Covid-19 سال گذشته در چندین کشور رخ داد ، ما فقط ابتدا گزارش دادیم: چین

در روز جمعه ، چین در یک تلاش ناامیدانه برای پاک کردن بحث در مورد منشا Covid-19 ، ادعا کرد که ویروس کرونا در سال گذشته در مناطق مختلف جهان اما تنها کسی بود که گزارش داد و “اولین اقدام” را انجام داد.

با رد این دیدگاه رایج که سرایت بیماری مهلک از ووهان است قبل از اینکه همه گیر شود ، چین ادعاهای ایالات متحده مبنی بر ظهور ویروس از آزمایشگاه زیستی در ووهان را تکذیب کرد و همچنین منشأ آن را از یک بازار مرطوب در شهر مرکزی چین از خفاش ها یا پانگولین ها قبل از آلوده کردن انسان رد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین هوآ چونینگ در یک جلسه توجیهی رسانه ای گفت: “ویروس کرونا ویروس جدیدی است که هرچه حقایق بیشتر و بیشتر گزارش می شود ، همه می دانیم که این اپیدمی در پایان سال گذشته در مکان های مختلف جهان شیوع یافت ، در حالی که چین برای اولین بار شیوع را گزارش کرد ، عامل بیماری زا را شناسایی کرد و توالی ژنوم را با جهان به اشتراک گذاشت. “< / p>

اظهار نظر هوآ پاسخی به ادعاهای وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پمپئو در مورد پنهان کاری توسط حزب کمونیست حاکم چین (CPC) بود.

بحران ویروس کرونا “بی نهایت بدتر شد” “با پوشش حزب کمونیست چین ، پمپئو در توکیو در نشست وزرای QUAD ایالات متحده ، هند ، استرالیا و ژاپن روز سه شنبه گفته بود.

بیانیه وزارت خارجه چین به عنوان بهداشت جهانی اعلام شد سازمان (WHO) در حال آماده سازی برای کشف منشا ویروس کرونا بود.

براساس مرکز منابع ویروس کرونا ویروس جان هاپکینز ، ویروس کرونا بیش از 36 میلیون نفر را آلوده و بیش از 1 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است.

ایالات متحده با بیش از 7.6 میلیون مورد و بیش از 2،12،000 مرگ و میر بدترین کشور آسیب دیده است.

چین 90،736 مورد و 4،739 مورد مرگ را به دلیل Covid-19 گزارش کرده است.

WHO لیستی از متخصصان جهانی را به پکن اعزام کرده است تا به چین برای تحقیق در مورد ویروس کرونا ویروس کرونا ، مستقر در هنگ کنگ در جنوب چین مراجعه کند. روز پنجشنبه گزارش شد. WHO منتظر تصویب آن است.

در ماه مه ، نشست سالانه مجمع جهانی بهداشت (WHA) ، نهاد تصمیم گیری WHO مستقر در ژنو که در حال حاضر هندوستان آن را هدایت می کند ، قطعنامه ای به اتفاق آرا برای تحقیق در مورد منشا ویروس چین همچنین از این قطعنامه حمایت كرد.

در ماه آگوست ، یك تیم دو نفره از WHO كه به چین سفر كرد ، مقدمات تحقیق در مورد منبع حیوانی و مخازن COVID-19 را كه برای اولین بار در پیدایش شد ، به پایان رساند. ووهان در دسامبر سال گذشته.

روز دوشنبه ، مدیر اجرایی برنامه فوریت های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت ، مایک رایان در جلسه ویژه هیئت اجرایی سازمان گفت که “لیستی از نامزدها برای بررسی آنها به مقامات چینی ارائه شده است و برای مراحل بعدی به منظور اعزام این تیم “.

هوآ ضمن رد اتهام پوششی پمپئو ، گفت كه گروهی از دانشمندان چینی ابتدا انتقال فرد به فرد را شناسایی كردند به دلیل ویروس کرونا در 19 ژانویه.

چین پس از یک تحقیق و تحقیق دقیق ، تصمیم را در ابتدا گرفت و شهر ووهان را به جهان خارج بست و سختگیرانه ترین اقدامات را برای جداسازی شهر ووهان و استان هوبئی ، هوآ انجام داد گفت.

او گفت که دفتر سیاسی CPC بحث می کند شیوع ویروس را در روز اول سال نو میلادی در ژانویه تنظیم کرد و جلسه ای را درباره شیوع 31 استان و شهرداری آن تشکیل داد و واکنش اضطراری سطح یک را فعال کرد.

“در 23 ژانویه به عنوان چین ووهان را در قفل قرار داد ، فقط 9 مورد تایید شده در خارج از چین وجود داشت و ایالات متحده فقط یك مورد داشت. موارد خبرگزاری PTI به نقل از هوآ چونیینگ گفت: اکنون موارد تأیید شده در ایالات متحده بیش از 7.5 میلیون و مرگ 2.10 لک است.

“چگونه قدرتمندترین کشور روی زمین با بهترین منابع پزشکی در دست ، پیچیده است؟ آزمایشات خیلی بد چرا ایالات متحده این ویروس را زودتر کشف نکرده و چرا اقدامات آزمایشی را برای آزمایش هر چه بیشتر افراد برای جلوگیری و کنترل شیوع این ویروس انجام نداده است؟ ” Covid-19 ، که در دسامبر سال گذشته از شهر ووهان چین نشات گرفته است ، همچنین با صندوق بین المللی پول (IMF) اقتصاد جهانی را متضرر کرده و گفته است که اقتصاد جهانی “دچار رکود شدید” خواهد شد.

(با ورودی های PTI)