چین بیش از 6000 اقلیت قومی یی را به عنوان بخشی از فشار ضد فقر

نقل مکان می کند

آشیبوشا در زیر پرتره ای از رئیس جمهور شی جین پینگ ، در اتاق نشیمن تازه نقاشی شده اش نشسته و دختر نوزادش را کنار صندلی با عنوان “هدیه دولت” گهواره می کند. “

مادر سه فرزند در میان 6،600 عضو اقلیت قومی یی است که در اقدامی ضد فقر از 38 روستای کوهستانی در جنوب غربی چین و به یک شهر تازه احداث شده منتقل شدند. < p> کشاورزانی که از زمین های کوهستانی استفاده می کردند در یک مزرعه سیب به کار خود اختصاص داده شدند. کودکانی که تا آن زمان فقط به زبان خودشان صحبت می کردند ، نووسو ، به مهد کودک ، به زبان رسمی چین ، در کودکستان می روند.

آشیبوشا ، 26 ساله ، گفت: “همه با هم هستند”.

در حالی که سایر کشورها سرمایه گذاری می کنند در توسعه مناطق فقیرنشین ، پکن دریغ نمی کند که در تلاش برای نوسازی چین ، در مقیاس جاه طلبانه تری فعالیت کند. حزب کمونیست حاکم هدف رسمی پایان دادن به فقر شدید را تا پایان سال و پیش از صدمین سالگرد تاسیس آن در سال 2021 اعلام کرد.

این حزب می گوید چنین ابتکاراتی به کمک میلیونها نفر کمک کرده است از فقر. اما آنها می توانند به تغییرات فوری نیاز داشته باشند ، و گاهی اوقات کل جوامع را ریشه کن می کنند. آنها شکایاتی را به وجود می آورند که حزب در تلاش است فرهنگ ها را پاک کند زیرا اقلیت ها را به پذیرفتن زبان و سبک زندگی هان ، که بیش از 90 درصد مردم چین را تشکیل می دهند ، تحریک می کند.

در زمانی که حزب با اعتراض روبرو می شود توسط دانش آموزان در منطقه شمالی چین در مغولستان داخلی در مورد برنامه هایی برای کاهش استفاده از زبان مغولی در مدارس ، مقامات می خواهند نشان دهند که آنها به فرهنگ اقلیت حساس هستند.

آنها خبرنگاران را به دیدار چنگ بی گان و چهار روستای دیگر – Xujiashan ، Qingshui ، Daganyi و Xiaoshan – بخشی از آنچه مقامات به عنوان یک پروژه توسعه موفق برای Yi در استان لیانگشان استان سیچوان می بینند.

این طرح یکی از صدها موردی است که در گذشته آغاز شده است چهار دهه برای گسترش رونق از شرق پر رونق چین به حومه و غرب.

جابجایی های گسترده هنوز هم انجام می شود زیرا برخی از مناطق کوهستانی و مناطق دیگر بسیار منزوی هستند ، گفت: وانگ سانگویی ، رئیس پژوهشگر مبارزه با فقر چین h انستیتوی دانشگاه Renmin در پکن.

“حل مشکل فقر مطلق بدون جابجایی غیرممکن است.”

در سیچوان ، که شامل برخی از فقیرترین مناطق چین است طبق گفته پنگ چینگوا ، دبیر حزب استان ، تاکنون 80 میلیارد یوان (12 میلیارد دلار) برای جابجایی 1.4 میلیون نفر هزینه شده است. وی گفت این شامل ساخت 370،000 خانه جدید و بیش از 110،000 کیلومتر (68،000 مایل) راه روستایی است.

در چنگ بی گان ، 420 میلیون یوان (60 میلیون دلار) برای ساخت 1440 آپارتمان در 25 رنگ سفید مشابه هزینه شد. ساختمانها ، یک کلینیک ، یک کودکستان و یک مرکز برای افراد مسن.

صنعتگران جواهرات نقره ای ، جمجمه های گاو نقاشی شده و لباس های سنتی را که مورد علاقه گردشگران هان است ، می فروشند. زنان یی می توانند در كلاسهایی كه با عروسکهای پلاستیكی صورتی رنگ آموزش داده می شود ، به پرستار بچه تبدیل شوند ، شغل مورد تقاضای شهری در چین.

علائم كنار جاده مردم را به صحبت با زبان رسمی فرا می خواند. “ماندارین ، لطفاً ، بعد از ورود به مهد کودک.”

“ماندارین را خوب صحبت کنید ، برای همه راحت است.” “همه به زبان ماندارین صحبت می کنند ، گل تمدن همه جا شکوفا می شود.”

نقاشی های دیواری روی ساختمان ها یی را با اعضای اکثریت هان در صحنه های دوستانه به تصویر می کشد. یکی نشان می دهد نوزادی که قلبی با نماد چکش و داس حزب حاکم در دست دارد.

در یک روستا ، Xujiashan ، درآمد سالانه خانوار از 1750 یوان (260 دلار) در سال 2014 به 11000 یوان (1600 دلار) رسیده است. ) ، به گفته معاون وزیر آن ، ژانگ لیکسین.

ابتکارات توسعه می تواند منجر به تنش سیاسی شود زیرا بسیاری از آنها اهداف استراتژیک مانند تقویت کنترل بر مناطق اقلیت از طریق تشویق عشایر برای استقرار یا رقیق کردن مردم محلی با افراد خارجی دارند.

در مغولستان داخلی ، دانشجویان این ماه کلاسها را تحریم کردند زیرا آنها قصد دارند کتابهای درسی مغولی زبان را با کتابهای چینی جایگزین کنند.

این حزب با شکایت های مشابهی روبرو می شود که زبانهای محلی در تبت و منطقه مسلمان نشین سین کیانگ در شمال غربی دبیر حزب هان کیانگ یانگ در سال 2002 گفت که زبان اویغورها ، پرجمعیت ترین گروه قومی آن ، “از قرن بیست و یکم خارج است” و باید به نفع ماندارین کنار گذاشته شود.

رئیس حزب برای لیانگشان استان تصدیق کرد ابتکار عمل صرفاً اقتصادی نیست.

لین ، شوچنگ ، ​​مسئول گفت: “مقامات می خواهند” عادت های منسوخ “را از بین ببرند. وی شکایات مربوط به جهیزیه های بی رویه ، حیوانات زیادی را که برای مراسم تشییع جنازه و بهداشت نامناسب قصابی کرده اند ، ذکر کرد.

“ما علیه نیروهای عادت سنتی می جنگیم.”

در همان زمان ، مقامات حزب حاکم می گویند که آنها از طریق آموزش دوزبانه در مدارس و حمایت دولت از یک روزنامه و نمایش تلویزیونی Nuosu ، Nuosu ، یک زبان یی را حفظ می کنند.

“ما از یادگیری ، استفاده و توسعه Yi محافظت و ارتقا می دهیم استوان هارل ، یک دانشگاه از دانشگاه ، پنگ ، دبیر حزب استانی ، به خبرنگاران گفت. “” حزب ممکن است مایل به تبلیغ “نووسو” باشد زیرا برخلاف تبت یا سین کیانگ ، یی ها خواستار تغییر سیاسی نیستند. مردم شناس واشنگتن که بیش از سه دهه برای بازدید و مطالعه منطقه صرف کرده است.

“هیچ” تفرقه “در لیانگشان وجود ندارد ،” هارل با استفاده از اصطلاح حزب برای فعالانی که خواهان استقلال بیشتر برای تبت و سین کیانگ هستند ، “هیچ” تفرقه “وجود ندارد.

هارل گفت: “داشتن زبان Yi به عنوان وسیله آموزش به نوعی ایمن است.” “و این امتیازاتی را برای دولت در برابر افرادی که به درستی خاطر نشان می کنند زبانهای اویغوری و تبتی به شدت سرکوب می شوند ، کسب می کند.”

این منطقه ، مانند بقیه چین ، از شیوع ویروس کرونا محافظت کرد ، گفت لین ، رئیس حزب لیانگشان. اما او گفت که کار ضد فقر دوباره در مسیر خود قرار گرفته است و مقامات اطمینان داشتند که می توانند مهلت های رسمی را رعایت کنند.
روستاییان مسن تر از افزایش سطح زندگی استقبال می کنند.

“اکنون می توانید هرچه دوست دارید بخورید” وانگ دیینگ ، مادربزرگ پنج ساله 83 ساله گفت. “اکنون حتی خوک ها نیز برنج می خورند.”