انتقال ویروس کرونا از طریق شیردهی نادر است ، اما مادر باید محتاط باشد: مطالعه

پس از تجزیه و تحلیل 176 مورد گزارش شده از عفونت ویروس کرونا در نوزادان تازه متولد شده ، دانشمندان دریافتند که در حالی که 30 درصد نوزادان ممکن است از مادر به ویروس مبتلا شده باشند ، شیردهی با انتقال ویروسی در ارتباط نبود.

محققان ، از جمله دانیل دو لوکا از بیمارستان های دانشگاه پاریس ساکلای فرانسه ، فراتحلیل موارد منتشر شده از عفونت SARS-CoV-2 را در نوزادان انجام دادند حداقل با یک آزمایش سواب نازوفارنکس مثبت و / یا تشخیص آنتی بادی های خاص در خون.

از 176 مورد تجزیه و تحلیل شده ، مطالعه منتشر شده در مجله Nature Communications نشان داد که 70 درصد موارد ناشی از قرار گرفتن در معرض محیط ، در حالی که بقیه احتمالاً نتیجه انتقال عمودی ویروس از مادر به کودک است.

عکس برای نمایش. (PTI)

در آنالیز ، 97 نوزاد مبتلا به ویروس کرونا با تظاهرات بالینی مشابه موارد گزارش شده در بیماران مسن تر ، از جمله علائم تنفسی ، تب و دستگاه گوارش و عصبی ، ادامه یافتند. < / p>

اظهار داشت که حدود 9 درصد از 176 مورد به دلیل انتقال عمودی با عفونت قبل یا هنگام زایمان تأیید شده است.

هنگام بررسی عفونت هایی که حداقل رخ داده است 72 ساعت پس از تولد ، محققان دریافتند که به نظر می رسد نوزادانی که در این نمونه در گهواره کنار مادر خود در بیمارستان می مانند شیوع بیشتری از عفونت های SARS-CoV-2 دارند.

در صورت انجام می شود ، سپس اقدامات بهداشتی و تجهیزات محافظتی مناسب باید در دسترس باشد تا خطر انتقال در نتیجه مواجهه با محیط زیست کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، شیردهی با SARS-CoV-2 ارتباطی ندارد عفونت آنها گفتند: “انتقال ویروسی از طریق شیر ، نادر است ، اما برای تأیید این موضوع نیاز به مطالعات بیشتری است.”> پزشکان پس از بررسی نحوه آلوده شدن نوزادان و بروز علائمی ، بررسی کردند که آیا مادران مبتلا به Covid-19 عفونت را از طریق تماس نزدیک یا شیردهی منتقل کردند. پزشکان “هیچ خطر اضافی از طریق شیردهی” را تشخیص ندادند ، اما اگر مادر عفونی باشد ، احتمال انتقال ویروس به نوزاد در چند روز اول تقریباً 5 برابر بیشتر از مادر و کودک جدا بودن است.

“ما می دانیم که نگه داشتن مادر و نوزاد کنار هم مزایای زیادی دارد ، اما اگر مادر علامت دار باشد ، بهتر است برای بعضی از روزها محتاط باشد ،” دی لوکا به گاردین گفت ، ممکن است مادر می خواهید شیر را شیر دهید تا یکی از اعضای خانواده بتواند آن را بدهد تا زمانی که دیگر عفونی نباشد. لوکا اضافه کرد: “اگر آنها نتوانند جدا شوند و در بعضی موارد غیرممکن است ، مادر باید سعی کند در هنگام علامت گذاری بیش از حد احتیاط کند و در صورت امکان از PPE و ژل دستی استفاده کند تا خطر انتقال را کاهش دهد.” / p>

دکتر هلن ماکتیه ، رئیس انجمن پزشکی پری ناتال انگلیس گفت ، “این مقاله شواهد اطمینان بخشی را برای افزودن به آنچه قبلاً می دانیم ارائه می دهد. Neovatal Covid-19 بسیار نادر است و به طور کلی یک بیماری خفیف است. هیچ دلیلی برای اصلاح توصیه های فعلی مبنی بر اینکه مادر و نوزاد می توانند با هم بمانند وجود ندارد مگر اینکه دلیل پزشکی برای پذیرش نوزاد در یک واحد نوزاد وجود داشته باشد. بسیار مهم ، این مقاله شواهد خوبی در مورد ایمنی شیردهی ارائه می دهد ، که البته باید مورد تشویق قرار گیرد. “

(با درج اطلاعات از آژانس ها)