با مخالفت از ممنوعیت ، هزاران نفر در تایلند گردهم می آیند و خواستار برکناری نخست وزیر می شوند ، اصلاحات سلطنتی

هزاران معترض روز یکشنبه در تایلند دست به تظاهرات زدند و از ممنوعیت تجمع دولت تایلند برای چهارمین روز متوالی سرپیچی کردند. به غیر از آزادی رهبران اعتراض بازداشت شده توسط پلیس ، تظاهرکنندگان خواستار برکناری نخست وزیر پرایوت چان او چا و اصلاحات در سلطنت تایلند شدند.

تظاهر کنندگان که روز یکشنبه در بنای یادبود پیروزی در بانکوک جمع شده بودند ، دیده شدند در دست داشتن پلاکاردهایی با چهره رهبران معترض که توسط پلیس تایلند بازداشت شده اند. اینها شامل سه نام برجسته است كه علناً خواستار اصلاحات در سلطنت تایلند هستند ، یعنی وكیل حقوق بشر Anon Numpa ، Parit ‘Penguin’ Chiwarak و Panusaya Sithijirawattanakul. به عنوان رویکرد بلندپروازانه دولت در برخورد با تظاهرکنندگان.

تعداد معدودی از معترضین از روز سه شنبه پس از محاصره یک موتورسیکلت سلطنتی و “درود ملکه دموکراسی” به ملکه سوتیدا دستگیر شدند. گزارش ها حاکی از آن است که طبق قانون منع “خشونت علیه ملکه” ، دو فعال متهم شده اند و در صورت محکومیت می توانند به حبس ابد محکوم شوند.

استفاده از آب پاش برای متفرق ساختن معترضین ضد دولت غیرمسلح ، بیشتر موجب آسیب دیدگی این افراد شده است. چهره دولت تایلند.

نخست وزیر تایلند در بیانیه ای گفت: “معترضین باید از حقوق خود طبق قانون استفاده کنند”. سخنگوی وی در ادامه گفت که دولت آماده شنیدن حرفهای همه مردم است. خبرگزاری خبرگزاری فرانسه به نقل از سخنگوی سخنان خود افزود دولت نگران است درمورد عناصری که قصد “ایجاد خشونت” دارند.

جنبش اعتراضی در ژوئیه سال جاری با شرکت کنندگان ، عمدتا جوانان ، خواستار برکناری نخست وزیر پرایوت چان او چا. وی که یک رئیس سابق نظامی بود ، در سال 2014 به سمت عالی ترین سمت منصوب شد.

تظاهرکنندگان همچنین به دنبال حذف یک قانون افترا شاهانه مخوف هستند که پادشاه ، شاه ماها وجیرالونگ کورن را از انتقاد محافظت می کند. آنها همچنین خواستار دور ماندن سلطنت از سیاست تایلند شده اند.

(با ورودی های AFP)