سرطان کار اجباری از سین کیانگ به تبت گسترش یافت و آمریکا مراقب آن بود: مقام ارشد آمریکایی به هند امروز می گوید

/202010/robert_destro-647×363.jpeg؟0DAv.UQmC5dXzB0jg0mi4Rx3dg8qcx01 “class =” ff-og-image-inserted “>

ایالات متحده حوادث نقض حقوق بشر در تبت توسط دولت چین را از نزدیک تحت نظر دارد. رابرت Destro ، دستیار وزیر خارجه ، در گفتگوی اختصاصی با تلویزیون India Today ، مقام ارشد ایالات متحده و هماهنگ کننده ویژه تازه منصوب شده در امور تبت در وزارت امور خارجه ، گفت که “سرطان” “اردوگاه های کار” در چین از سین کیانگ به تبت گسترش یافته است. < / p>

در اولین مصاحبه با یک خانه رسانه ای هند پس از تصدی مسئولیت ، وزیر Destro گفت: “ایالات متحده ، در یک تصمیم اول و تاریخی ، رئیس دولت تبعید تبتی دکتر Lobsang Sangay را به وزارت امور خارجه. “

این دعوت به عنوان به رسمیت شناختن دولت تبتی در تبعید توسط واشنگتن در نظر گرفته شده است.

” ما از اینكه دکتر سنگای به اینجا در ایالت سفر كند بسیار خوشحال شدیم. این بخش نشان دهنده این واقعیت است که ما تبت را بسیار جدی می گیریم. ما با معظم له دالایی لاما کاملاً توافق داریم که راه سومی وجود دارد. ما می خواهیم ببینیم که دولت چین با CTA و HH دالایی لاما بیشتر درگیر است. “رابرت Destro گفت.

صحبت در مورد موضع ایالات متحده ، Destro طرفدار” راه سوم “است که توسط دالایی لاما پیشنهاد شده است ، که برای تبت کاملاً “خودمختاری” است.

“بخشی از کار من کار در این زمینه (خودمختاری) است. من به طرفداران تبت ، به دیاسپورای تبتی متعهد شده ام که وقت زیادی را صرف این موضوع خواهم کرد. همه ما می توانیم امیدوار باشیم و دعا کنیم که اینگونه به پایان برسد. راه سوم که معظم له (دالایی لاما) پیشنهاد کرده اند ، فکر می کنیم راه بسیار خوبی است. “Destro به تلویزیون هند امروز گفت.

وی گفت که چین برای برخورد با این مسئله” دشوار “بوده است اجازه دادن به خودمختاری به تبت. وی اظهار داشت: “ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا از نزدیک با آنها (چین) همکاری کنیم تا ببینیم که چقدر می توانیم این کار را انجام دهیم.”

در مورد گزارش گزارش های نیم میلیون تبتی که به کار اجباری در کار کشیده شده اند وی گفت اردوگاه هایی که در تبت ایجاد شده اند ، واشنگتن از این گزارش ها ناراحت شده است.

این مقام را “سرطان” خواند و گفت: “ما شنیده ایم. تبتی ها بیشتر و بیشتر به اردوگاه های کارگری رانده می شوند. ما در تلاش هستیم آنچه را که اتفاق می افتد تأیید یا رد کنیم اما این گزارش ها هستند. “

” آنها بسیار نگران کننده هستند. آنها با گزارش های منتشر شده از سین کیانگ بسیار سازگار خواهند بود. در حقیقت ، سرطان کار اجباری از سین کیانگ به تبت در حال گسترش است. “

واشنگتن دی سی اقدامات زیادی را انجام داده و پکن را در موارد مختلف از جمله در اداره چنین” اردوگاه های کار “تحریم کرده است. < / p>

“ما درمقابل کار اجباری هرجا که انجام شود اقدام بسیار شدیدی انجام داده ایم و اقدامات مشابه را انجام خواهیم داد. اگر متوجه شویم که کالاها با کار اجباری تولید می شوند ، می توان از ورود آنها به کشور محروم شد. ما دستیار ویزا و سایر مجازات ها را علیه مقامات چینی اعمال کرده ایم. “

پیش نویس قطعنامه ای به تازگی با عنوان” محکوم کردن استفاده حزب کارگر کمونیست چین از کار اجباری و سایر اقدامات اجباری برای از بین بردن مذهب آزادی در تبت “توسط سناتور جمهوریخواه جاش هاولی و با حمایت مالی 10 سناتور دیگر.

