ساخت و ساز با سرعت در اولین پایگاه خارج از کشور چین PLA در جیبوتی

پیگیری می شود

چین در آفریقا با سرعت و گستردگی گسترش می یابد. ورود آن به جیبوتی ، یک کشور کوچک اما استراتژیک در آفریقا ، بازتاب روشنی از جای پای ملت کمونیست در این قاره است. پایگاه پشتیبانی ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) در جیبوتی به یک ایستگاه مهم در شاخ آفریقا تبدیل شده است.

چین در ماه مارس شروع به ساخت اولین پایگاه خود در خارج از کشور ارتش آزادیبخش خلق (PLA) در بندر دوراله جیبوتی کرد. 2016. جیبوتی یک بندر استراتژیک در دهانه دریای سرخ با دسترسی آسان به دریای عرب ، خلیج فارس و اقیانوس هند است.

تصاویر ماهواره ای اخیر نشان می دهد که PLA به سرعت کار می کند این پایگاه خارج از کشور در شش ماه گذشته احتمالاً افزایش نفوذ چین در قاره آفریقا که چین یکی از سهامداران اصلی در همه عرصه ها است ، از جمله در زمینه های سیاسی است.

کار در این پایگاه و فعالیت های بندری از طریق همه گیر همه گیر همانطور که در آخرین تصاویر ماهواره ای با وضوح بالا دیده می شود ، اکنون ساخت و ساز در مرحله تب است.

تیم OSINT هند امروز روند کار در این بزرگترین پایگاه خارج از کشور PLA چین را تجزیه و تحلیل می کند. < h3> ساخت جدید اسکله جدید

این پایگاه در سال 2017 افتتاح شد اما اسکله ها هنوز در دست ساخت هستند. چین برنامه ریزی کرده است که در این پایگاه 9 اسکله داشته باشد که چهار مورد آن به نیروی دریایی PLA اختصاص داده شده است ، اگرچه جزئیات دقیق آن تا امروز در دسترس نیست. در هر دو طرف.

مخزن ذخیره سازی متصل شده و دو کلبه کوچک برای توزیع آب در نزدیکی آن ساخته شده است.

نوسازی Hangar

آشیانه های باز با مواد ساختمانی پراکنده در اطراف محل فعالیت های جدید ساختمانی مشاهده شده است.

ستون های بزرگ مربع شکل در امتداد دنده آشیانه ها ساخته شده است. میلگردهایی وجود دارد که بین ستون ها نگهداری می شود و نشان می دهد که آشیانه ها از طول طولانی تر می شوند.

این پسوندها احتمالاً برای بستن آشیانه ها برای تأمین حفاظت از محیط زیست و تهویه هستند.

این بازسازی همه هفت آشیانه باز نشان دهنده القای زود هنگام ناوگان هلی کوپتر در این پایگاه است که احتمالاً مسلح خواهد بود.

پایه رشد

از زمان تأسیس این پایگاه در جیبوتی ، محدودیت چین نسبت به کشورهای کوچک آفریقا افزایش یافته است. چین توانسته است تجهیزات نظامی بسیاری از کشورهای کوچک را تأمین کند و بنابراین حتی سلسله مراتب سیاسی را در این کشورها کنترل کند.

تأسیسات چین به سختی 7 کیلومتر با تنها پایگاه نظامی ایالات متحده در آفریقا فاصله دارد – کمپ لمونیر – در سال 2001 تأسیس شد. در سال 2018 ، وزارت دفاع ایالات متحده از دولت چین در مورد هدایت لیزرها به سمت هواپیماها از پایگاه شکایت کرد.

طبق بنیاد Jamestown ، یک اتاق فکر مستقر در واشنگتن ، “این خطری برای عملیات ارتش و اطلاعات آمریكا در منطقه است و به هوشیاری بیشتر جامعه اطلاعاتی و امنیت ملی آمریكا احتیاج دارد. “

این پایگاه با دیواره محیطی بیش از 9 متر عرض و چهار لایه امنیت فقط برای یک پایگاه لجستیکی تردیدهای زیادی را در میان سهامداران عمده ایجاد کرده است که کل ترافیک دریایی آنها از تنگه باب المندب عبور می کند.

این هلی کوپتر با توانایی نگهداری حداقل 24 هلی کوپتر بزرگ به همراه انواع دیگر تأمین نیرو در این کشور در هر صورت توسط PLA مورد نیاز باشد نشان می دهد که چین قصد دارد یک پایگاه استراتژیک در خارج از کشور در جیبوتی داشته باشد.

(سرهنگ Vinayak Bhat (Retd) مشاور هند امروز است. یک تحلیلگر تصاویر ماهواره ای ، وی بیش از 33 سال در ارتش هند خدمت کرده است)

همچنین بخوانید | چگونه چین نفوذ خود را در دریای عرب گسترش داده است

همچنین بخوانید | غواصی عمیق | گسترش نظارت بر DNA در چین باعث ایجاد نگرانی