ویروس کرونا ویروس کارناوال ریو را برای اولین بار در یک قرن

مختل کرد

ابر بلاتکلیفی که در سراسر شیوع ویروس کرونا بر روی ریودوژانیرو آویزان شده بود برطرف شده است ، اما تاریکی همچنان پابرجاست – مراسم سالانه رژه کارناوال مدارس پر زرق و برق سامبا برگزار نمی شود در ماه فوریه.

و در حالی که این تصمیم به عنوان به تعویق انداختن رویداد مشخص می شود ، هیچ تاریخ جدیدی تعیین نشده است.

لیگ مدارس سامبا در ریو ، LIESA ، پنجشنبه شب اعلام کرد که گسترش ویروس کرونا باعث شده است که برگزاری ایمن رژه های سنتی که یک تکیه گاه فرهنگی است و برای بسیاری منبع تأمین معیشت است ، غیرممکن باشد.

“کارناوال مهمانی است که بسیاری از کارگران فروتن به آن وابسته اند. مدارس سامبا م institutionsسسات اجتماعي هستند و رژه ها فقط يك جزئي از همه اين موارد هستند. “، لوئيز آنتونيو سيماس ، مورخي كه در كارناوال ريو متخصص است ، در مصاحبه اي گفت. “یک کل زنجیره فرهنگی و تولیدی توسط کوید مختل شد.”

باند رژه سامبادروم در ریودوژانیرو ، برزیل خالی است. (عکس: AP)

تالار شهر ریو هنوز در مورد مهمانی های خیابانی کارناوال که در سراسر شهر نیز برگزار می شود ، تصمیمی را اعلام نکرده است. اما آژانس تبلیغات گردشگری آن در بیانیه ای به آسوشیتدپرس در 17 سپتامبر گفت که بدون واکسن ویروس کرونا ، مشخص نیست که چه زمانی می توان رویدادهای عمومی بزرگ را از سر گرفت.

اولین مورد ویروس کرونا ویروس برزیل 26 فوریه بود یک روز پس از پایان کارناوال امسال. با افزایش تعداد عفونت ها ، مدارس سامبا که در رژه سالانه پر زرق و برق شرکت می کنند ، مقدمات رویداد 2021 را متوقف کردند.

تقریباً تمام مدارس سامبا در ریو ارتباط تنگاتنگی با جوامع طبقه کارگر دارند. موکب های آنها شامل شناورهای مفصلی است که با همراهی طبلان خستگی ناپذیر و رقصنده های لباس که در بالای ریه های خود آواز می خوانند تا هیئت داوران را تحت تأثیر قرار دهد. ده ها هزار تماشاگر سفیدپوشان این عرصه را که به سامبادروم معروف است ، بسته می کنند ، در حالی که ده ها میلیون نفر از تلویزیون تماشا می کنند.

قبل از شروع رقابت مدارس در دهه 1930 ، کارناوال در سالن های رقص و به طور تصادفی جشن گرفته می شد سیماس گفت ، خیابانها. این موکب ها در دهه 1980 وارد سامبادروم شدند و به نمایش کارناوال بسیار جذاب ریو تبدیل شده اند.

نیروی عظیم الزامی برای هر نمایش قبلاً با محدودیت در اجتماعاتی که فرماندار ریو در ماه مارس وضع کرده بود ، کاهش یافته بود. حتی با استفاده از این اقدامات ، منطقه شهری ریو ، محل زندگی 13 میلیون نفر ، تاكنون بیش از 15000 مرگ ناشی از ویروس كرونا ثبت كرده است.

در زیر سفیدکنندگان سامبادروم ، این شهر یک پناهگاه بی خانمان برای جمعیت آسیب پذیر در طول همه گیری.

مدارس سامبا ساخت شناور ، دوخت لباس ، تمرینات رقص و همچنین پروژه های اجتماعی را به حالت تعلیق درآوردند. برنامه مدرسه مانگوئرا در فاولای نزدیک مرکز ریو که به کودکان موسیقی یاد می دهد – آنها را از جرم دور نگه می دارد و درامرهای آینده مدرسه را پرورش می دهد – از ماه مارس کلاس برگزار نکرده است. <نبض نبض کل حومه ریو سیماس گفت: شهرهایی مانند نیلوپولیس ، که 160 هزار نفر جمعیت آنها مدرسه سامبا Beija-Flor را تشویق می کند ، کمرنگ شده است.

شنای رژه کارناوال در کارگاه آموزشگاه سامبا Unidos de Padre Miguel در ریودوژانیرو ، برزیل ناتمام نشسته است. (عکس: AP)

برخی از مجریان به کارهای عجیب و غریب متوسل می شوند. دیگو ژسوس ، رقصنده اصلی که در مدرسه موکیداد به عنوان “مربی مراسم” یاد می شود ، بدون درآمد خود از رویدادهای خصوصی نمی توانست اجاره بدهد. او شروع به رانندگی برای Uber و دوخت ماسک های صورت برای فروش در نمایشگاه کرد.

