شهروند دونالد ترامپ با مشکلات قانونی روبرو خواهد شد | توضیح دهنده

رئیس جمهور دونالد ترامپ از زمان روی کار آمدن در ژانویه 2017 توسط دادخواست های مدنی و تحقیقات جنایی از محافل داخلی خود محاصره شده است.

با جو بایدن دموکرات ریاست جمهوری را تصاحب کرد روز شنبه ، طبق گفته تمام شبکه های تلویزیونی مهم ایالات متحده ، مشکلات قانونی ترامپ احتمالاً عمیق تر خواهد شد ، زیرا دادستان های سابق گفت که وی در ماه ژانویه حمایت های سیستم حقوقی ایالات متحده را از رئیس جمهور مستقر از دست خواهد داد.

در اینجا برخی از موارد ذکر شده است پرونده های قضایی و تحقیقات جنایی که ممکن است هنگام ترک ترامپ آزارش دهد.

دادستان نیویورک

دادستان منطقه منهتن ، سیروس ونس ، ایالت نیویورک را اجرا می کند قوانین ، بیش از دو سال است که تحقیقات جنایی را درباره ترامپ و سازمان ترامپ انجام می دهد.

در مورد پرداخت های غیرقانونی پول که مایکل کوهن ، وکیل سابق ترامپ و فیکس کننده شخصی خود ، قبل از انتخابات 2016 به دو زن پرداخت که گفتند با ترامپ برخورد جنسی داشته اند ، رئیس جمهور آنها را رد کرده است.

ونس ، دموکرات ، در پرونده های اخیر دادگاه پیشنهاد کرده است که تحقیق وی اکنون گسترده تر است و می تواند بر کلاهبرداری بانکی ، مالیاتی و بیمه ای و همچنین جعل سوابق تجاری تمرکز کند.

ترامپ جمهوری خواه پرونده ونس را آزار و اذیت سیاسی خوانده است. < / p>

این پرونده به دلیل تلاش ونس برای اخذ هشت سال اظهارنامه مالیاتی ترامپ مورد توجه قرار گرفته است. در ماه ژوئیه ، دادگاه عالی ایالات متحده ، با رد درخواست ترامپ برای جلوگیری از بازپرداخت ، گفت که رئیس جمهور در حالی که کار خود را انجام می داد از کاوش های جنایی دولت در امان نبوده است ، اما می تواند سایر موارد دفاعی را برای احضار ونس مطرح کند.

ونس کارشناسان حقوقی گفتند که احتمالاً در نهایت در به دست آوردن سوابق مالی ترامپ پیروز می شود.

وزارت دادگستری آمریکا گفته است که رئیس جمهور مستقر نمی تواند کیفرخواست شود. هری ساندیک ، دادستان پیشین در نیویورک گفت: ونس به این سیاست مقید نیست زیرا او دادستان فدرال نیست ، اما ممکن است به دلیل عدم اطمینان در مورد قانون اساسی بودن این پرونده تمایلی به متهم کردن ترامپ نداشته باشد. سندیک گفت: “این نگرانی ها با ترک ترامپ از بین خواهد رفت.” / کوری برتسنایدر ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه براون گفت ، تحقیقات تهدیدی برای ترامپ است. < برتشنایدر گفت: "این واقعیت که آنها احضاریه ها را صادر کرده و تا دادگاه عالی قضایی را به دادگاه کشانده اند ، نشان می دهد که این یک تحقیق جنایی بسیار جدی از رئیس جمهور است."

بخش دادگستری احتمال دارد؟

ترامپ می تواند با تعقیب کیفری وزارت دادگستری آمریکا به رهبری دادستان کل جدید ایالات متحده روبرو شود.

برخی از کارشناسان حقوقی گفته اند ترامپ می تواند با اتهامات فرار مالیات بر درآمد فدرال ، با اشاره به گزارش نیویورک تایمز مبنی بر اینکه ترامپ 750 دلار به عنوان فدرال پرداخت کرد مالیات بر درآمد هم در سال 2016 و هم در سال 2017.

“نیک آکرمان ، وکیل دادگستری در دورسی و” “شما چیزهایی را که از نیویورک تایمز بیرون آمده است و دارای انواع مختلفی از جعل مالیات است ، دارید.” ویتنی و دادستان سابق فدرال.

آكرمن هشدار داد كه تا زمان دیدن همه شواهد به طور قطعی دانستن آن امكان پذیر نیست.

ترامپ یافته های گزارش تایمز را رد كرد و در توئیتی نوشت او میلیون ها دلار مالیات پرداخت کرده بود اما حق استهلاک و اعتبارات مالیاتی را داشت.

چنین پیگرد قانونی به شدت بحث برانگیز است و وزارت دادگستری می تواند تصمیم بگیرد که ترامپ حتی در صورت وجود منافع عمومی هم ندارد. شواهد بزهکاری مجرمانه است.

بایدن با احتیاط به این س approachedال پرداخته و گفته است که در قضاوت وزارت دادگستری خود دخالت نخواهد کرد.

بایدن در ماه آگوست به رادیو عمومی ملی گفت که پیگیری اتهامات جنایی را دنبال می کند در برابر سلف او “یک چیز خیلی خیلی غیرمعمول و احتمالاً خیلی زیاد نیست – چگونه می توانم آن را بگویم؟ – برای دموکراسی خوب است. “

وكیل ترامپ درخواست اظهار نظر را پاسخ نداد.

تحقیق در مورد كلاهبرداری مدنی NEW YORK

دادستان کل نیویورک ، لتیتیا جیمز ، یک تحقیق فعال درباره کلاهبرداری مالیاتی از ترامپ و شرکت خانوادگی وی ، سازمان ترامپ دارد.

تحقیق توسط جیمز ، یک دموکرات ، پس از اینکه کوهن ، وکیل سابق ترامپ به کنگره گفت رئیس جمهور ارزش دارایی را برای صرفه جویی در هزینه وام و بیمه تخلیه کرده و برای کاهش مالیات املاک و مستغلات تخلیه می کند.

سازمان ترامپ استدلال می کند که این پرونده انگیزه سیاسی دارد.

تحقیق یک تحقیق مدنی است ، به این معنی که می تواند منجر به مجازات های مالی شود ، اما نه به زندان.

پسر ترامپ ، اریک ترامپ ، معاون اجرایی این شرکت ، در ماه اکتبر به دلیل آنچه دادستان کل کشور به عنوان دخالت نزدیک وی در آن توصیف کرد ، از کار برکنار شد. یک یا چند معامله در حال بررسی است.

E. JEAN CARROLL

ای ژان کارول ، نویسنده سابق مجله Elle ، پس از آنکه رئیس جمهور ادعای کارول مبنی بر تجاوز به او در دهه 1990 در یک فروشگاه بزرگ نیویورک را رد کرد و وی را به دروغ گفتن برای فروش یک کتاب به دلیل دروغ گفتن ، از ترامپ در سال 2019 شکایت کرد.

در ماه آگوست ، یک قاضی ایالتی اجازه داد که پرونده ادامه یابد ، به این معنی که وکلای کارول می توانند از ترامپ برای تهیه لباس DNA با لباسی که وی گفته بود در فروشگاه پوشیده است ، یک نمونه DNA بخواهند.

قاضی فدرال در منهتن پیشنهاد وزارت دادگستری ایالات متحده برای جایگزینی دولت فدرال به جای ترامپ به عنوان متهم در این پرونده را رد کرد. قاضی منطقه ای ایالات متحده لوئیس کاپلان در منهتن گفت که ترامپ اظهارات خود در مورد کارول را در حیطه استخدام خود به عنوان رئیس جمهور بیان نکرده است.

باربارا مک کواد ، استاد حقوق در دانشگاه میشیگان ، گفت که انتظار دارد عدالت بایدن وزارت رد تلاش برای محافظت از ترامپ در برابر پرونده.

“به نظر می رسد که DOJ به دنبال آنچه که من بعنوان یک بحث غیرمنتظره در یک دولت جدید می بینم ادامه دهد ،” بعید به نظر می رسد. .

SUMMER ZERVOS

همچنین ترامپ با دادخواست سامر زرووس ، یکی از شرکت کنندگان در سال 2005 در برنامه تلویزیونی واقعیت ترامپ “The Apprentice” روبرو است که می گوید ترامپ بوسه زد او در جلسه ای در سال 2007 برخلاف میل خود و بعداً در هتلی با او درگیر شد.

پس از اینکه ترامپ زرووس را دروغگو خواند ، او را به دلیل افترا شکایت کرد.

ترامپ گفت که از مصونیت دادخواست به دلیل اینکه او رئیس جمهور است.

این پرونده در حالی متوقف شده است که دادگاه تجدیدنظر ایالت نیویورک تصمیم مارس 2019 را بررسی کرد که ترامپ مجبور بود در حالی که او در دفتر کار است با این پرونده روبرو شوید. استدلال مصونیت ترامپ پس از خارج شدن از دفتر دیگر اعمال نخواهد شد.