چین: 9 نفر از خانواده ها پس از نگهداری رشته فرنگی به مدت یک سال در فریزر

می میرند

9 نفر از یک خانواده پس از خوردن رشته فرنگی که بیش از یک سال در فریزر مانده بود ، جان خود را از دست دادند. طبق گزارش ها ، این رشته شامل آرد ذرت تخمیر شده بود که باعث مسمومیت خانواده با اسید “bongrekik” شد.

هفت بزرگسال ، از شهر جیکسی در استان شمال شرقی چین در هیلونگ جیانگ ، در 10 اکتبر پنج روز پس از خوردن Suantangzi درگذشت ، یک غذای خوشمزه محلی چینی.

آخرین عضو خانواده ای که از این سوپ استفاده کرد ، زنی به نام لی به نام محلی ، روز دوشنبه درگذشت ، Dailystar.co.uk گزارش داد.

خوشبختانه ، سه کودکی که به مناسبت خانواده نان ماکارونی ذرت سرو شده بود از خوردن آن خودداری کردند زیرا طعم آن را دوست نداشتند.

گائو فی ، مدیر ایمنی غذا در مرکز کنترل بیماری های هیلونگ جیانگ و پیشگیری ، به سرویس News China گفت که مسمومیت با اسید bongkrek اغلب کشنده است.

بر اساس گزارش Dailystar.co.uk ، علائم مسمومیت با bongkrek معمولاً در عرض چند ساعت پس از خوردن غذای آلوده نشان داده می شود و شامل درد معده ، تعریق ، ضعف عمومی و در نهایت کما. گاو فی گفت: “مرگ می تواند طی 24 ساعت اتفاق بیفتد.” “این می تواند به بسیاری از اندام های انسانی از جمله کبد ، کلیه ها ، قلب و مغز آسیب جدی برساند.”

“در حال حاضر ، پادزهر خاصی وجود ندارد. پس از مسمومیت ، میزان مرگ و میر می تواند از 40 تا 100 درصد باشد. “Dailystar.co.uk به نقل از گائو فی گفت.

گائو گفت که اسید بونگ کرک مقاوم است در دمای بالا جوشانده شود وی گفت: اسید بونگ کرک سمی کشنده است که در نارگیل تخمیر شده تولید می شود. در حقیقت ، یک غذای سنتی اندونزیایی به نام “tempe bongkrèk” ممنوع شده است زیرا با بسیاری از این موارد مرتبط است.

بین سالهای 1951 تا 1975 ، به طور متوسط ​​288 مسمومیت و 34 مرگ ناشی از اسید بونگ کرک هر سال در اندونزی گزارش می شود.

لوبیای Djenkol ، یکی دیگر از غذاهای خوشمزه اندونزیایی ، همچنین گفته می شود که علت مرگ های بی شماری است.

آلودگی اسید بونگ کرک در آبجو با تولید محلی همچنین 75 مورد مرگ است و بیش از 200 بستری در بیمارستان پس از تشییع جنازه در موزامبیک.