“این یک ضربه بود. ما کارناوال را در تمام طول سال زندگی می کنیم و بسیاری از مردم وقتی فهمیدند که همه چیز دیگر مریض یا افسرده نمی شود ، گفت: “عیسی در مصاحبه ای در داخل خانه خود در مادوریره ، محله ای در شمال ریو گفت. “کارناوال زندگی ماست.”

آخرین سالی که کارناوال ریو به حالت تعلیق درآمد ، در سال 1912 ، پس از درگذشت وزیر روابط خارجی بود. طبق گفته لوئیس کلادو ویلافاژه ، دیپلمات و نویسنده کتاب “روزی که کارناوال را به تأخیر انداختند” ، شهردار ریو ، در آن زمان پایتخت برزیل ، مجوزهای مهمانی کارناوال انجمن های رقص محبوب را به مدت دو ماه به تعویق انداخت. شهردار همچنین مخالفت خود را با جشن های غیرقانونی اعلام کرد ، اما به هر حال بسیاری از ساکنان ریو در خیابان ها شرکت کردند.

جنجالی ها در طول جنگ جهانی دوم دلسرد نبودند. و آنها بیش از دو دهه دیکتاتوری نظامی ، تا سال 1985 ، با سانسورگران دولت که لباس ها ، شناورها و متن ترانه ها را بررسی می کردند ، هر سال به خیابان ریختند.

دیوگو عیسی که به عنوان” مربی مراسم “در مدرسه دیگر نمی توانست بدون درآمد خود از رقص در مراسم خصوصی اجاره بدهد. (عکس: AP)

سپس ویروس کرونا آمد.

“ما باید منتظر ماه های آینده باشیم تا در مورد اینکه آیا واکسنی وجود دارد یا خیر ، و چه زمانی این واکسن را تعریف کنیم. مصون سازی شود. “، خورخه کاستانهیرا ، رئیس LIESA ، روز پنجشنبه در ریو به خبرنگاران گفت. “ما شرایط ایمنی برای تعیین تاریخ نداریم.”

ویروس کرونا ویروس 2020 هم اکنون شهرداری ریو را مجبور به لغو برنامه های سنتی برای دومین مهمانی بزرگ خود ، شب سال نو کرده است ، که میلیون ها نفر را به خود جلب می کند به ساحل کوپاکابانا برای آتش بازی خیره کننده. در اوایل این ماه ، آژانس تبلیغات گردشگری شهر Riotur اعلام کرد که در عوض مکانهای اصلی گردشگری نمایش های سبک و موسیقی را برای پخش از طریق اینترنت به نمایش می گذارند.

تأخیر در مراسم رژه کارناوال ، دولت ریو را از درآمد بسیار مورد نیاز گردشگری محروم می کند. . به گفته ریوتور ، در سال 2020 کارناوال 2.1 میلیون بازدید کننده داشته و 4 میلیارد ریال (725 میلیون دلار) فعالیت اقتصادی ایجاد کرده است. در بیانیه روز پنجشنبه آژانس توضیح بیشتری در مورد سرنوشت مهمانی های خیابانی کارناوال ارائه نشده است.

برخی از مهمانی ها کوچک هستند – به عنوان مثال یکی از آنها شامل ده ها صاحب سگ است که حیوانات خانگی خود را با کلاه گیس یا کلاه های خنده دار به نمایش می گذارند. اما بیشتر آنها موسیقی انفجاری آمپر را برای هزاران هزار نفر رقص می کنند ، می بوسند و در یک جشن بزرگ می نوازند. بزرگترین آنها با بیش از دو میلیون نفر از مهمانی ها افتخار می کند.

ریتا فرناندس ، رئیس Os Blocos da Sebastiana ، گفت که انجمن وی در حال حاضر 11 مهمانی خیابانی خود را لغو کرده است. وی گفت ، بیشتر گروههای دیگر نیز این گروه را دنبال خواهند کرد.

وی با اشاره به موج دوم سرایت اروپا گفت: “ما نمی توانیم غیرمسئولانه رفتار کنیم و بسیاری از مردم را به خیابان بیاوریم.” هفته ها با کاهش عفونت های روزانه ، مقامات ریو ابراز نگرانی در مورد افزایش تولید کرده اند. فضاهای عمومی مانند سواحل با نقض محدودیت های همه گیر شلوغ شده است.

یک درامر در مدرسه سامبا در مانگیرا ، لائودو براز نتو ، گفت بچه هایی که قبل از همه گیری به آنها تعلیم می داد بی حال هستند و او می داند راهی وجود ندارد کارناوال را بپوشانید بدون اینکه بتوانید با خیال راحت جمع شوید. “کارناوال فقط وقتی اتفاق می افتد که همه دنیا بتوانند سفر کنند. این یک تماشایی است که جهان تماشا می کند ، درآمد و حرکت را در اینجا به ارمغان می آورد “. “من هیچ امیدی به 2021 ندارم.”