بزرگترین حیاط کشتی سازی چین در رکود

نیروی دریایی چین بیش از کشتی های ایالات متحده است ، اما میزان تولید کشتی های جدید کاهش یافته است.

آخرین تصاویر ماهواره ای یکی از بزرگترین کارخانه های کشتی سازی چین ، شرکت صنعت کشتی سازی دالیان ، نشان می دهد که میزان ساخت کشتی به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در مقایسه با سال 2019 که اسکله خشک جدید چهار کشتی بزرگ را به فضا پرتاب کرد ، امسال فقط دو کشتی پرتاب بسیار کند است. این دو کشتی تقریباً دو سال طول کشیده است تا راه اندازی کنده شود.

تیم امروز هند OSINT با کمک آخرین تصاویر ماهواره ای تحقیق می کند.

نوع 55 كروزرها

كروزرهای کلاس 55 رنهای ، ناوشكن های موشك هدایت شونده استریت هستند كه از نظر نقش قابل مقایسه با كروزرهای كلاس Ticonderoga در ایالات متحده هستند. class = “lazyload” data-src = “https://akm-img-a-in.tosshub.com/indiatoday/images/bodyeditor/202010/Dalian.001-x540.jpg؟m19RCqOGaPZpUxiTcw.533VmWCIPzw6q” src = “https : //akm-img-a-in.tosshub.com/indiatoday/../sites/all/themes/itg/images/itg_image370x208.jpg “alt>

گزارش قدرت نظامی اخیر چین 2020 نشان می دهد که نوع 55 با 10 هزار تن جابجایی می تواند بارهای مختلفی از موشک های زمین به هوا ، موشک های کروز ضد کشتی را حمل کند و همچنین هنگام عملیاتی شدن ممکن است موشک های بالستیک ضد کشتی را حمل کند.

کشتی سازان دالیان حداقل از سال 2018 حداقل دو نوع 55 را راه اندازی کرده اند. آخرین یکی از آنها که در سال 2019 راه اندازی شد ، ششمین نوع 55 در دالیان بود. با این حال ، ساخت نوع 55 در مقایسه با سالهای گذشته بسیار کند بود و چین می توانست در سال 2020 فقط یک فروند راه اندازی کند.

تنها پرتاب این کشتی کلاس رنهای که در سال 2020 در دالیان انجام شد ، انجام شد 29 آگوست 2020 ، زمانی که تصاویر ماهواره ای حوض پرآب را در محل ساخت نشان می داد.

جدیدترین تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که سونار پیازدار در 19 سپتامبر سال 2020 بر روی نوع 55 در دالیان نصب می شود.

تصاویر ماهواره ای با وضوح پایین 18 اکتبر 2020 نشان دهنده برخی فعالیت ها در حوض خشک است. این فعالیت آغاز ساخت احتمالاً چهار کشتی را نشان می دهد ، اما ارزیابی نوع در این رزولوشن دشوار است.

نوع 52D تمدید

دوم کشتی اصلی جنگی که توسط کارخانه کشتی سازی دالیان به آب انداخته شد ، ناوشکن کلاس 52D Luyang III کلاس بود. این یکی از آخرین نسل ناوشکن های هدایت شونده موشکی (DDG) نیروی دریایی چین است.

Type 52D نوع بزرگتری از نوع 52C قبلی با جابجایی 7500 تن است و از نوع قوطی عمودی است. سیستم راه اندازی (VLS) به جای نوع گردان. Type 52D از نظر طراحی و تناسب تسلیحات چندین پیشرفت را در خود جای داده است.

دو رادار اصلی – Type 346 و Type 518 – از VLS پشتیبانی می کنند و آن را به سیستمی نزدیک به Aegis Combat System آمریکا تبدیل می کنند. نیروی دریایی طبق ادعای نیروی دریایی ارتش آزادیبخش خلق (PLAN).

تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که PLAN فقط یک نوع 52D را در 29 آگوست 2020 از دالیان تمدید کرده است.

آخرین تصاویر ماهواره ای حاکی از فعالیت در اسکله خشک حاکی از آن است که کشتی سازان دالیان ممکن است نتوانند ظرف دو ماه آینده کشتی بزرگ دیگری را از این کشتی سازی به فضا پرتاب کنند. کشتی سازی Huludao (زیردریایی) ، جیانگنان Changxing و گوانگژو.

کاهش بهره وری در سال 2020 حتی برای کشوری مانند چین ، معروف به سرعت در ساخت های دریایی ، دشوار خواهد بود.

(سرهنگ وینایاک بات (Retd) مشاور هند امروز است. یک تحلیلگر تصاویر ماهواره ای ، وی بیش از 33 سال در ارتش هند خدمت کرده است)