Covid-19: استراتژی “حداکثر مهار” سیستم مراقبت های بهداشتی میانمار را به لبه

سوق می دهد

میانمار ده ها هزار نفر را قرنطینه کرده است تا از شیوع ویروس کرونا در سیستم بهداشتی شکننده اش جلوگیری کند اما متخصصان بهداشت عمومی و پزشکان می گویند با افزایش عفونت ها این استراتژی در آستانه سقوط است.

ملت جنوب شرقی آسیا بیش از 45000 نفر از جمله بیماران Covid-19 و همچنین افرادی که هنوز تحت آزمایش قرار نگرفته اند ، از نزدیک تماس گرفته است. و بازگشت کارگران مهاجر ، در ساختمانها از مدارس و صومعه ها به دفاتر دولتی و بلوک های برج ، که عمدتا توسط داوطلبان اداره می شوند.

حتی کسانی که هیچ علامتی ندارند یا علائم خفیف دارند در بیمارستان بستری یا قرنطینه می شوند ، این بخشی از یک برنامه بلند پروازانه برای متوقف کردن است. ویروس در یک سیستم بهداشتی با مزایای مزمن مزمن مزمن است.

اما “حداکثر کیاو سان وای ، متخصص بهداشت عمومی به رویترز گفت: استراتژی مهار مادر “از زمان تایید اولین موارد در ماه مارس توسط میانمار ، می تواند نتیجه معکوس داشته باشد ، در صورتی که امکانات بیش از حد مردم مردم را به طور کامل از قرنطینه خارج کند.

” این استراتژی تا اواسط قابل اجرا بود. اوت با توجه به کم بودن پرونده های میانمار اما با افزایش چشمگیر پرونده ها از اواخر ماه اوت ، به ویژه در یانگون ، این روش به سرعت مراکز بهداشتی و مراکز قرنطینه را به لبه پرتگاه کشاند. “

مسئولان بهداشت وزارتخانه به تماس هایی که به دنبال اظهار نظر بودند پاسخ نداد.

پس از هفته ها بدون انتقال محلی ، میانمار از شیوع در ایالت راخین غربی در اواسط ماه اوت گزارش داد که از آن زمان در سراسر کشور گسترش یافته است.

روز پنجشنبه ، مقامات 535 مورد عفونت جدید و سه مورد مرگ را گزارش کردند که در مجموع 7،827 مورد و 133 مورد مرگ داشتند.

در حالی که برخی دیگر از کشورهای آسیایی استراتژی مهار مهار را دنبال کرده اند ، در جاهای دیگر فقط موارد جدی تر تحت درمان قرار گرفته اند بیمارستان w دکتر کائونگ میات سو ، رئیس یک بیمارستان موقت در تجارت گفت: “در کشورهای دیگر ، آنها فقط در صورت وخیم بودن به مردم اجازه می دهند در خانه بمانند و از آنها بستری شوند.” پایتخت یانگون.

“در این کشور … ما نگران تلفات کودکان خردسال یا افراد مسن هستیم بنابراین آنها را منزوی می کنیم.”

تعداد افراد در قرنطینه بیش از دو برابر شده است طبق اطلاعات وزارت بهداشت ، از حدود 19000 نفر در ماه آگوست تا بیش از 45000 نفر از 21 سپتامبر.

پس از دهه ها بی توجهی تحت حاکمیت ارتش ، سیستم بهداشتی میانمار در زمره ضعیف ترین های جهان قرار گرفته است.
از اوایل سال جاری ، 330 تخت مراقبت ویژه برای 54 میلیون نفر جمعیت وجود داشت. سازمان بهداشت جهانی در سال 2018 تعداد پزشکان را 6.7 به ازای هر 10 هزار نفر اعلام کرد.

مقامات در حال ساخت هستند و امکانات بیشتری را برای قرار دادن این تعداد احتیاج دارند.

سه شب در جهنم

داستان تاسیسات فاقد برق و آب و بیماران مثبت مجبور به تقسیم اتاق با افراد آزمایش نشده در رسانه ها گزارش شده است.

“عجله برای بسیج سایت های جدید به این معنی است که این مراکز قرنطینه جدید برای مقابله با طغیان گسترده مردم مجهز نیستند ، که به نوبه خود شروع به تضعیف حداکثر استراتژی قرنطینه می کند زیرا افراد تمایل کمتری برای انجام فرآیند قرنطینه دارند.” کیاو سن وای.

یکی از ساکنان یانگون که خواست نامش مشخص نشود گفت در طول اقامت خود در بیمارستان با علائم خفیف کووید اجازه رفتن به دستشویی را ندارد. در عوض کیسه های پلاستیکی به او و یک هم اتاقی تحویل داده شد.

این زن که سپس به هتل نقل مکان کرد گفت: “سه شب و دو روز اقامت من در بیمارستان جهنم بود.” میانمار در مواقع بحرانی سابقه بسیج جامعه را دارد و رهبر دولت آنگ سان سوچی از مردم خواسته است که برای مبارزه با ویروس تلاش کنند.

افرادی که مراکز قرنطینه را در منطقه دلتا ایرروادی اداره می کنند ، گفتند رویترز آنها به کمک های مالی اقلامی مانند غذا و تجهیزات محافظتی وابسته بودند.

دکتر کو کو لین ، داوطلب در یک مرکز ، گفت: “بدون کمک اهدا کنندگان ، همه چیز وحشتناک خواهد بود.