کانادا: مرد هندی الاصل به اتهام دست داشتن در کلاهبرداری های تلفنی فراملی

بر اساس گزارشی ، یکی از نامان گروور به اتهام دست داشتن در کلاهبرداری های تلفنی فراملی در کانادا دستگیر شده است. توسط کلاهبرداران خارج از کشور برای پردازش و پولشویی دریافتی از محل دریافت می شود.

مرد 22 ساله هندی الاصل ، ساکن میسیساگا در انتاریو ، به جرم کلاهبرداری بیش از 5000 دلار متهم شده است ، بر اساس گزارش تورنتو سان درآمد حاصل از جرم و پولشویی.

این دستگیری پس از صدور حکم دستگیری علیه گروور توسط پلیس سوار بر سلطنتی کانادا (RCMP) صورت گرفت. “قاطر پول توسط RCMP پس از تحقیقات در رابطه با یک سری کلاهبرداری تلفنی فراملی تحت تعقیب بود. یک دستور بازداشت در سراسر کانادا برای Naman Grover (22 ساله) ، از می سیساگا ، انتاریو صادر شد. “RCMP در 14 اکتبر در توییتر خود نوشت. عوامل در کانادا برای پردازش و پولشویی از طریق پول های محلی ، “به نقل از RCMP. براساس این گزارش ، کلاهبرداران همچنین می توانند از پول سرقت شده تا “تمیز” شدن فاصله بگیرند.

“قاطر پول از اجزای اساسی این کلاهبرداری پیچیده است زیرا جریان را تسهیل می کند. وجوه قربانیان به اعضای این سازمانهای غیرقانونی دستگیری ها و اتهامات پیام واضح و مهمی را ارسال می کند – کسانی که به عنوان قاطر پول درگیر می شوند دستگیر خواهند شد ، به اتهام کیفری و پیگرد قانونی پیگیری خواهند شد. »به نقل از جیم اوگدن ، بازرس RCMP در این گزارش. پلیس گفت: “قاطر پول” در کشورهای خود استخدام شدند و با ویزای دانشجویی به کانادا آمدند.