چین نقشه نگار در نپال را انکار می کند ، آن را شایعه ناب

می نامد

چند روز پس از آنکه هند نپال را در مورد میزان حمله چین به سرزمین های خود مطلع کرد ، چین ساخت زمین در نپال را انکار کرده است. سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور آن را “شایعه ناب” خوانده است.

وانگ ونبین سخنگوی چینی امروز در پکن در واکنش به گزارش رسانه ها گفت: “این گزارش کاملاً بی اساس و مبتنی بر شایعه است. این یک شایعه خالص است. “

چین در ماه اکتبر نیز هنگامی که این مسئله پس از بررسی توسط بخش کشاورزی نپال و اظهارات سیاستمداران نپالی برطرف شد ، این طرح را تکذیب کرد.

این انکار تازه به دنبال گزارشی از روزنامه دیلی تلگراف مستقر در انگلستان منتشر شده است که به نقل از سیاستمداران نپالی گفته است که چین حدود 150 هکتار از اراضی را در قسمت نپال مرز ضمیمه کرده است.

LANDGRAB جدی تر

این در پس زمینه بازدید از رئیس تحقیق و تجزیه و تحلیل بال (RA&W) سامانت گوئل بود که در نپال در 21 اکتبر سفر کرد. این یک دیدار غیر معمول بود وی جلساتی را با چند نفر از جمله نخست وزیر نپال ، شارما اولی ، بدون تلاش برای مخفی نگه داشتن آن برگزار کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که گوئل در مورد میزان الحاق چینی ها به سرزمین نپال در مناطق مرزی به اولی اطلاع داده است. در حالی که گزارش های قبلی در نپال پیشنهاد تهیه نقشه زمین توسط چین در منطقه هوملا را می داد ، اکنون گزارش ها حاکی از آن است که گوئل اولی را از تهیه کننده نقشه چینی در مناطق دیگری مانند دولاخا ، گورخا ، دارچولا ، سیندوپالچوک ، راسووا و ساندوواسابا مورد توجه قرار می داد.

صداهای درون نپال

دپارتمان نقشه برداری نپال گفت چین مرز بین المللی را در حدود 1.5 کیلومتری مرز نپال در منطقه دولاخا که ستون شماره 57 بوده است ، منتقل کرده است. نقل مکان کرد گفته می شود ستون های مناطق دیگر مانند گورخا و سولوخومبو نیز به داخل سرزمین های نپال رانده شده اند.

بعداً ، دیلی تلگراف به نقل از این روزنامه به نقل از جیوان بهادر شاهی ، نماینده پارلمان نپالی از منطقه مرزی هوملا گفت که نیروهای چینی 9 ستون بتونی در داخل نپال ساخته بود تا مرز بین المللی را دوباره مشخص کند.

بر اساس این گزارش ، شاهی گفت که روستاییان نپالی جاده ای را در مکانی به نام لیمی ، منطقه ای با جمعیت کم در منطقه 10 هوملا احداث کرده اند. سالها پیش و چین در آن زمان اعتراض نکرده بود. این روزنامه به نقل از شاهی گفت: “آنها اکنون می گویند این دره کوچک متعلق به آنهاست.” عجیب است که سخنگوی وزارت امور خارجه نپال نیز از پذیرفتن اراضی طبیعی چین امتناع ورزیده است.

چین سرزنش می کند هند

از طرف دیگر ، چین هند را مقصر این ادعاها می داند. از سرزمین اصلی در برابر آن در اکتبر ، سخنگوی دولت چین ، گلوبال تایمز نوشت: “اصلی ترین مخالفان کنگره نپال ، که به طور جدی حادثه را جنجالی می کند ، به عنوان یک نیروی طرفدار هند در نظر گرفته می شود.”

در واقع ، مقاله برجسته شده است اختلافات مرزی هند و نپال حاکی از آن است که هند انگیزه ای برای هدف قرار دادن چین دارد. در آن آمده بود ، “هند در واقع با نپال اختلافات طولانی مدت دارد. دولت هند در سال 2019 یک منطقه مورد مناقشه با نپال را به نقشه سرزمین جدید خود وارد کرد ، که باعث درگیری بین دو کشور شد. در پاسخ ، نپال نقشه جدیدی را منتشر کرد که شامل کالاپانی و مناطق دیگر در قلمرو خود بود. ” به دنبال سفر ماه گذشته گوئل ، ژنرال MM Naravane رئیس ارتش هند روز چهارشنبه به نپال سفر می کند به ژنرال ناراوانه در تور نپال ، درجه افتخاری فرمانده ارتش نپال اعطا می شود. این یک سنت متقابل قدیمی در دو کشور است.

(با ورودی های نمایندگی)

همچنین بخوانید | تجاوز چینی ها به نپال اعتراضات گسترده ای را به رهبری دانشجویان برمی انگیزد

همچنین تماشا کنید | ایستگاه LAC: ارتش هند طی 20 روز 6 تپه جدید را تصرف کرده است ، منابع می گویند