ویروس کرونا ویروس درآمد جهانی از کار را برای یک دهم کاهش می دهد: سازمان بین المللی کار

درآمد حاصل از کار در سراسر جهان با برآورد 10.7٪ ، یا 9/3 تریلیون دلار در اولین ماه ، یعنی 9/5 تریلیون دلار سازمان بین المللی کار (ILO) گفته است که در سال 2020 ، در مقایسه با مدت مشابه یک سال پیش.

این رقم شامل حمایت از درآمد دولت برای جبران تعطیلات محل کار در طی همه گیری نیست. در سه ماهه اول سال 2019 معادل 5.5٪ از تولید ناخالص داخلی جهانی (GDP) اعلام شده است.

“تعطیلات محل کار همچنان بازارهای کار در سراسر جهان را مختل می کند و منجر به از دست دادن ساعت کاری بیشتر می شود آنچه قبلاً تخمین زده شده بود ، “ILO در ششمین گزارش خود در مورد تأثیرات همه گیری در جهان w آژانس ملل متحد گفت: کارگران در اقتصادهای در حال توسعه و در حال ظهور ، به ویژه کسانی که در استخدام غیررسمی هستند ، بسیار بیشتر از بحران های گذشته تحت تأثیر قرار گرفته اند. این گزارش اضافه کرد که کاهش تعداد اشتغال به طور کلی برای زنان بیش از مردان بوده است. تأثیرات اقتصادی ، اجتماعی و اشتغال. این شامل حمایت مداوم از مشاغل ، مشاغل و درآمد می شود. “مدیر کل ILO گای رایدر در بیانیه ای گفت.

فقط در سه ماهه دوم ، برآورد تجدید نظر شده زمان کار جهانی از دست رفته 17.3٪ ، معادل در این گزارش آمده است كه 495 میلیون شغل تمام وقت ، در مقابل برآورد قبلی 14٪ یا 400 میلیون شغل. ، گفته شد.

“علاوه بر این ، پیش بینی های اصلاح شده برای سه ماهه چهارم ، چشم انداز تیره تر از آنچه قبلاً تخمین زده شده بود را نشان می دهد.” ILO اعلام کرد که پیش بینی می شود 8.6٪ ، معادل 245 میلیون شغل تمام وقت ، در مقایسه با مدت مشابه یک سال قبل ، باشد.