تعداد کشته شدگان در ارمنستان و آذربایجان حدود 600 نفر درگیری دارد: گزارش

گفته می شود تعداد کشته شدگان درگیری بین نیروهای ارمنستان و آذربایجان به حدود 600 نفر رسیده است.

ارتش قره باغ مقامات روز سه شنبه گفتند که 16 نفر دیگر از نظامیان آنها در درگیری بین دو جمهوری شوروی سابق بر سر قلمرو قره باغ کوهستانی جدا شده کشته شده اند و از مجموع کشته شدگان اعضای ارتش به 532 نفر از 27 سپتامبر رسیده است ، خبرگزاری AP گزارش داد.

نبردهای اخیر بین نیروهای ارمنستان و آذربایجان در 27 سپتامبر آغاز شد. بیش از دو هفته درگیری مرگبار بزرگترین تشدید درگیری دهها ساله بر سر قره باغ بود ، که در آذربایجان واقع شده است اما تحت کنترل نیروهای ارمنی قومی مورد حمایت ارمنستان از اواخر سپتامبر جنگ موشکی در 1994.

هر دو طرف بارها و بارها یکدیگر را به حملات متهم کرده اند در میان درخواست های سراسر جهان برای پایان دادن به خصومت ها و آغاز مذاکرات صلح.

آذربایجان هنوز اعلام نکرده است تلفات نظامی ، و تلفات کلی احتمالاً بسیار بیشتر خواهد بود ، زیرا هر دو طرف مرتباً ادعا می کنند که تلفات نظامی قابل توجهی به یکدیگر وارد کرده اند.

مقامات آذربایجان گفتند که 42 غیرنظامی به دست خود کشته شده اند بیش از دو هفته در طرف است.

روز سه شنبه ، مقامات آذربایجانی بار دیگر نیروهای ارمنی را به گلوله باران برخی از مناطق خود متهم کردند و مقامات قره باغ کوهستانی گفتند که آذربایجان “عملیات نظامی گسترده” را در امتداد خط مقدم آغاز کرده است .

روسیه و اتحادیه اروپا از هر دو طرف خواسته اند آتش بس را رعایت کنند.

(با ورودی های AP)

همچنین بخوانید | ارمنستان و آذربایجان برای آتش بس توافق کردند: سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه