Covid-19 می تواند از طریق ویروس در هوا پخش شود ، تأیید CDC

ایالات متحده

Covid-19 می تواند از طریق ویروس مداوم در هوا پخش شود ، گاهی اوقات برای ساعت ها ، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC) گفته است همانطور که نگرانیهای متخصصان بهداشت عمومی در مورد انتقال ویروس توسط هوا را تأیید کرده است.

آژانس اخطارهای مشابهی را هفته ها قبل منتشر کرده بود اما پس از آنکه بحث در مورد نحوه انتشار ویروس را برانگیخت ، آن را از بین برد.

CDC اکنون مجدداً دستورالعمل را اصلاح کرده است.

در رهنمودهای اصلاح شده ، CDC گفت شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه افراد مبتلا به Covid-19 احتمالاً دیگران را که بیش از 6 فوت دورتر بودند ، در فضاهای بسته آلوده کرده اند. با تهویه ضعیف.

بخوانید: محققان جامیا میلیا اسلامیا کیت آزمایش خانگی مبتنی بر بزاق تولید می کنند

CDC تحت چنین شرایطی گفته شد به گفته دانشمندان ، مقدار قطرات و ذرات کوچکتر عفونی یا آئروسل ها ، تولید شده توسط افراد Covid-19 به اندازه کافی برای انتشار ویروس متمرکز می شوند.

CDC نسبت به انتقال آن از طریق قطرات کوچکی که شلیک می کنند ، هشدار داده است. از طریق هوا و به طور کلی به زمین می افتد ، که منجر به قانون فاصله اجتماعی شش فوت می شود.

قطرات آئروسل هنوز بسیار کوچکتر هستند و می توانند مانند دود در هوا معلق بمانند. < p> بخوانید: قفل شدن Covid-19 در اروپا بازگشت در حالی که هند قفل بیشتر باز می شود

در همین حال ، گروهی از دانشمندان آمریکایی نیز در نامه ای سرگشاده که روز دوشنبه در مجله پزشکی Science منتشر شد هشدار دادند محققان آمریکایی گفتند که آئروسل های معلق در هوا می توانند منبع اصلی انتقال ویروس کرونا باشد.

“واقعیت این است که انتقال از طریق هوا اصلی ترین راهی است که انتقال از فاصله نزدیک با تماس طولانی مدت اتفاق می افتد.”

ویروس های موجود در آئروسل ها می توانند ثانیه ها تا ساعت ها در هوا باقی بمانند ، در سفر ماه دانشمندان گفتند که بیش از دو متر جمع شده و در هوای داخلی با تهویه کم تجمع یافته و منجر به وقایع گسترده می شود.

دانشمندان گفتند تمرکز باید بر روی محافظت در برابر انتقال از طریق هوا باشد زیرا افراد مبتلا به Covid-19 هزاران ویروس را آزاد می کنند – در هنگام تنفس و مکالمه ، ذرات معلق در هوا و قطرات بسیار کمتری وجود دارد.

آنها همچنین گفتند که مقامات بهداشت عمومی باید بین قطرات خارج شده از سرفه یا عطسه و آئروسل که می توانند ویروس را به فواصل بیشتری منتقل کنند ، تفاوت قائل شوند. در این نامه آمده است: “مسئولان بهداشت عمومی باید اهمیت حرکت در خارج از منزل و بهبود هوای داخل خانه ، همراه با ماسک و فاصله اجتماعی را برجسته کنند.”

همچنین بخوانید | دونالد ترامپ به کاخ سفید بازگشت ، ماسک را برای گرفتن عکس برای عکس ها پاک کرد
همچنین بخوانید | WHO می گوید از هر 10 نفر 1 نفر در سراسر جهان ممکن است توسط Covid-19 آلوده شده باشند ، و هشدار می دهد که “دوره دشواری” در پیش است