بحران ویروس کرونا ویروس توسط چین بدتر شده است ، می گوید: وزیر امور خارجه ایالات متحده در جریان دیدار Quad

647×363.png؟ hLhn6.sKtquwAmHXkrh4WbqP9LciAC.Z “class =” ff-og-image-inserted “>

دومین جلسه وزیران چهارگانه وزیران در میان وزرای خارجه استرالیا ، هند ، ژاپن و ایالات متحده در سه شنبه در توکیو.

با وجود بیماری همه گیر Covid-19 ، چهار وزیر در این کنفرانس شرکت کردند. این اولین کنفرانس بین المللی بود که پس از شیوع در ژاپن برگزار شد. این جلسه حدود سه ساعت به طول انجامید و در آن چگونگی مقابله با چین قاطع بود.

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه ژاپن ، “چهار وزیر گفتند” هند و اقیانوس آرام آزاد و آزاد ” چشم انداز صلح و رفاه منطقه ای است و اهمیت آن در جهان پس از کرونا بیشتر و بیشتر می شود. ما اهمیت گسترش همکاری با کشورها را تأیید کردیم. در این راستا ، وزرا بر حمایت قاطع خود از وحدت و مرکزیت آسه آن و چارچوب منطقه ای تحت هدایت آسه آن و همچنین پشتیبانی کامل خود از چشم انداز آسه آن در هند و اقیانوس آرام تأکید کردند. “

” ما همچنین این بیانیه افزود: از اقدامات مثبت اروپا و سایر کشورها در مورد هند و اقیانوس آرام آزاد و آزاد استقبال کرد “.

چهار وزیر همچنین در مورد اوضاع منطقه ای کره شمالی ، دریای چین شرقی و دریای چین جنوبی.

وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پمپئو هنگام حمله به چین سخنان خود را جمع نکرد و به تجاوزات چین از جمله مرزهای فعلی بین هند و چین اشاره کرد.

“As شرکای این Quad ، اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است که ما برای محافظت از مردم و شرکای خود در برابر استثمار ، فساد و زورگویی حزب کمونیست چین همکاری کنیم. ما آن را در جنوب ، در دریای چین شرقی ، مکونگ ، هیمالیا ، تنگه های تایوان. اینها تنها چند نمونه است. “او در سخنان افتتاحیه خود در این نشست گفت.

“هنگامی که ما ملاقات کردیم ، اکنون سال گذشته ، چشم انداز بسیار متفاوت بود. ما نمی توانستیم همه گیری را که از ووهان ناشی می شود تصور کنیم. این بحران با پوشش حزب کمونیست چین بینهایت بدتر شد. پومپئو افزود: ماهیت استبدادی رژیم باعث شد رهبران این رژیم شهروندان بسیار شجاع چینی را که هشدار می دادند ، قفل و ساکت کنند.

وزیر امور خارجه هند بر لزوم گردهم آمدن دموکراسی های “کثرت گرا” تأکید کرد هند و اقیانوس آرام “فراگیر” و “باز” ​​را تضمین کنید. جایشانکار بدون نام بردن از چین گفت كه هند همچنان به احترام به “تمامیت ارضی” و “حاكمیت” متعهد خواهد ماند.

در طی سخنرانی افتتاحیه وی گفت: “به عنوان دموكراسی های پر حاشیه و كثرت گرا با ارزش های مشترک ، ملتها به طور جمعی اهمیت حفظ هند ، اقیانوس آرام آزاد ، فراگیر و فراگیر را تأیید کرده اند. ما همچنان متعهد هستیم که نظم بین المللی مبتنی بر قوانین را که قانون اساسی ، شفافیت ، آزادی دریانوردی در دریاهای بین المللی و احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت و حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات را پشتیبانی می کند ، حفظ کنیم. “

در مورد نیاز کشورهای همفکر برای هماهنگی پاسخ به چالشهای مختلف مانند همه گیری کوید ایجاد شده است. ، “گفت.”

