بر خلاف ادعای ترامپ ، رئیس مجلس سنا ، مک کانل ، تأیید انتقال منظم پس از انتخابات

امتناع رئیس جمهور دونالد ترامپ از تعهد به انتقال صلح آمیز قدرت در صورت از دست دادن بازگشت سریع از هر دو طرف در کنگره ، و قانون گذاران به اقدامات بی سابقه ای روی آوردند تا اطمینان حاصل کنند که وی نمی تواند رای مردم را نادیده بگیرد. در میان این هیاهو ، ترامپ مجدداً گفت که مطمئن نیست که انتخابات “صادقانه” باشد.

رهبران کنگره ، از جمله رهبر اکثریت سنا ، میچ مک کانل و رئیس مجلس نمایندگان ، نانسی پلوسی ، اظهارات ترامپ را رد کردند که “می بیند چه چیزی” “قبل از موافقت با نتیجه انتخابات” اتفاق می افتد.

بسیاری دیگر از قانونگذاران – از جمله حزب جمهوری خواه خود ترامپ – قول دادند که اطمینان حاصل کنند که خواسته های رای دهندگان پیش از روز تحلیف در ژانویه دنبال می شود. و برخی از دموکراتها در حال اقدام بودند ، از جمله به طور رسمی از وزیر دفاع ترامپ ، مشاور امنیت داخلی و دادستان کل کشور خواستند اعلام کند که هر کسی که پیروز شود از نتایج 3 نوامبر حمایت خواهد کرد.

هنگام خروج از کاخ سفید برای ترامپ گفت اگر انتخابات تنها در صورت برنده بودن وی قانونی باشد ، ترامپ گفت ، “خواهیم دید.”

رئیس جمهور گفت که می خواهد “مطمئن شود که انتخابات صادقانه است ، و من اینگونه نیستم مطمئن باشید که می تواند باشد. “

حملات ترامپ به رأی گیری آینده – تقریباً بدون سابقه مدرن در ایالات متحده – در میان هیاهوی تبلیغات انتخاباتی ضربه می زند ، زیرا تنش های حزبی بیداد می کند و آمریکایی ها بیش از هر زمان دیگری هستند. به دلیل همه گیری ویروس کرونا قصد رای دادن از طریق پست را دارد.

اولین بار نیست که او در مورد روند رای گیری تردید می کند. اما س questionال بیشتر وی قبل از هر نتیجه ای ، ایجاد هشدارهای هشداردهنده در آستانه یک روز انتخابات مانند هیچ روز دیگر است. حتی بدون وجود علائم غیرقانونی ، نتایج می تواند به دلیل همه گیری به تأخیر بیفتد ، و کشور را در معرض گروه ها یا کشورهای خارجی قرار دهد که می خواهند اختلاف ایجاد کنند.

مک کانل ، رهبر سنا ، در توئیتی گفت ، ” برنده انتخابات 3 نوامبر در 20 ژانویه افتتاح خواهد شد. ” وی گفت ، “همانطور كه ​​از سال 1792 هر 4 سال یکبار اتفاق می افتد ، یک انتقال منظم انجام خواهد شد.” – گفت پلوسی ، “آقای رئیس جمهور آرام باشید.”

“شما در یونایتد هستید ایالات آمریکا. این یک دموکراسی است “، و به ترامپ یادآوری کرد که این کره شمالی ، روسیه یا سایر کشورها با رهبران قدرتمند مورد تحسین نیست. “پس چرا فقط یک لحظه تلاش نمی کنید که سوگند اداری ما را به قانون اساسی ایالات متحده احترام بگذارید.”

ترامپ در حالی که نظریه های انتخابات را “تقلب” می کند ، عدم اطمینان را تحریک می کند در صورت از دست دادن ، اخطارهایی را که پیش از رای گیری در سال 2016 داده بود تکرار می کند – حتی اگر انتخابات گذشته شواهد قابل توجهی از تقلب از طریق رای گیری از طریق پست نشان نداده باشد.

در طی یک کنفرانس خبری چهارشنبه ، ترامپ گفت ، “ما” دوباره باید ببینیم چه اتفاقی می افتد “، در پاسخ به س aboutالی درباره تعهد به نتایج. “شما می دانید که من به شدت از آرا شکایت کرده ام ، و آرا یک فاجعه است.”

واکنش به نظر وی از کپیتول هیل – از هر دو حزب شدید بود.

لیندزی گراهام ، متحد ترامپ و رئیس GOP کمیته قضایی سنا ، روز پنجشنبه به “فاکس و دوستان” گفت: “اگر جمهوریخواهان شکست بخورند ، ما نتیجه را می پذیریم. اگر دادگاه عالی به نفع جو بایدن تصمیم بگیرد ، من می پذیرم نتیجه.

