Breaking News

نخست وزیر نپال به دلیل استفاده از نقشه قدیمی کشور در تبریک 888011000000110888 نپال روز یکشنبه پس از انتقاد نخست وزیر KP ، شارما اولی ، به دلیل استفاده نکردن از سیاست تجدید نظر شده در رسانه های اجتماعی ، توجیه کرد نقشه نپال که می بایست شامل سه منطقه مورد مناقشه لیپولخ ، کالاپانی و لمپیادورا باشد که هند ادعا می کند. پیام ویجایاداشامی “یک روز پس از بازدید سامان کومار گوئل ، رئیس R&AW هند از کاتماندو منتشر شد. روز جمعه ، اولی ، در پیامی توییتر بهترین آرزوهای خود را برای ویجایاداشامی یا دوسههرا به مردم نپال منتقل کرده بود. دولت نپال روشن کرد که نقشه ای که برای انتقال سلام ویاجیاداشامی اولی استفاده شده است. s به دلایل فنی تحریف شد و افزود که دولت به طور جدی در حال بررسی موضوع است. در پاسخ به انتقادات ، سوریا تاپا ، مشاور مطبوعاتی نخست وزیر ، در بیانیه ای گفت که نقشه اصلاح شده در پیام نخست وزیر مورد استفاده قرار گرفت ، اما به دلیل کوچک بودن قابل مشاهده نبود. “به منظور طراحی ، نقشه ای که مورد استفاده قرار گرفته است مورد شایعات و اظهار نظرهایی قرار گرفته است که غیر ضروری است. بیانیه ای که به نپالی خوانده می شود ، طبیعی است که ما از نقشه ای که در سطح ملی قابل قبول است استفاده می کنیم. راجان بهتارای ، مشاور امور خارجه اولی ، گفت که نپال ادعای خود در مورد منطقه کالاپانی را رد نکرده است. در حالی که کاتماندو گفته است که در کنار تغییرات نقشه برداری انجام شده توسط پارلمان این کشور ایستاده است ، این دولت اولی بود که دستور داد کتابهای درسی مدرسه را که شامل نقشه جدید بود شش هفته پیش پس بگیرند. این جنجال را “تبلیغ” خواند ، تاپا در بیانیه خود خواست كه به آن پایبند نباشد. “وی گفت:” ما از مردم میهن دوست می خواهیم كه به چنین تبلیغات و تبلیغاتی درباره نقشه ما نپردازند. در این بیانیه همچنین آمده است: “ما بسیار نگران تفسیر نادرست نقشه ای هستیم که در سلام و احوال پرسی نخست وزیر اولی در ویاجیاداشامی استفاده شده است. این چیزی است که ما به طور جدی در حال بررسی آن هستیم. ” در ماه ژوئن ، پارلمان نپال نقشه سیاسی جدید این کشور را با ویژگی های Kalapani ، Lipulekh و Limpiyadhura که بخشی از منطقه Pithoragarh در اوتاراخند است تصویب کرد. پس از سفر سامان كومار گوئل ، رئیس R&AW هند در این هفته ، ژنرال MM Naravane ، رئیس ارتش هند ، قرار است ماه آینده به نپال سفر كند. جشن Dussehra یا Vijayadashami در 25 هند در سراسر هند برگزار شد.

بسته بندی مواد غذایی منجمد آلوده می تواند باعث عفونت Covid-19 شود: CDC

چینی

تماس با بسته بندی مواد غذایی منجمد آلوده به ویروس جدید کرونا ممکن است باعث ایجاد عفونت شود ، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چینی (CDC) در این باره گفت: بیانیه روز شنبه. چین در سپتامبر سال جاری واردات مواد غذایی منجمد را از 56 شرکت از 19 کشور که اعضای کارکنان آنها با بیماری Covid-19 تشخیص داده شده بود ، به حالت تعلیق درآورد.

این بیانیه روز شنبه پس از آن است که مقامات کنترل بیماری چینی ویروس کرونا را شناسایی و جدا کردند. روی بسته بندی خارجی ماهی منجمد. این کشف در طی تلاش های CDC چین برای ردیابی ویروس در شهر چینگدائو انجام شد که هفته گذشته شیوع Covid-19 را گزارش کرد.

بر اساس گزارش رویترز ، این اولین مورد است که یک مقام عمومی اذعان کرده است که ویروس کرونا می تواند در فواصل طولانی از طریق غذای منجمد منتقل شود. قبل از این اظهارات اخیر ، CDC در برخی از نمونه های گرفته شده از بسته بندی مواد غذایی منجمد ، آثار ژنتیکی Covid-19 را کشف کرده بود.

با این حال ، مقدار ویروس موجود در این نمونه ها بسیار کم بود و ویروس کرونا وجود نداشت. در آن زمان منزوی شده است.

CDC چینی در بیانیه ای که در وب سایت خود قرار داده است ، گفته است که در ماه سپتامبر دو کارگر اسکله در چینگدائو با Covid-19 تشخیص داده شده اند. بدون علامت ، آنها قرنطینه نشده و حداقل 12 نفر دیگر را در بیمارستان قفسه سینه در شهر آلوده کردند. این کارگران بسته بندی مواد غذایی منجمد را اداره می کردند.

مطالب مشابه  پس از هفته ها در کما ، الکسی ناوالنی منتقد پوتین از بیمارستان مرخص شد و با بهبودی کامل

CDC چینی در مورد اینکه آیا کارگران اسکله مستقیماً از بسته بندی مواد غذایی منجمد آلوده شده اند یا Covid-19 را از جای دیگری منقبض کرده اند و بسته بندی مواد غذایی را آلوده کرده اند ، هیچ توضیحی نداده است. بعد. در بیانیه خود ، مرجع کنترل بیماری گفت که هیچ موردی را تشخیص نداده است که مصرف کننده ای ممکن است پس از تماس با بسته بندی مواد غذایی منجمد آلوده به Covid-19 آلوده شده باشد.

احتمال این اتفاق بسیار زیاد است کم ، CDC چینی طبق خبرگزاری آژانس خبری رویترز اضافه شد. با این حال ، به کارگران که بسته بندی مواد غذایی منجمد را کنترل می کنند توصیه شده است که اقدامات احتیاط آمیز را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *