کودتا کلوکس کلان؟ گزینه های دونالد ترامپ در صورتی که حکم انتخابات 2020 ایالات متحده

را دوست نداشته باشد

رئیس جمهور دونالد ترامپ از تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده مبنی بر اجازه تمدید نامه های پست الکترونیکی پنسیلوانیا خوشش نیامد. این توئیت ، این تصمیم “القا violence خشونت” است. “کاری باید انجام شود.”

رای دادگاه عالی در مورد رای گیری در پنسیلوانیا بسیار خطرناک است. این امکان تقلب گسترده و کنترل نشده را فراهم کرده و کل قوانین ما را تضعیف خواهد کرد. همچنین باعث ایجاد خشونت در خیابان ها خواهد شد. کاری باید انجام شود! – دونالد جی ترامپ (realDonaldTrump) 3 نوامبر 2020

سوال این است که چه چیزی. رئیس جمهور مستقر در چنین شرایطی واقعاً چه کاری می تواند انجام دهد؟ وی تا 20 ژانویه به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح باقی مانده است ، بنابراین می تواند ارتش را فراخواند. آیا ارتش اطاعت خواهد کرد؟ این یک سوال پیچیده تر است.

دو سناریو اساسی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

در اولین ، ترامپ انتخابات و سپس ادعا می کند که تقلب شده است. او برای گروه های شبه نظامی مسلح مانند پسران مغرور و حافظان سوگند شاخ در می آورد تا برای “حفظ نظم و قانون” و محافظت از ریاست جمهوری خود به خیابان بیایند. با ادعای اینکه “به زودی” یک انتخابات عادلانه برگزار خواهد شد.

در این سناریو ، شبه نظامیان با اصلاحیه دوم قانون اساسی محافظت می شوند. در این مصوبه که در سال 1789 تصویب شد و در سال 1791 توسط کنگره تصویب شد ، آمده است:

“یک شبه نظامی که بخاطر امنیت یک کشور آزاد ، حق مردم برای حفظ آن ضروری است و اسلحه های حمل نمی شود. “

زبان در یک سطح روشن است: استفاده از کلمه” باید “. برای شروع ، برای تفسیر باز است. چه کسی تصمیم می گیرد که آیا شبه نظامیان به خوبی تنظیم شده اند؟ در چه مرحله ای “امنیت یک کشور آزاد” به خطر می افتد؟

این واقعیت که این سال ها مطرح می شود ، اثبات این است که آنها به طور رضایت بخشی حل نشده اند. ترامپ می تواند و خواهد توانست استدلال کند که شبه نظامیان میهن پرستان کاملاً منظمی هستند ، فقط برای محافظت از امنیت شهروندان آمریکا.

سناریوی دوم پیروزی ترامپ از طریق مشکوک است : سرکوب رای دهندگان احکام دادگاه ابله و غیره. یا به سادگی اعلام کند که او برنده است – که مردم کاخ سفید را برای چهار سال دیگر به او اجاره داده اند. حالا مبارز چپ در اعتراض به خیابان ها می آمد. شبه نظامیان راست گرا برای مقابله با آنها بیرون می آیند. میهمه به وجود خواهد آمد.

در هر دو سناریو ، ترامپ می تواند وضعیت اضطراری اعلام کند و اختیاراتی را که تصور می کند این کار را به او می کند ، به عهده بگیرد.

طبق م Instituteسسه اطلاعات حقوقی دانشکده حقوق کورنل ، “قانون اساسی صراحتاً به رئیس جمهور در مواقع اضطراری ملی اختیارات اضافی اعطا نمی کند. “

اما اگر او ارتش را صدا بزند ، جسد هابوس را به حالت تعلیق درآورد (حق به چالش کشیدن غیرقانونی) ، می تواند با استناد به آبراهام لینکلن این کار را انجام دهد. . دومین رئیس جمهور مورد علاقه ترامپ (پس از ترامپ).

تعلیق جسد حبس به تأیید کنگره احتیاج دارد ، اما در سال 1861 رئیس جمهور لینکلن قدرت های فوق العاده ای را در طول جنگ داخلی به دست گرفت و این کار را به صورت یک جانبه انجام داد ، و این را به عنوان اقدامی ضروری برای مهار شورش توجیه کرد. یک دادگاه فدرال حرکت لینکلن را ساقط کرد ، اما وی این حکم را نادیده گرفت.

ترامپ می تواند دقیقاً همان کار را انجام دهد.

رئیس جمهور بزرگ دیگر ، فرانکلین روزولت ، برای اعزام هزاران ژاپنی از قدرت اضطراری استفاده کرد در طول جنگ جهانی دوم ، آمریکایی ها به اردوگاه های اجباری رفتند. دادگاه عالی با FDR موافقت کرد – حتی اگر تاریخ در مورد این قسمت متفاوت قضاوت کرده باشد.

رئیس جمهور هری ترومن سعی داشت کارخانه های فولادی را که در طول جنگ کره اعتصاب کرده بودند ، تصرف کند ، اما دادگاه عالی این تلاش را خنثی کرد.

اگر او به دنبال سابقه است ، ترامپ چند مورد دارد. اما آنچه که همه اینها به نتیجه می رسد ، قضاوت و شخصیت دو مرد کلیدی است. مارک اسپر ، وزیر دفاع و ژنرال مارک میللی ، رئیس ستاد مشترک ارتش.

اندرو جی باچویچ در یک مقاله مشهور در The Nation ، در ماه سپتامبر نوشت ، پنتاگون ممکن است کاملاً به سمت آشفتگی کشیده شود و وارد عمل شود. به عنوان یک داور برخلاف میل خود ، و این دو نفر نقش مهمی بازی می کنند. و این قطعاً حزبی خواهد بود.

اما آنها زمینه های مختلفی دارند. اسپر که اخیراً به هند سفر کرده ، فارغ التحصیل وست پوینت و سرباز سابق است. وی همچنین یک جمهوری خواه مادام العمر است و با بنیاد فوق محافظه کار میراث فرهنگی و یک بازرگان ارتباط دارد. وی پیمانکار دفاعی شرکت Raytheon بود و قبل از اینکه ترامپ از وی بخواهد به دولت بپیوندد ، یکی از بزرگترین لابی ها بود. وفاداری وی مشخص است.

ژنرال میللی متفاوت است. او که یک مرد نظامی حرفه ای بود ، پشیمان شد که در حین عکسبرداری بدنام ترامپ در مقابل کلیسایی که کتاب مقدس آن را برعکس نگه داشته بود ، درست به عنوان یک تکیه گاه مورد استفاده قرار گرفت ، درست بعد از اینکه یک تظاهرات مسالمت آمیز گاز گرفت.

متعاقبا ترامپ اظهار نظر در مورد قهرمانان و ژنرال های جنگ نمی تواند باعث شود او دوستان زیادی در آن جامعه داشته باشد. و یک کاری که یک فرد نظامی می تواند انجام دهد ، عدم پیروی از یک دستور غیرقانونی است.

(آویروک سن نویسنده “به دنبال آمریکا” و “آروشی” است)