نماینده لیز چنی از وایومینگ ، یکی از اعضای رهبری GOP مجلس نمایندگان ، در توئیتی نوشت: “انتقال مسالمت آمیز قدرت در قانون اساسی ما گنجانده شده و اساسی برای بقای جمهوری ما است. رهبران آمریکا به قانون اساسی سوگند یاد می کنند. ما این سوگند را حفظ خواهیم کرد. “

جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ، باور نکردنی بود ،” او در چه کشوری قرار داریم؟ “اواخر روز چهارشنبه در مورد نظر ترامپ گفت:” ببینید ، او غیر منطقی ترین چیزها را می گوید . نمی دانم در این باره چه بگویم. اما این باعث تعجب من نمی شود. “

در كاپیتول هیل ، هفته ها به طور خصوصی بحث عدم پذیرش احتمالی ترامپ از پذیرش نتایج انتخابات مورد بحث قرار گرفته است زیرا نمایندگان مجلس گزینه ها را در نظر می گیرند. یك سناتور اخیراً گفت این بزرگترین موضوع خصوصی است بحث و گفتگوها.

دو نماینده دموکرات مجلس نمایندگان ، مایکی شریل از نیوجرسی و الیسا اسلاتکین از میشیگان – هر دو عضو کمیته خدمات مسلح – به طور رسمی از اعضای کابینه ترامپ می خواهند که سابقه خود را حفظ کنند و به حمایت از قانون اساسی متعهد شوند. و انتقال مسالمت آمیز.

ژنرال مارک میللی ، رئیس ستاد مشترک ارتش ، ماه گذشته در نامه ای به قانونگذاران پاسخ داد که “هیچ نقشی” برای دخالت ارتش در انتخابات مورد مناقشه نمی بیند. < / p>

اما وزیر دفاع مارك اسپر از پاسخ دادن به س questionsالات قانونگذاران خودداری كرد. پرسش های مشابهی به دادستان كل دادگستری ویلیام بار و چاد ولف وزیر امنیت داخلی ارسال شده است. آنها هنوز پاسخی نداده اند.

“رئیس جمهور نمی تواند با موفقیت امتناع ورزد اسلاتکین ، تحلیلگر سابق سیا ، گفت: “نتایج انتخابات را بپذیریم بدون اینکه تعدادی از مقامات ارشد به او کمک کنند.”

شریل ، خلبان سابق نیروی دریایی ارتش ، گفت: انتقال صلح آمیز “واقعاً خیلی به افسران کابینه بخشهای خود را به دولت بعدی تحویل می دهند. “وی اخیراً به آسوشیتدپرس گفت که می خواهد از” همه آنها “بشنود.

در همین حال ، جمهوریخواهان برای پر کردن جای خالی دادگاه عالی عجله دارند. ایجاد شده توسط مرگ روت بدر گینسبورگ ، تا حدی برای اطمینان از اکثریت دادگاه دوستانه ترامپ برای حل و فصل هرگونه دادخواست پس از انتخابات توسط حزب آنها یا شخص ترامپ.

تد کروز ، سناتور تگزاس ، در میان جمهوری خواهان برجسته ای است که اهمیت این مهم نقش دادگاه و گراهام به فاکس پیشنهاد كرد كه دادگاه عالی می تواند سرانجام به جز اعلام برنده نتیجه بگیرد.

دموكراتها به شدت مخالفت می كنند.

“او می خواهد مادام العمر رئیس جمهور شود؟” سناتور الیزابت وارن ، ایالت ماساچوست ، در کاپیتول فریاد زد. او گفت که “دیکتاتور” اینگونه عمل می کند. “دموکراسی به این ترتیب کار نمی کند.”

اوایل روز پنجشنبه ، وزیر مطبوعات کاخ سفید ، کیلی مک انانی تلاش کرد سخنان ترامپ را روشن کند ، و گفت او “نتایج یک انتخابات آزاد و عادلانه را می پذیرد”.

اما وزیر مطبوعات اضافه کرد که ترامپ می خواهد “از رأی گیری دسته جمعی و پست الکترونیکی خلاص شود.”

رئیس جمهور ، که خود از رأی دادن به پست الکترونیکی استفاده می کند ، سعی کرده است بین ایالت هایی که به طور خودکار برگه های رأی را برای همه رأی دهندگان ثبت شده و کسانی مانند فلوریدا که فقط برای رأی دهندگانی که درخواست می کنند ارسال می کند. پنج ایالت که به طور معمول برگه های رای گیری را برای همه رأی دهندگان ارسال می کنند ، تقلب قابل توجهی مشاهده نکرده اند.

از 9 ایالت دارای آرا universal جهانی امسال ، فقط نوادا یک میدان جنگ است و احتمالاً فقط در بن بست کل ریاست جمهوری ملی محوری است.

قبل از انتخابات 2016 ، مثل الان ، ترامپ از پذیرفتن نتایج در تابستان خودداری کرد.

دو ماه پیش ترامپ گفت: “من باید ببینم” خبر یکشنبه. ” “نه ، من نمی خواهم فقط بله بگویم. من نه نمی گویم ، و آخرین بار نیز آخرین بار را تحمل نکردم.”