد پشت میله های زندان ، آزار و اذیت ، شکنجه و حتی کشته می شود. همه ما در اینجا در تبعید به سر می بریم.” رجا گفت: “امکانات و زیرساخت های ضعیف در POK با وجود 73 سال اشغال توسط پاکستان ، گفت:” ما می خواهیم آگاهی ایجاد کنیم و به جهانیان بفهمیم چه اتفاقی برای ما می افتد. ما هیچ حقوق اساسی انسانی نداریم ، آزادی های اساسی نداریم ، ما می خواهیم بگوییم جهان ، بدبختی ها ، سرنوشت ما ، که در 73 سال گذشته از آن رنج برده ایم و التماس می کنیم آنها می توانند از ما حمایت کنند تا بتوانیم از شر این اشغال خلاص شویم. “

اعتراضات مشابهی روز پنجشنبه در مقابل کنسولگری های پاکستان در منچستر ، بیرمنگام و بردفورد برگزار شد.

< p> یک رویداد دیگر در لندن در مورد “اتفاقات ناگوار پاکستان در جامو و کشمیر” روز پنجشنبه توسط مرکز مطالعات جامو کشمیر برگزار شد.

با تأمل در مورد حمله اکتبر 1947 به کشمیر ، بورزین وغمار ​​، عضو مرکز برای مطالعه SOAS پاکستان ، لندن ، اشاره کرد ، “چگونه پاکستان ، به سختی دو ماهه و در حال ورشکستگی و همچنین ویژگیهای اساسی یک کشور فعال ، تصمیم گرفت که نه یک جنگ متعارف بلکه یک عملیات جهادی علیه پادشاهی معلق تعجب آور نیست که مدیران دولتی پاکستان چنین کاری می کنند ، از آنجا که جناح به این واقعیت افتخار می کرد که پاکستان بر اساس ملی گرایی مذهبی تاسیس شد و بزرگترین دولت مسلمان آن زمان در جهان بود ، افتخار می کرد. این جهاد یک سیاست پایبند برای استقرار هفت دهه بوده است و همچنان یک واقعیت مقدس و بدون چون و چرا است. “

روز چهارشنبه نیز یک اعتراض توسط شعبه جبهه آزادی بخش جامو کشمیر – بلژیک ، مقابل سفارت پاکستان در بروکسل-بلژیک ، علیه بازداشت غیرقانونی رهبران سیاسی در پوک و گیلگیت بالتستان. آنها خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط این زندانیان شدند.

محمد اشفق قمر ، معاون دبیرکل JKLF اروپا زون ، اقدام پاکستان را خواستار شد گیلجیت بالتستان را پنجمین استان خود “غیرقانونی و خلاف قانون اساسی” معرفی کنند.

“از نظر تاریخی ، گیلجیت بالتستان بخشی از جامو و کشمیر است. خواسته های ما کاملاً واضح است که پاکستان باید قوانین موضوعی دولت را در منطقه اجرا کند و زندانیان سیاسی را بدون قید و شرط آزاد کند. ما خواهان حل مسالمت آمیز مسئله جامو و کشمیر هستیم و فقط مردم منطقه باید حق تصمیم گیری در مورد آینده خود را بدست آورند “. محمد اشفق قمر به هند امروز گفت.

این رویدادها و اعتراضات ممکن است برگزار شود در مناطق مختلف اروپا اما خواست آنها یکی بود: حذف پاکستان از PoK ؛ آزادی زندانیان و آگاه ساختن جهان از نقض حقوق بشر و قساوت هایی که شهروندان منطقه در 73 سال گذشته توسط پاکستان مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. سالها.

همچنین بخوانید | سالگرد حمله کاشمر یک روز سیاه ، موزه ای برای نمایش جنایات مهاجمان پاکستان