چین بعد از انتخاب شدن به شورای حقوق بشر

پشت خود را محکم می کند “class =” ff-og-image-inserted “>

یک روز پس از انتخاب چین به شورای حقوق بشر ، سخنگوی دولت چین امروز” دستاوردهای حقوق بشر “این کشور را به رخ کشید.

سخنگوی دولت چین هوآ چونیینگ گفت ، “چین دوباره به عنوان عضوی از شورای حقوق بشر انتخاب شد. این شناخت دستاوردهای چین در زمینه حقوق بشر است. ما از همه کشورهایی که از چین حمایت می کنند تشکر می کنیم و سایر اعضای منتخب را تبریک می گوییم. “

اوایل روز سه شنبه ، چین به عنوان عضوی از شورای حقوق بشر برای 2021-2023 انتخاب شد. شورای حقوق بشر یک نهاد 47 عضوی وابسته به سازمان ملل است. انتخابات چین در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد اتفاق افتاد.

چین به دلیل رفتار با اقلیت های فرهنگی ، قومی و مذهبی و فعالان طرفدار دموکراتیک با انتقاداتی روبرو شده است. انتخاب آن برای عضویت در شورای حقوق بشر در حالی صورت گرفته است که چین به دلیل رفتار با مسلمانان اویغور در استان شین جیانگ و تبتی ها در منطقه خودمختار تبت ، مورد انتقاد رسانه های جهانی و سازمان های بین المللی قرار گرفته است.

انتخابات دوره پنجم چین به شورای حقوق بشر. دوره قبلی آن در نهاد حقوق بشر 2006 ، 2009 ، 2013 و 2016 بود.

روز سه شنبه ، 15 کشور به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد انتخاب شدند. چندین نفر از آنها به دلیل ضعف در زمینه حقوق بشر توسط آژانس های بین المللی مورد انتقاد قرار گرفته اند. علاوه بر چین ، این کشورها شامل روسیه ، پاکستان ، کوبا و ازبکستان هستند.

اتفاقاً عربستان سعودی که پس از ترور روزنامه نگار جمال خاشوگی دو سال پیش مورد محکومیت قرار گرفت ، نتوانست کرسی شورای حقوق بشر را بدست آورد. .

در اینجا لیست کاملی از کشورهایی است که در انتخابات روز سه شنبه به شورای حقوق بشر انتخاب شده اند: بولیوی ، چین ، ساحل عاج ، کوبا ، فرانسه ، گابن ، مالاوی ، مکزیک ، نپال ، پاکستان ، روسیه ، سنگال ، اوکراین ، ازبکستان و انگلیس.