می تواند ویروس کرونا را شکست دهد ، باید اکنون برای همه گیری بعدی آماده شود: WHO

سازمان بهداشت جهانی (WHO) سه پیام مهم را در جلسه مجازی هفتاد و سومین مجمع جهانی بهداشت (WHA) به اشتراک گذاشته و گفته است که ویروس کرونا را می توان با علم ، راه حل و همبستگی شکست داد.

“اگرچه این یک بحران جهانی است ، بسیاری از کشورها و شهرها با رویکرد جامع و مبتنی بر شواهد از انتقال جلوگیری کرده و آن را کنترل می کنند. برای اولین بار ، جهان پشت سر طرحی برای تسریع در تولید واکسن ، تشخیص و درمان مورد نیاز ما و اطمینان از در دسترس بودن آن برای همه کشورها بر اساس عدالت جمع شده است. دسترسی به شتاب دهنده Covid-19 Tools (ACT) واقعی است نتایج ، “WHO گفت.

WHO همچنین گفت که جهان باید برای ظرف بعدی آماده شود تحقیر کن مجمع جهانی بهداشت در این زمینه پیش نویس قطعنامه ای را بررسی می کند که آمادگی را برای شرایط اضطراری بهداشتی مانند Covid-19 از طریق انطباق بیشتر با مقررات بین المللی بهداشت (2005) تقویت می کند.

WHO گفت ، ” این قطعنامه از جامعه جهانی بهداشت می خواهد اطمینان حاصل کند که همه کشورها برای تشخیص و پاسخ به موارد Covid-19 و سایر بیماری های عفونی خطرناک از تجهیزات بهتری برخوردار هستند. “

WHO همچنین هشدار داد که کشورها نباید عقب نشینی کنند. اهداف حیاتی بهداشتی.

“همه گیری Covid-19 یک یادآوری هشدار دهنده است که سلامتی بنیان ثبات اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی است. این به ما یادآوری می کند که چرا اهداف” سه میلیارد میلیاردی “WHO بسیار مهم است ، و چرا کشورها باید با عزم ، همکاری و نوآوری بیشتر آنها را دنبال کنند. “

اکنون بیش از 47 میلیون مورد Covid-19 به WHO گزارش شده است و بیش از 1.2 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

جلسه از سر گرفته شده در مورد 10 سال بحث خواهد شد برای رسیدگی به بیماری های گرمسیری فراموش شده ، و همچنین تلاش برای رفع مننژیت ، صرع و سایر اختلالات عصبی ، تغذیه نوزادان و کودکان خردسال ، سلامت دیجیتال و قانون جهانی WHO در زمینه استخدام بین المللی پرسنل بهداشتی ، مصوب 2010.

همچنین بخوانید: بنگلادش برای هند 30 میلیون دوز واکسن کرونا ویروس آکسفورد تفاهم نامه امضا کرد