چین زیردریایی آزمایش موشکی سری Julang را در موزه دریایی چینگدائو

حفظ می کند

در تلاش برای نزدیک شدن به رویای خود برای تبدیل شدن به “قدرت آب آبی” ، نیروی دریایی ارتش آزادیبخش خلق چین (PLAN) تلاش خود را برای ساخت بازدارندگی هسته ای زیردریایی با اولین کلاس کلاس گلف SSB (کشتی زیر آب با یک موشک بالستیک). بر اساس کلاس SSB گلف نیروی دریایی اتحاد جماهیر شوروی سابق تحت پروژه 6631 ، این کشتی در Lvda Shipyard ، بخش خلیج کره شرقی در شهر دالیان ساخته شد.

کلاس SSB گلف Type 31 اکنون به موزه و غرفه های چینگدائو منتقل شده است. در طرف مقابل اولین SSN کلاس 91 هان کلاس SSN (کشتی شناور هسته ای) در اسکله ای که مخصوص آن ساخته شده است.

با کمک تصاویر ماهواره ای ، تیم امروز هند OSINT دستاوردهای این زندگی را بررسی می کند کشتی.

لکه بینی زیردریایی

گزارش شده است که آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده برای اولین بار ساخت اولین بالستیک کمونیست چین را مشاهده کرده است زیردریایی شلیک موشک در 16 فوریه 1966.

CIA آن را با 12 مأموریت کرونا KH پوشانده و گزارش داده است که بین ژوئن 1962 و سپتامبر 1964 ساخته شده است. احتمالاً بیش از 12 مورد از آن استفاده شده است. ماهها و بعداً آزمایشهای دریایی را از ژانویه 1966 به بعد انجام داد.

تصویر ماهواره نوع 31 گلف و نوع 91 هان را در موزه چینگدائو نشان می دهد (اعتبار عکس: هند امروز)

این زیردریایی ممکن است در سال 1967 با شماره 200 پرچمدار به بهره برداری رسیده باشد و “ChangCheng 1” نامگذاری شده بود که خیلی بعد مشخص شد.

حمام مجدد

پس از راه اندازی این زیردریایی ، PLAN چینی تصمیم گرفت تا موشک های بالستیک با سوخت جامد به جای سوخت مایع داشته باشد. این کشتی مجبور به بازسازی اساسی ، به ویژه قسمت برج اتصال بود – تا بتواند موشک های بالستیک با سوخت جامد گسترده تری را در خود جای دهد.

برج اتصال SSB در مقایسه با موشک های بالستیک فقط می توانست دو موشک را در خود جای دهد. مجموعه ای از سه موشک لاغر اتحاد جماهیر شوروی (شوروی). این تعمیرات همچنین منجر به تغییر سایر تجهیزات پشتیبانی در این زیردریایی مانند شبیه سازها و غیره شد.

کشتی برای شلیک موشک بالستیک که با پیشرفت در شناسایی زیردریایی خطرناک تلقی می شد ، تقریباً 7-8 دقیقه باید روی زمین باشد. فن آوری ها از این رو ، نیاز به تعمیر دوم وجود داشت.

تصویر ماهواره ای نوع 31 Golf SSB را در آکادمی دریایی Lvshun نشان می دهد (اعتبار عکس: امروز هند)

بازسازی دوم انجام شد در سال 1978 ، که توانایی چانگچنگ را در پرتاب موشک بالستیک در حالی که غوطه ور بود بهبود بخشید.

تغییر نوع و نام پس از این اصلاح دوباره – به نوع 31 چانگ چنگ مشاهده شد. این زیردریایی احتمالاً برای استقرار موشک وسیع تری از جولانگ -2 در دهه 1990 مورد بازسازی مجدد قرار گرفت.

این مرمت مجدداً مجبور شد تعداد لوله های پرتاب را برای قرار دادن در جولانگ 2 گسترده تر کاهش دهد. بادبان می توانست تنها یک سیلوی موشک جدید را بگیرد. آخرین مرمت در سال 2010 در پایگاه Lvshun بود ، احتمالاً برای تبدیل زیردریایی برای اهداف آموزشی.

آزمایشات Julang

چین از اوایل دهه 1970 به طور مداوم آزمایش موشک های سری Julang را روی این کشتی انجام داده است. Julang-1 (به معنای Giant Wave-1) نسخه دریایی موشک DF-21 بود. موشک Julang-1 که با نام موشکی CSS-N-3 ناتو نیز شناخته می شود ، دارای برد عملیاتی 1800-2500 کیلومتر بود.

آزمایش های موفقیت آمیز Julang-1A از پرتاب های سطح زیرین در اوایل دهه 1980 ، موشک در اواسط دهه 1980 در SSBN کلاس 92 Xia ، یک زیردریایی شلیک کننده موشک بالستیک هسته ای ، اولین PLAN مستقر شد.

تصویر ماهواره ای نوع 31 Golf SSB را در اسکله خشک Lvshun نشان می دهد (اعتبار عکس: India Today) < / div>

Julang-2 (نام ناتو CSS-N-14) با برد 7500 کیلومتر ابتدا به عنوان DF-31 و سپس آزمایشات دریایی روی زمین آزمایش شد.

آزمایشات عمده دریایی در ژوئن 2005 و مه 2008 بود. آزمایش نوع 31 SSB در سال 2006 ناموفق بود. بعداً Julang-2 در سال 2009 و هنگامی که SSB در حالت آماده به کار قرار گرفت ، روی نوع 94 آزمایش شد.

برای آموزش های تخصصی استفاده می شود

Changcheng احتمالاً پس از آخرین اصلاح در سال 2010 برای آموزش استفاده شده است. این زیردریایی در تصاویر ماهواره ای Warf مورد استفاده توسط آکادمی نیروی دریایی Lvshun از آگوست 2012 به بعد مشاهده شده است. کشتی تا آوریل 2020 از این مکان حرکت نکرد.

تصویر ماهواره ای نوع 31 گلف و نوع 32 Qing را در کشتی سازی لوشون نشان می دهد (اعتبار عکس: هند امروز)

این زیردریایی بود احتمالاً برای آموزش تخصصی افسران به ویژه در شبیه سازهای پرتاب قبل از استقرار در SSBN های نوع 94 استفاده می شود.

حفاظت در داخل موزه

کلاس SS Golf Changcheng کلاس 31 گلف در کارخانه کشتی سازی Lvshun در تاریخ 1 ژوئیه سال 2020 مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

تجهیزات اصلی کشتی احتمالاً برای تهیه آن برای نمایش در موزه خارج می شد. این زیردریایی در تاریخ 20 سپتامبر سال 2020 در موزه دریایی چینگدائو در کنار زیردریایی هسته ای قبلی کلاس هان مشاهده شد.

حماسه این مهمترین زیردریایی چانگ چنگ کلاس 31 گلف با حفظ وی در موزه دریایی چینگدائو پایان می یابد. .

(سرهنگ وینایاک بات (Retd) مشاور هند امروز است. تحلیلگر تصاویر ماهواره ای ، وی بیش از 33 سال در ارتش هند خدمت کرده است)