یک شرکت چینی می گوید واکسن ویروس کرونا تا اوایل سال 2021

آماده است class = “ff-og-image-inserted”>

یک شرکت دارویی چینی روز پنجشنبه گفت واکسن ویروس کرونا که در حال تولید است باید تا اوایل سال 2021 برای توزیع در سراسر جهان ، از جمله ایالات متحده آماده شود.

یین ویدونگ ، مدیرعامل شرکت SinoVac ، قول داد که اگر سومین و آخرین مرحله آزمایش خود را روی انسان بگذرد ، برای فروش CoronaVac در ایالات متحده به سازمان غذا و داروی آمریکا مراجعه کند. یین گفت که شخصاً واکسن آزمایشی به وی تزریق شده است.

“در همان ابتدا ، استراتژی ما برای چین و ووهان طراحی شد. بلافاصله پس از آن در ژوئن و ژوئیه ما استراتژی خود را تنظیم کردیم ، یعنی مقابله با جهان ، “یین گفت ، با اشاره به ابتلا به ویروس در شهر چین.

” هدف ما تهیه واکسن از طریق ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و سایر کشورها به دنیا است. “/ p>

مقررات دقیق در ایالات متحده ، اتحادیه اروپا ، ژاپن و استرالیا از نظر تاریخی فروش واکسن های چینی را مسدود کرده است. اما یین گفت که این می تواند تغییر کند.

SinoVac در حال توسعه یکی از چهار نامزد واکسن برتر چین به همراه SinoPharm متعلق به دولت است که دو شرکت در حال توسعه دارد و یک شرکت خصوصی وابسته به ارتش CanSino. < یین گفت ، بیش از 24000 نفر در آزمایشات بالینی CoronaVac در برزیل ، ترکیه و اندونزی شرکت می کنند و آزمایشات اضافی برای بنگلادش و احتمالاً شیلی برنامه ریزی شده است. وی گفت: SinoVac این کشورها را انتخاب کرد زیرا همه آنها شیوع جدی ، جمعیت زیاد و ظرفیت تحقیق و توسعه محدود داشتند.

وی هنگام گشت و گذار در یک کارخانه SinoVac در جنوب پکن با خبرنگاران صحبت کرد. در چند ماه از ابتدا ساخته شده است ، این گیاه به گونه ای طراحی شده است که SinoVac را قادر می سازد سالانه نیم میلیون دوز واکسن تولید کند. مرکز ایمنی زیستی از روز پنجشنبه مشغول پر کردن بطری های کوچک با واکسن و بوکس آنها بود. این شرکت پیش بینی کرده است که قادر خواهد بود تا فوریه یا مارس سال آینده چند صد میلیون دوز واکسن تولید کند.

SinoVac همچنین پس از آزمایش در حال آزمایش دوزهای کوچک CoronaVac بر روی کودکان و افراد مسن در چین است. یین گفت که این شرکت توزیع واکسن را در کشورهای میزبان آزمایشات انسانی CoronaVac در اولویت قرار می دهد.

در حالی که واکسن هنوز عبور نکرده است آزمایشات بالینی فاز 3 ، یک استاندارد پذیرفته شده جهانی ، SinoVac قبلاً هزاران نفر را در چین تحت شرایط استفاده اضطراری تزریق کرده است.

یین گفت که وی یکی از اولین کسانی است که ماهها پیش واکسن آزمایشی را به همراه دریافت کرده است محققان پس از فاز یک و دو آزمایشات انسانی هیچ عوارض جانبی جدی نشان ندادند. وی گفت كه خود تزریق حمایت خود را از CoronaVac نشان می دهد.

یین گفت: “این نوعی سنت شركت ماست” و افزود كه وی همین كار را با واكسن هپاتیت در دست تولید انجام داده است.

SinoVac در ژوئن همراه با SinoPharm و CanSino آن تأیید را دریافت کرد و توانست ده ها هزار دوز CoronaVac را به دولت شهرداری پکن ارائه دهد.

کارمندان SinoVac واجد شرایط هستند وی گفت: استفاده اضطراری از واکسن زیرا شیوع داخل شرکت توانایی آن را در تولید واکسن فلج می کند. یین گفت: حدود 90٪ از كاركنان شركت آن را دریافت كرده اند.

یین گفت: “ما اطمینان داریم كه تحقیقات ما در مورد واكسن های Covid-19 می تواند استانداردهای کشورهای آمریكا و اتحادیه اروپا را برآورده كند.”

همچنین بخوانید | واکسن کرونا ویروس تا پایان سال سریعترین سرعت برای بیماری زایی جدید در تاریخ خواهد بود: کاخ سفید