این لایحه همچنین از دولت ایالات متحده خواسته است تا از قانون حمایت و حمایت از سیاست تبتی (TPSA) در سال 2002 حمایت کند و از جامعه بین المللی خواست که در برابر “دستور کار هژمونیک حزب” بایستید.

در مورد مسئله تناسخ که بحث طولانی مدت بین پکن و اردوگاه دالایی لاما بوده است ، ایالات متحده روشن کرده است که تنها کسی است که تصمیم می گیرد جانشین دالایی لاما باشد خود رهبر مذهبی است.

“این مسئله اعتقاد مذهبی برای تبتی ها و درباره آنها است. ایالات متحده موضع محکمی به نفع آزادی های مذهبی اتخاذ کرده است و یکی از این نگرانی های اصلی این است که به سازمان های مذهبی اجازه دهد رهبری خود را انتخاب کنند. “مقام ارشد آمریکایی موضع دی سی را تکرار کرد.

در تهدید محجبه وی اظهار داشت: “ما به هر گونه تلاش حزب کمونیست چین برای مداخله در تجسم دوباره دالایی لاما اعتراض خواهیم کرد.”

در حالی که سیاست تبتی و قانون حمایت (HR 4331) ، جامع ترین لایحه سیاست در مورد تبت از زمان قانون سیاست تبت – 2002 ، توسط مجلس نمایندگان تصویب شده است ، اما هنوز توسط سنا تصویب نشده و توسط رئیس جمهور امضا شده است.

بعید است اکنون اتفاق بیفتد زیرا ایالات متحده در 3 نوامبر به پای صندوق های رای می رود. اما ، در مورد س takenال در مورد اقدامات انجام شده توسط وزارت امور خارجه برای پیشبرد این لایحه ، Destro گفت: “ما اینجا در وزارت خارجه نیستیم هرگونه موضع گیری در مورد قانون در انتظار این سوالی است که باید به کاخ سفید بسپاریم. این به خود آنها بستگی دارد. ما وقتی مجوز انجام این کار را بگیریم ، هر موضعی را اتخاذ خواهیم کرد. در حال حاضر ، این تصمیمی است که کنگره باید اتخاذ کند و ما به این تفکیک قوا احترام می گذاریم. “

مسئله مهم دیگر نگرانی در مورد شفافیت و دسترسی به تبت بوده است. واشنگتن اقدامات سختگیرانه ای را در مورد عدم دسترسی CPC به تبت انجام داده است.

در نتیجه ، در صورت وجود ، قانون دسترسی متقابل به تبت در سال 2018 که رئیس جمهور ترامپ با وجود اعتراض چین به قانون امضا کرد ، دستیار وزیر گفت ، “ما موضع بسیار محکمی اتخاذ کرده ایم که باید به همه مردم اجازه دسترسی به تبت را داشته باشد ، به آمریکایی ها اجازه دسترسی به تبت را داده باشد ، و به تبتی ها آزادانه اجازه رفت و برگشت داشته باشد. ما طرفدار دسترسی هستیم و این همان چیزی است که قانون در مورد آن بود. “

سرانجام ، در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا راه حل منازعه مرزی هند و چین حل مسئله تبت است ، گفت که آن یک مسئله “دو جانبه” بود اما ایالات متحده هر گونه کمک لازم برای حل مشکلات بین دهلی نو و پکن را گسترش می دهد.

وی افزود ، “این فراتر از تخصص من است. چین و هند باید مشکلات خود را حل کنند. بدیهی است که هر دو کشور به آن منطقه علاقه مند هستند. ایالات متحده مایل است با هر دو کشور همکاری کند تا ببیند که این مسئله حل می شود. “

دکتر لوبسانگ سنگای ، رئیس دولت تبت مرکزی ، یک بار در مصاحبه ای با تلویزیون هند امروز گفت که هند دارای یک مرز با تبت و نه مستقیم با چین. یک تبت خودمختار می تواند صلح را در خط کنترل واقعی (LAC) تضمین کند.