چین صدها بازداشتگاه را در سین کیانگ اداره می کند: محققان

بر اساس تحقیقی که روز پنجشنبه توسط یک اندیشه استرالیایی ارائه شد ، چین صدها بازداشتگاه را در شمال غربی سین کیانگ اداره می کند از طریق شبکه ای که بسیار بزرگتر از آن است که قبلا تصور می شد. تانک.

موسسه سیاست استراتژیک استرالیا (ASPI) اعلام کرد که بیش از 380 “مظنون به بازداشتگاه” را در منطقه شناسایی کرده است ، جایی که تصور می شود چین بیش از یک میلیون اویغور و دیگر ترکهای مسلمان بیشتر در آن نگهداری می کند. ساکنان صحبت کردن.

تعداد تسهیلات حدود 40 درصد بیشتر از برآوردهای قبلی است ، تحقیقات نشان می دهد ، و علیرغم ادعای چین مبنی بر آزادی بسیاری از اویغورها ، در حال رشد است.

استفاده از تصاویر ماهواره ای ، گزارش های شاهد عینی ، گزارش های رسانه ای و ساخت رسمی اسناد مناقصه یونی ، این م saidسسه گفت: “حداقل 61 محل بازداشتگاه از ژوئیه 2019 تا ژوئیه سال 2020 شاهد کار ساخت و توسعه جدید بوده اند”.

چهارده تاسیسات دیگر در سال 2020 در دست ساخت بود و حدود 70 مورد حصارکشی داشتند یا دیوارهای محیطی برداشته شده ، نشان می دهد که استفاده از آنها تغییر کرده یا بسته شده است.

پکن در روز پنجشنبه دوباره وجود مراکز بازداشت را انکار کرد. دولت می گوید آنها مراکز آموزش حرفه ای هستند که برای مقابله با افراط گرایی استفاده می شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ ونبین ASPI را “پیشتاز نیروهای ضد چین که اعتبار علمی آنها به طور جدی زیر سوال می رود” خواند.

قانون گذاران آمریکایی اخیراً با استناد به ادعای استفاده از کار اجباری سیستماتیک ، به منع واردات از شین جیانگ رأی دادند.

پکن اخیراً مقاله ای سفید در دفاع از سیاست های خود در سین کیانگ منتشر کرده است ، جایی که می گوید برنامه های آموزشی ، برنامه های کاری و آموزش بهتر به معنی زندگی بهبود یافته است.

ادعا می شود که هر سال بین 2014 و 2019 “جلسات آموزشی” به طور متوسط ​​به 1.29 میلیون کارگر داده است.

پس از انتشار گزارش ASPI ، گلوبال تایمز ، روزنامه ملی گرای تحت کنترل دولت چین ، “منابعی” را عنوان کرد که از ورود Clive Hamilton و Alex Joske به همکارانشان ممنوع شده است.

وانگ تأیید نکرده بود که این دو دانشگاهیان در روز پنجشنبه ممنوع شده اند ، اما گفت ماده “کاملاً در محدوده چین بود حاکمیت “.