Covid-19 سال گذشته در چندین قسمت از جهان رخ داد ، ما فقط ابتدا آن را گزارش کردیم ، ادعا می کند چین

در روز جمعه ، چین در یک تلاش ناامیدانه برای تمیز کردن بحث در مورد منشا Covid-19 ، ادعا کرد که ویروس کرونا ویروس های مختلفی از بین رفته است پارسال مناطقی از جهان بود اما تنها کسی بود که گزارش داد و “اولین اقدام” را انجام داد.

با رد این دیدگاه گسترده که بیماری مساعد کننده کشنده از ووهان نشات گرفته است ، قبل از اینکه یک بیماری همه گیر باشد ، چین ادعاهای ایالات متحده مبنی بر ظهور ویروس از آزمایشگاه زیستی در ووهان را تکذیب کرد و همچنین انتشار آن از بازار خیس در شهر مرکزی چین از طریق خفاش ها یا پانگولین ها را قبل از آلوده کردن انسان رد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در جلسه توجیهی رسانه ای گفت: “ویروس کرونا ویروس جدیدی است که هرچه حقایق بیشتر و بیشتر گزارش می شود ، همه می دانیم که اپیدمی در پایان سال گذشته در مکان های مختلف جهان شیوع یافت ، در حالی که چین اولین کشور بود برای گزارش شیوع ، عامل بیماری زا را شناسایی کرد و توالی ژنوم را با جهان به اشتراک گذاشت. “ < نظر هوآ در پاسخ به ادعاهای وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پمپئو در مورد پنهان کاری توسط حزب کمونیست حاکم چین (CPC) بود.

بحران ویروس کرونا “توسط چین بی نهایت” بدتر شد ” پمپئو در جلسه وزرای QUAD در ایالات متحده ، هند ، استرالیا و ژاپن روز سه شنبه در توکیو گفته بود که پنهان کاری حزب کمونیست.

بیانیه وزارت خارجه چین به عنوان سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حال آماده سازی برای تحقیق در مورد منشا ویروس کرونا بود.

براساس مرکز منابع ویروس کرونا ویروس جان هاپکینز ، ویروس کرونا بیش از 36 میلیون نفر را آلوده و بیش از 1 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است.

ایالات متحده با بیش از 7.6 میلیون مورد و بیش از 2،12،000 مرگ و میر بدترین کشور است.

چین 90،736 مورد و 4،739 مورد مرگ را به دلیل Covid-19 گزارش کرده است.

WHO به پکن لیستی از متخصصان جهانی را برای ارسال به چین برای تحقیق در مورد ویروس کرونا ، در هنگ کنگ South China Morning Post ارسال کرده است. پنجشنبه حمل می شود. WHO منتظر تصویب آن است.

در ماه مه ، نشست سالانه مجمع جهانی بهداشت (WHA) ، نهاد تصمیم گیری WHO مستقر در ژنو که در حال حاضر هندوستان آن را هدایت می کند ، قطعنامه ای به اتفاق آرا برای تحقیق در مورد منشا ویروس چین همچنین از این قطعنامه حمایت کرد.

در ماه آگوست ، یک تیم دو نفره از WHO ، که به چین سفر کرد ، مقدمات تحقیق در مورد منبع حیوانی و مخازن COVID-19 را که برای اولین بار در این کشور ظهور کرد ، به پایان رساند. ووهان در دسامبر سال گذشته.

روز دوشنبه ، مدیر اجرایی برنامه فوریت های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت ، مایک ریان در جلسه ویژه هیئت اجرایی سازمان گفت که “لیستی از نامزدها برای بررسی آنها به مقامات چینی ارائه شده است و برای مراحل بعدی به منظور اعزام این تیم “.

هوآ ضمن رد اتهام پوششی پمپئو ، گفت كه گروهی از دانشمندان چینی ابتدا انتقال فرد به فرد را شناسایی كردند به دلیل ویروس کرونا در 19 ژانویه.

چین پس از یک تحقیق و تحقیق دقیق ، تصمیم را در اولین لحظه گرفت و شهر ووهان را به دنیای خارج بست و سختگیرانه ترین اقدامات را برای جداسازی شهر ووهان و استان هوبئی ، هوآ انجام داد گفت.

او گفت که دفتر سیاسی CPC بحث می کند شیوع ویروس در اولین روز سال نو میلادی در ژانویه را تشکیل داد و جلسه ای را درباره شیوع 31 استان و شهرداری آن تشکیل داد و واکنش اضطراری سطح یک را فعال کرد.

“در 23 ژانویه به عنوان چین ووهان را در قفل قرار داد ، فقط 9 مورد تأیید شده در خارج از چین وجود داشت و ایالات متحده تنها یک مورد داشت. “p” “در 2 فوریه ، هنگامی که ایالات متحده مرز خود را به روی شهروندان چینی بست ، ایالات متحده فقط ده مورد را به طور رسمی تایید کرد موارد خبرگزاری PTI به نقل از هوآ چونیینگ گفت: اکنون موارد تأیید شده در ایالات متحده از مرگ و میر 7.5 میلیون و 2.10 لک بیش بوده است.

“چگونه قدرتمندترین کشور روی زمین با بهترین منابع پزشکی در دست پیچیده آزمایشات خیلی بد چرا ایالات متحده این ویروس را در اولین زمان کشف نکرده است و چرا اقدامات آزمایشی را برای آزمایش هر چه بیشتر افراد برای جلوگیری و کنترل شیوع این ویروس انجام نداده است؟ “/ هوآ پرسید:

Covid-19 که در دسامبر سال گذشته از شهر ووهان چین سرچشمه گرفته است ، همچنین با صندوق بین المللی پول (IMF) اقتصاد جهانی را متضرر کرده و گفته است که اقتصاد جهانی “دچار رکود شدید” خواهد شد. > (با ورودی های PTI)