ویروس کرونا ویروس خدمات بهداشت روانی را در 93٪ کشورها مختل کرد: نظرسنجی WHO

همه گیری ویروس کرونا باعث اختلال در خدمات بهداشت روان در 93 درصد از کشورهای جهان شده است ، طبق یک سازمان بهداشت جهانی جدید نظرسنجی (WHO) نظرسنجی از 130 کشور ، اولین داده جهانی را نشان می دهد که تأثیر ویرانگر بیماری همه گیر ویروس کرونا را در دسترسی به خدمات بهداشت روان نشان می دهد و نیاز فوری به افزایش بودجه را تأکید می کند.

این نظرسنجی پیش از “بزرگ” WHO منتشر شد. رویدادی برای سلامت روان ‘برنامه ریزی شده در 10 اکتبر. هدف این رویداد گردآوری رهبران ، مشاهیر و مدافعان جهان برای افزایش سرمایه گذاری های بهداشت روان در پی شیوع ویروس کرونا ویروس جدید است.

WHO پیش از این ، بودجه كافی مزمن سلامت روان را برجسته كرده بود. قبل از همه گیری ، کشورها کمتر از 2 درصد از بودجه ملی بهداشت خود را صرف سلامت روان و تلاش برای تأمین نیازهای جمعیت خود می کردند.

سوگواری ، انزوا ، از دست دادن درآمد و ترس باعث ایجاد ذهنیت می شود شرایط سلامتی یا تشدید شرایط موجود. بسیاری از افراد ممکن است با بی خوابی و اضطراب روبرو باشند.

در همین حال ، ویروس کرونا می تواند منجر به عوارض عصبی و ذهنی مانند هذیان ، تحریک و سکته شود. افراد مبتلا به اختلالات روانشناختی ، عصبی یا مصرف مواد از قبل موجود نیز در معرض عفونت SARS-CoV-2 هستند و ممکن است در معرض خطر بیشتری برای نتایج شدید و حتی مرگ باشند.

نظرسنجی اختلالات عمده در خدمات بهداشت روان

را پیدا کرد این تحقیق از ژوئن تا آگوست سال 2020 در 130 کشور در شش منطقه WHO انجام شده است. این ارزیابی کرد که چگونه ارائه خدمات ذهنی ، عصبی و مصرف مواد به دلیل همه گیری ، انواع خدمات مختل شده و چگونگی سازگاری کشورها برای غلبه بر این چالش ها تغییر کرده است.

کشورها گزارش اخلال گسترده در بسیاری از خدمات حیاتی بهداشت روان:

1. بیش از 60 درصد اخلال در خدمات بهداشت روان برای افراد آسیب پذیر ، از جمله کودکان و نوجوانان (72 درصد) ، افراد مسن (70 درصد) و زنان نیاز به خدمات قبل از زایمان یا پس از تولد (61 درصد) گزارش شده است. < / p>

2. حدود 67 درصد اختلالات مشاوره و روان درمانی را دیده اند. 65 درصد خدمات ضروری برای کاهش آسیب ؛ و 45 درصد به درمان نگهدارنده آگونیست افیون برای وابستگی به مواد افیونی.

3. تقریباً یک سوم (35 درصد) اخلال در مداخلات اضطراری را گزارش کرده است ، از جمله مواردی که برای افرادی که تشنج طولانی مدت دارند ؛ سندرم ترک شدید مواد مخدر ، و هذیان ، اغلب نشانه ای از یک بیماری پزشکی جدی است. از اختلالات استفاده کنید.

5. تقریباً سه چهارم حداقل اختلالات جزئی در خدمات بهداشت روان در مدرسه و محل کار را گزارش کردند (به ترتیب 78 و 75 درصد).

در حالی که بسیاری از کشورها (70 درصد) پزشکی پزشکی از راه دور یا تله درمانی را برای غلبه بر اختلالات در خدمات حضوری در نظر گرفته اند ، تفاوت های قابل توجهی در جذب این مداخلات وجود دارد.

بیش از 80 درصد موارد در مقایسه با کمتر از 50 درصد کشورهای کم درآمد ، کشورهای با درآمد بالا گزارش دادند که برای از بین بردن شکاف در سلامت روان ، از راه دور پزشکی و دور درمانی استفاده می کنند.

WHO رهنمودهایی را در مورد نحوه نگهداری خدمات ضروری به کشورها صادر کرده است – از جمله خدمات بهداشت روان – در طی شیوع ویروس کرونا و توصیه می کند كشورها منابع خود را به عنوان م componentلفه جدایی ناپذیر از برنامه های پاسخ و بهبودی به سلامت روان اختصاص می دهند.

این سازمان همچنین از كشورها می خواهد تغییرات و اختلالات خدمات را تحت نظارت داشته باشند تا در صورت لزوم آنها را برطرف كنند. >

اگرچه 89 درصد از کشورها گزارش داده اند ، در این نظرسنجی ، حمایت از سلامت روان و روانی بخشی از برنامه های ملی پاسخ Covid-19 آنها است ، تنها 17 درصد از این کشورها بودجه کامل اضافی برای پوشش این فعالیت ها دارند.

این موارد نیاز به پول بیشتر برای سلامت روان را برجسته می کند.

با ادامه بیماری همه گیر ، تقاضای بیشتری برای برنامه های بهداشت روان ملی و بین المللی که سالها از آن رنج برده اند ، ارائه خواهد شد. کمبود بودجه مزمن.

صرف 2 درصد از بودجه های بهداشت ملی در بهداشت روان کافی نیست. سرمایه گذاران بین المللی نیز باید کارهای بیشتری انجام دهند: بهداشت روان هنوز کمتر از 1 درصد کمک بین المللی را که برای سلامتی در نظر گرفته شده دریافت می کند.

کسانی که در زمینه بهداشت روان سرمایه گذاری می کنند ، پاداش می گیرند. تخمین ویروس پیش از کرونا نشان می دهد که تقریباً 1 تریلیون دلار آمریکا در بهره وری اقتصادی سالانه فقط به دلیل افسردگی و اضطراب از بین می رود. با این حال ، مطالعات نشان می دهد که هر 1 دلار آمریکا برای مراقبت مبتنی بر شواهد برای افسردگی و اضطراب 5 دلار آمریکا برمی گرداند.