Covid-19: چین به سرعت استفاده از واکسن های آزمایشی کرونا ویروس

را گسترش می دهد

چین به سرعت در حال افزایش تعداد افرادی است که واکسن های آزمایشی کرونا را دریافت می کنند. در حالی که یک شهر در چین واکسن را به عموم مردم ارائه می دهد ، یک شرکت بیوتکنولوژی یکی دیگر از این دانشجویان را به دانشجویان خارج از کشور رایگان ارائه می دهد. سینوواک ، روز پنجشنبه در اطلاعیه ای اعلام شد.

مقامات جیاکسینگ گفتند گروه های پرخطر ، از جمله افرادی که “مسئول عملیات اساسی شهر” هستند ، از اولویت برخوردار می شوند ، ساکنان نیازهای اضطراری نیز می توانند ثبت نام کنند.

واکسن در آخرین مرحله آزمایش بالینی است ، اما هنوز تأیید نشده است. دولت شهر اعلام کرد که تحت مجوز اضطراری تهیه می شود.

گروه ملی زیست فناوری چین (CNBG) ، یکی دیگر از شرکت های واکسن سازی چینی ، واکسن خود را به دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند به صورت رایگان ارائه می دهد ، طبق یک استراتژی متخصصان بهداشت می گویند خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که نگرانی های ایمنی و اخلاقی وجود دارد.

CNBG در وب سایت خود اعلام کرد بیش از 1،68،000 نفر برای دریافت واکسن از طریق یک نظرسنجی آنلاین ثبت نام کرده اند و بیش از 91،000 نفر در حال بررسی هستند. این صفحه تا روز سه شنبه حذف شده بود.

شرکت های دارویی چینی در مراحل پایانی آزمایش پنج واکسن دارند اما هیچ یک برای استفاده عمومی تأیید نشده است. آنها بخشی از یک مسابقه جهانی برای تولید واکسنی هستند که در صورت موفقیت ، صنعت معتبر چین را برای اعتبار و فروش جهانی ارائه می دهد.

مقامات ارشد بهداشتی چین وعده داده اند که واکسن را برای عموم مردم قبل از پایان سال جاری.

واکسن CNBG قبلاً به پزشکان و کارمندان شرکت های چینی اعزام شده است که تحت مجوز اضطراری برای افراد در گروه های پرخطر به خارج از کشور اعزام می شوند. یکی از مدیران شرکت در ماه سپتامبر گفت که این واکسن را به 3 میلیون و 50 هزار نفر خارج از آزمایشات بالینی خود داده است. روزنامه های دولتی ، روزنامه ، به نقل از یک کارمند CNBG گفت: “در این آزمایشات حدود 40،000 نفر ثبت نام کرده اند.

” یک کارمند CNBG به نقل از یک روزنامه دولتی گفت: “در حال حاضر ، به نظر می رسد دانشجویان چینی که به خارج از کشور تمایل زیادی به استفاده از واکسن دارند.” ، براساس نتایج نظرسنجی در ماه سپتامبر.

دانشجویانی در چین که قرار است ترم های خود را در خارج از کشور شروع کنند می گویند که واکسن را می خواهند زیرا نگران بیماری نیستند.

“بسیار آنجا خطرناک است ، شهری که ما در آن تحصیل می کنیم ، این یک منطقه خطرناک قرمز است. ” او در ماه سپتامبر برای واکسن CNBG ثبت نام کرد اما هنوز چیزی در مورد آن نشنیده است. “همه ما واقعاً این واکسن را می خواهیم.” دانشجویی که قرار است به بریتانیا برود گفت پس از اینکه همکلاسی ها گفتند این واکسن را دریافت کرده اند از طریق لینک آنلاین ثبت نام کرده است.

دانش آموزی که فقط نام انگلیسی خود را به او می داد ، سالی گفت که شروع به شنیدن کرده است در سپتامبر که واکسن در دسترس افرادی مانند او قرار گرفت. وی گفت دانشجویان دیگر گفتند که برای دریافت واکسن ممکن است لازم باشد به پکن ، پایتخت ملی یا ووهان ، جایی که شیوع آن در ماه دسامبر شیوع پیدا کرده است ، سفر کند.

اگر این واکسن م worksثر باشد ، ممکن است به محافظت از دانش آموزان کمک کند. کارشناسان پزشکی گفتند که به اروپا یا ایالات متحده ، جایی که همه گیری هنوز ادامه دارد. اما آنها گفتند كه توسعه دهندگان باید ثابت كنند كه اثبات نشده است و آنچه را كه برای افراد دریافت كننده اتفاق می افتد پیگیری كنند.

اگر این واكسن مثر نباشد ، “این باعث می شود كه مردم به كلی احساس امنیت كنند ، “Sridhar Venkatapuram ، متخصص اخلاق زیستی در م Kingسسه جهانی بهداشت جهانی کالج کینگ لندن گفت.

حزب کمونیست حاکم ویروس کرونا را در ماه مارس تحت کنترل اعلام کرد اما هشدار داده است که خطر شیوع جدید زیاد است. مسافران و بازدید کنندگان از ساختمانهای عمومی هنوز از نظر عفونت بررسی می شوند. کسانی که از خارج از کشور می آیند لازم است به مدت دو هفته در قرنطینه شوند. این کشور گزارش کرده است که 4634 مورد فوت و 85 هزار و 622 مورد تأیید شده گزارش شده است.

هفته گذشته ، پس از پیدا شدن 12 مورد در آخر هفته گذشته ، 10 میلیون نفر در بندر شرقی چینگدائو مورد آزمایش قرار گرفتند. این یک دوره تقریباً دو ماهه به پایان رسید و هیچ انتقال ویروس محلی در چین گزارش نشده بود.

مشخص نیست که آیا به دانشجویان چینی واکسن CNBG با همان مجوز اضطراری که ساکنان جیاکسینگ ارائه می دهند ، ارائه می شود.

آژانس ناظر بر تأییدیه های دارو و واکسن ، اداره ملی تولیدات پزشکی ، به سوالات ارسال شده از طریق نمابر پاسخ نداد. CNBG به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مرحله نهایی آزمایشات بالینی ، که بر روی گروههای بزرگتر انجام شده است ، برای یافتن عوارض جانبی نادر و بررسی اثربخشی یک درمان استفاده می شود. آزمایشات مرحله اول و دوم برای تعیین بی خطر بودن واکسن یا درمان انجام می شود.

“تولید کننده موظف است اطلاعات پیگیری را بدست آورد” از افرادی که تحت استفاده اضطراری واکسن دریافت می کنند ، خبرگزاری AP به نقل از K آرنولد چان ، متخصص تنظیم مقررات دارو در دانشگاه ملی تایوان ، اظهار داشت.

عدم انجام این کار “غیرمسئولانه است و با استانداردهای بین المللی سازگار نیست.”

براساس آمار وزارت آموزش و پرورش ، بیش از 6،00،000 دانش آموز چینی قبل از همه گیری در خارج از کشور تحصیل کرده اند. آنها سهم زیادی از دانشجویان خارجی در ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا و برخی دیگر از کشورها را تشکیل می دهند.

دانشگاه های غربی “از دانشجویان خود محافظت نمی کنند”. “این شرکت اساساً به شهروندان خود حفاظت از خارج از چین را ارائه می دهد ، کاری که در واقع هر کشوری انجام می دهد.”

(با ورودی های AP)