Covid-19: قرار داشتن افراد در معرض ویروس برای ایمنی گله غیراخلاقی است ، می گوید رئیس WHO Tedros

ایده مبارزه با بیماری های همه گیر درگیر درگیر درگیر در بیماری های همه گیر مانند” بیماری های کبدی ” دکتر Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفته است و از نظر علمی توجیه پذیر نیست.

رئیس سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت که مصونیت گله نمی تواند یک استراتژی قابل توجیه برای پاسخ به شیوع باشد ، چه رسد به Covid -19 همه گیری.

با تشریح این موضوع ، وی گفت که در مورد مفهوم رسیدن به “مصونیت به اصطلاح گله” با انتشار ویروس در بین مردم بحث شده است.

او به جای اینکه به مصونیت گله فکر کنیم ، گفت: “ما باید از تقویت حوادث جلوگیری کنیم ، از افراد آسیب پذیر محافظت کنیم ، جوامع را توانمند و آموزش دهیم و پیدا کنیم ، ایزوله کردن ، آزمایش و درمان (بیماران). “

مصونیت گله از نظر علمی یا اخلاقی یک استراتژی برای پاسخ به شیوع نیست ، چه رسد به # بیماری همه گیر COVID19. ما باید:
– جلوگیری از تقویت رویدادها
– محافظت از آسیب پذیرها – تقویت و آموزش جوامع
– پیدا کردن ، جداسازی ، آزمایش و درمان
– ردیابی و ارتباط قرنطینه pic.twitter.com/ S6pMNNRvWN

– Tedros Adhanom Ghebreyesus (DrTedros) 14 اکتبر 2020

مصونیت گله چیست؟

مصونیت گله ، دکتر تدروس گفت ، مفهومی است که برای واکسیناسیون استفاده می شود که در آن می توان در صورت رسیدن به آستانه واکسیناسیون ، از یک ویروس خاص جمعیت محافظت کرد.

“به عنوان مثال ، ایمنی گله در برابر سرخک حدود 95 درصد از جمعیت واکسینه می شوند. 5 درصد باقی مانده با این واقعیت محافظت می شوند که سرخک در بین کسانی که واکسینه نشده اند پخش نشود. برای فلج اطفال ، آستانه حدود 80 درصد است. “

“به عبارت دیگر ، مصونیت گله با محافظت از افراد در برابر ویروس به دست می آید ، نه با قرار گرفتن در معرض آن.”
رئیس سازمان بهداشت جهانی با مخالفت شدید با پیشنهاد مصونیت گله ، گفت: هرگز تو نبودی sed برای پاسخگویی به شیوع.

“از نظر علمی و اخلاقی مسئله دار”

“هرگز در تاریخ بهداشت عمومی از ایمنی گله به عنوان یک استراتژی برای پاسخگویی به شیوع استفاده شده است ، چه رسد به یک بیماری همه گیر. وی گفت: “از نظر علمی و اخلاقی مسئله ساز است.

” در تاریخ سلامت عمومی هرگز از مصونیت گله به عنوان استراتژی برای پاسخ به شیوع ، چه رسد به همه گیری. از نظر علمی و اخلاقی مسئله ساز است “- @ DrTedros # COVID19

– سازمان بهداشت جهانی (WHO) (@ WHO) 12 اکتبر 2020

در توضیح بیشتر درباره این موضوع ، وی گفت مصونیت گله ها به دلیل این که ما نیز مشکل ساز هستیم هنوز به طور کامل نمی فهمیم که سیستم ایمنی بدن ما چگونه به Covid-19 پاسخ می دهد.

مصونیت گله و عفونت مجدد Covid

اظهارات وی در پی موارد تأیید شده عفونت مجدد از حداقل 5 کشور گزارش شده است ، بنابراین در مورد قدرت آنتی بادی هایی که با ابتلای فرد به ویروس ایجاد می شوند تردید ایجاد می شود.

در حالی که مشخص شده است که عفونت Covid-19 مقداری از ایمنی بدن را ایجاد می کند اما اینکه این ایمنی تا چه اندازه می تواند قوی باشد و چه مدت طول می کشد تا فرد از عفونت مجدد محافظت کند مشخص نیست.

آخرین مورد مستند عفونت مجدد در نوادا ، ایالات متحده گزارش شد که در آن یک جوان 25 ساله در 48 روز دو بار Covid-19 گرفت ، حتی اگر در دو نوبت آزمایش منفی داشت ns در این دوره کارشناسان گفتند که حمله دوم وی با این ویروس “شدیدتر” نسبت به دوره اول بود و مجبور شد در بیمارستان بستری شود و از اکسیژن پشتیبانی شود.

“اکثر افرادی که به ویروس آلوده هستند ، در سیستم ایمنی بدن واکنش نشان می دهند چند هفته اول ، اما ما نمی دانیم که این پاسخ ایمنی چقدر قوی یا پایدار است ، یا تفاوت آن برای افراد مختلف چیست. همچنین چندین نمونه از افراد آلوده به Covid-19 برای دومین بار وجود داشته است ، “دکتر تدروس گفت.

او گفت که اکثر قریب به اتفاق مردم در سراسر کشورها هنوز هم مستعد ابتلا به این ویروس هستند. وی گفت: “بررسی های شیوع سرمی نشان می دهد که در اکثر کشورها ، کمتر از 10 درصد مردم به Covid-19 آلوده شده اند.”

در این زمینه ، اجازه می دهد ویروس به طور کنترل نشده گردش کند “به معنی اجازه رئیس WHO گفت: “عفونت های غیر ضروری ، رنج و مرگ”.

همچنین بخوانید | عفونت مجدد عروقی: یک مرد آمریکایی در 48 روز دو بار به ویروس مبتلا می شود ، این دومین بار شدیدتر است ، با پشتیبانی اکسیژن

همچنین بخوانید | Covid-19 بیماران مبتلا به مه مغز را ترک می کند

همچنین بخوانید | چه مدت ویروس کرونا می تواند روی سطح زنده بماند؟ مطالعه جدید می گوید 28 روز است