چین می گوید WHO برای برنامه استفاده اضطراری واکسن کرونا ویروس

نعمت داده است

سازمان بهداشت جهانی به چین پشتیبانی و تفاهم داد تا واکسن های کرونا ویروس را برای افراد تجویز کند ، در حالی که آزمایش های بالینی هنوز در جریان بود ، روز جمعه این مقام رسمی بهداشت گفت.

به گفته ژنگ ژونگ وی ، یک مقام کمیسیون ملی بهداشت ، چین برنامه اضطراری خود را در ماه جولای آغاز کرد ، در اواخر ماه ژوئن با WHO ارتباط برقرار کرد.

صدها نفر هزاران نفر از کارگران ضروری و سایر گروههای محدودی از افراد که در معرض خطر بالای عفونت قرار دارند ، این واکسن را تزریق کرده اند ، حتی اگر کارآیی و ایمنی آن به طور کامل ثابت نشده باشد زیرا آزمایشات بالینی فاز 3 ناقص بوده است.

“در پایان ژوئن ، شورای دولتی چین برنامه واکسن ویروس کرونا را تصویب کرد ژنگ در یک کنفرانس خبری گفت: “پس از تصویب ، در 29 ژوئن ، ما با نمایندگان مربوطه دفتر WHO در چین ارتباط برقرار کردیم و از WHO پشتیبانی و تفاهم گرفتیم ، “ژنگ گفت.

نماینده WHO در چین بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

سومیا سوامیناتان ، دانشمند ارشد WHO ، این ماه در ژنو گفت که مقامات نظارتی ملی می توانند استفاده از محصولات پزشکی در حوزه های قضایی خود در شرایط اضطراری فعلی ، اما این را به عنوان “یک راه حل موقت” توصیف کردند.

این راه حل طولانی مدت با اتمام آزمایشات فاز 3 مواجه است.

پکن به طور علنی جزئیات کامل برنامه استفاده اضطراری خود را منتشر نکرده است.

حداقل سه نامزد واکسیناسیون ، از جمله دو نفر توسط گروه ملی Biotec چین (CNBG) با حمایت دولتی و دیگری از Sinovac Biotech ، همه در آزمایشات فاز 3 خارج از کشور ، در برنامه استفاده اضطراری گنجانده شده است.

A fo واکسن آزمایشی urth ساخته شده توسط CanSino Biologics تصویب شد که در ژوئن در ارتش چین مورد استفاده قرار گیرد.

انتظار می رود ظرفیت تولید سالانه واکسن Covid-19 در چین تا پایان سال 2020 به 610 میلیون دوز و 1 میلیارد دوز برسد. ژنگ گفت تا سال 2021.

در چین قیمت واکسن برای عموم مردم مقرون به صرفه خواهد بود.