روت بدر گینسبورگ ، قاضی دادگاه عالی متوفی ، اولین زنی که در ایالت كپیتول آمریكا دروغ گفت:

-647×363.jpeg؟ RIzwh7f9O3bhOOwj6nM07Ig7E9epmBo4 “class =” ff-og-image-inserted “>

برگزاری روزهای بزرگداشت زندگی فوق العاده وی ، دادگاه عالی دادگاه روت بدر گینسبورگ اولین زنی است که دروغ گفته است گینسبورگ ، که هفته گذشته در سن 87 سالگی درگذشت ، همچنین اولین یهودی-آمریکایی خواهد بود که در این ایالت دروغ می گوید و فقط دومین دادگستری دادگاه عالی است. اولین رئیس دادگستری ویلیام هوارد تافت نیز رئیس جمهور بود.

تابوت گینسبورگ صبح جمعه برای یک مراسم خصوصی در تالار مجسمه سازی با حضور خانواده و قانونگذارانش و با انتخاب موسیقی از روز گذشته به پایتخت می رسد. یکی از خوانندگان محبوب اپرای گینسبورگ ، میزانسن خواننده دنیس گریوز. جو بایدن ، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری و همسرش جیل ، قصد داشتند در این مراسم شرکت کنند.

اعضای مجلس و سنا که به دلیل محدودیت های فضایی اعمال شده توسط بیماری همه گیر ویروس کرونا ، به این مراسم دعوت نمی شوند ، قادر به پرداخت هزینه های خود خواهند بود. احترامات قبل از عزیمت موتورسیکلت حامل تابوت گینسبورگ در اوایل بعد از ظهر از کاپیتول.

افتخار دروغ گفتن در ایالت کمتر از سه ده بار اعطا شده است ، عمدتا به روسای جمهور ، معاونان رئیس جمهور و اعضای کنگره. نماینده جان لوئیس ، نماینده حقوق مدنی ، آخرین کسی بود که پس از مرگ وی در ماه ژوئیه در این کشور دروغ گفت. هنری کلی ، نماینده مجلس کنتاکی که به عنوان رئیس مجلس کار می کرد و همچنین یک سناتور بود ، اولین شخص در سال 1852 بود. رزا پارکس – یک شهروند خصوصی ، نه یک مقام دولتی – تنها زنی است که به افتخار کاپیتول افتاده است.

گینسبورگ به مدت دو روز در دیوان عالی کشور به سر می برد ، جایی که هزاران نفر از جمله رئیس جمهور دونالد ترامپ و بانوی اول ملانیا ترامپ روز پنجشنبه ادای احترام کردند. تماشاگران بو كردند و شعار “رأی دادن او” را دادند ، در حالی كه رئیس جمهوری كه ماسك زده بود ، ساكت و نزدیك تابوت گینسبورگ در بالای پله های جلوی دادگاه ایستاد.

ترامپ قصد دارد نامزدی خود را روز شنبه برای یك زن اعلام كند جای گینسبورگ را در دادگاه عالی ، جایی که وی به مدت 27 سال در آنجا خدمت می کرد و رهبر عدالتخواهان لیبرال بود ، جایگزین کنید.

گینسبورگ ، دومین زنی که در دادگاه عالی خدمت می کرد ، هفته آینده در ناحیه آرلینگتون به خاک سپرده خواهد شد قبرستان در کنار همسرش ، مارتین ، که در سال 2010 درگذشت.