وی به انجمن گفتگوی هند در شورای امنیت به عنوان عضوی غیر دائم از ژانویه 2021 و مواردی که دهلی نو تمرکز خواهد کرد یادآوری کرد.

“شما همچنین می دانند که هند سال آینده عضویت شورای امنیت سازمان ملل را به عهده می گیرد. ما امیدواریم که به دنبال راه حل های جمعی برای چالش های جهانی ، از جمله بهبود جهانی از بیماری همه گیر و اصلاح نهادهای چندجانبه باشیم. “

بعد از ایالات متحده ، کشور دیگری که درگیر جنگ دیپلماتیک تلخی با چین است ، استرالیا. در حالی که استرالیا هنوز بخشی از چارچوب نظامی در چهار بخش نیست ، وزیر امور خارجه پین ​​بر برنامه مثبت این “شبکه دیپلماتیک که به ما کمک می کند به عنوان کشورهای دموکراتیک برای همسویی در حمایت از منافع مشترک” تأکید کرد.

او مانند دیگران ، خواستار تعامل بیشتر با کشورهای ASEAN شد ، در حالی که در سخنرانی افتتاحیه خود گفت ، “استرالیا با همکاری نزدیک با ASEAN ، با گام برداشتن از اقیانوس آرام ، به این چشم انداز در تعامل ما در سراسر هند و اقیانوس آرام دست می یابد ، از جمله حمایت از نهادهای منطقه ای مانند مجمع جزایر اقیانوس آرام. “

” امروز ، ما ارزیابی های استراتژیک را رد و بدل خواهیم کرد و توافق می کنیم با اقدامات پشتیبانی منافع همسو در حوزه هایی از جمله همکاری بهداشت ، امنیت دریایی ، مواد معدنی مهم و فن آوری ها ، وی افزود: “مقابله با ضد اطلاعات و کمک های بشردوستانه”.

چینی ها مانند همیشه واکنش تندی نسبت به جلسه چهار نشان داده اند.

“ما امیدواریم که کشورهای مربوطه بتوانند از وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یکی از جلسات مطبوعاتی خود گفته بود. منافع کشورهای منطقه ، و کارهای بیشتری را انجام می دهیم که منجر به صلح ، ثبات و توسعه منطقه شود. ” > سه وزیر خارجه دیدار کننده به همراه موتگی وزیر خارجه ژاپن نخست وزیر سوگا یوشیهیده را خواستار شدند. این جلسه تقریباً به مدت 20 دقیقه به طول انجامید.

“نخست وزیر SUGA اظهار داشت كه چالشهای مختلف جامعه جهانی پس از شیوع و گسترش Covid-19 باعث می شود كه تعمیق روابط با بسیاری از كشورهای دیگر بیشتر ضروری باشد. وزارت امور خارجه ژاپن در بیانیه ای اعلام کرد که از دیدگاه “هند و اقیانوس آرام آزاد و آزاد” مشترک هستند و همکاری مشخصی را با آنها ایجاد می کنند.

شینزو ، نخست وزیر وقت ژاپن ، این گروه غیر رسمی را حمایت کرد. آبه در سال 2006 تحت عنوان “قوس آزادی و رفاه” برای کشورهای همسایه اقیانوس هند و آرام.

گروه Quad توسط مایک پمپئو آمریکایی ، توشیمیتسو موتگی ژاپن ، ماریس پین استرالیا نماینده داشت. و جایشانکار هند.

جلسه با شام و جشن تولد موتگی ، وزیر خارجه ژاپن ، جایی که کیک تزئین شده با هر چهار پرچم کشور بریده شد ، پایان یافت.

“در مهمانی شام ، من تولد من با یک کیک جشن گرفته شد “، ژاپنی ها وزیر امور خارجه توییت کرد.

https://t.co/XoWYyEjs6T pic.twitter.com/WCx0pUQ0zx

— ( moteging) 6 اکتبر 2020

چهار وزیر توافق کردند که این نشست وزرای خارجه را به یک نشست منظم و جلسه بعدی را در زمان مناسب سال آینده برگزار کنند.