جمعیت در حالیکه دونالد ترامپ در دادگاه عالی ایالات متحده به روت بادر گینسبورگ

احترام می گذارد ، مسخره می شود

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز پنجشنبه هنگام احترام به روت بدر گینسبورگ ، دادرس عالی دادگاه عالی ، هو شد. وی قصد دارد این آخر هفته جایگزینی برای عدالت لیبرال ، که بیشتر به خاطر پیشرفت در زمینه حقوق زنان شناخته می شود ، معرفی کند.

رئیس جمهور و بانوی اول ملانیا ترامپ – هر دو ماسک پوشیده بودند – بی صدا در بالای پله های ایستادند دادگاه و به تابوت پرچم دار گینسبورگ که با گلهای سفید احاطه شده بود نگاه کرد. تنها چند هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ، مرگ گینسبورگ بحث و جدال درباره تعادل سیاسی دادگاه را برانگیخته است.

لحظاتی پس از ورود ترامپ ، می توان از طرف تماشاگران در مورد یک بلوک دورتر از ساختمان دادگاه ، هو کردن را شنید. آنها هنگام ایستادن رئیس جمهور در نزدیکی تابوت ، شعارهای “رأی دادن به او” را دادند. ترامپ با بلندتر شدن شعارها به داخل دادگاه برگشت.

هنگام بازگشت موکب وی به کاخ سفید ، همچنین شعارهای “برونا تیلور” از برخی تماشاگران که در پیاده رو ایستاده بودند نیز وجود داشت. تماس آنها یک روز پس از اعلام شد که هیئت منصفه اعظم کنتاکی هیچ اتهامی علیه پلیس لوئیزویل به دلیل قتل وی در هنگام حمله مواد مخدر متصل به مظنونی که در خانه تیلور زندگی نمی کند ، نداشته است.

مطبوعات کاخ سفید وزیر امور خارجه کیلی مک انانی گفت مردم حق اصلاحیه اول را دارند ، اما وی اظهار داشت: “این کار احترام آمیز و بی احترامی است که رئیس جمهور از دادگستری گینسبورگ احترام می گذارد.” مک انانی گفت: “تو در قلب باتلاق هستی.”

ترامپ شنیدن این شعار را تأیید کرد ، اما آن را رد کرد و آن را خیلی قوی دانست. او بعداً روز پنجشنبه در چمن جنوبی به خبرنگاران گفت: “ما به سختی می توانستیم آن را از جایی که بودیم بشنویم.” / ترامپ ترامپ گینزبورگ را “زنی شگفت انگیز” خوانده است. جسد وی روز جمعه در كاپیتول در حالت آرام قرار خواهد گرفت ، این اولین باری است كه زن این تمایز را دریافت می كند و فقط بار دوم است كه به عدالت دیوان عالی اعطا می شود. ویلیام هوارد تافت ، که به عنوان رئیس جمهور نیز خدمت کرده بود ، به همین ترتیب شناخته شد. جسد رزا پارکس ، یک شهروند خصوصی و نه یک مقام دولتی ، قبلاً به افتخار در پایتخت نشسته بود.

گینسبورگ در کنار همسرش ، مارتین ، در یک مراسم خصوصی در گورستان ملی آرلینگتون تشییع می شود هفته مارتین گینسبورگ در سال 2010 درگذشت.

در همین حال ، انتظار می رود رئیس جمهور روز شنبه نامزد خود را به جای گینسبورگ اعلام کند. وی گفته است که از میان پنج زن انتخاب خواهد کرد. جمهوری خواهان در تلاشند تا سریعاً به رای تأیید بروند ، احتمالاً حتی قبل از انتخابات 3 نوامبر.

جریان مداوم عزاداران روز پنجشنبه در خارج از دادگاه عالی ایستادند. آنها خیابان ها را بسته و صدها نفر در صف انتظار ایستادند تا به گینسبورگ احترام بگذارند. جمعیت ، به جز هنگام ورود رئیس جمهور ، مورد احترام و احترام قرار گرفتند.

لورا فرانسه ، وكیل ، برای ادای احترام از آتن ، جورجیا به واشنگتن سفر كرد. وی گفت که موفقیت خود را مدیون شیارهایی مانند گینسبورگ است. وی همچنین گفت كه سناتورهای حزب جمهوریخواه اولویت چهار سال پیش را داشتند كه از ملاقات با نامزد احتمالی مریك گارلند امتناع ورزیدند ، و وی این س whetherال را مطرح كرد كه آیا آنها الان حق دارند از طریق یك نامزد عجله كنند؟ وی گفت که درست است که ترامپ به او احترام بگذارد ، گرچه از نظر سیاسی با او موافق نیست.

“او باید ، او رئیس جمهور است و زندگی و خدمات خود را به این کشور و این اعتقادات داد فرانسوی گفت که اینها در قانون اساسی ماست. “

راکی ​​تویمن ، که در نزدیکی راکویل ، مریلند زندگی می کند ، گفت مرگ گینسبورگ ضرر بزرگی برای کشور بود.

” او معتقد بود او گفت: “برابری برای همه مردم”.

او گفت که آمدن ترامپ درست است ، اما انگیزه های او را زیر سوال برد.

“من فکر کردم این خوب است ، اما بسیاری از مردم وی گفت: این غیر صادقانه است زیرا او می خواهد دور بزند و کسی را برای صندلی خود معرفی کند. “

نوه گینسبورگ گفته است که این آرزوی گینسبورگ است که یک عدالت جایگزین توسط برنده انتخابات ریاست جمهوری نوامبر انتخاب شود .

همچنین بخوانید | خواهرزاده دونالد ترامپ با این پرونده گفت که خانواده میلیونها نفر او را فریب داده اند