علی رغم تهدید ترامپ ، دادگاه عالی ایالات متحده ممکن است در انتخابات ریاست جمهوری حرف آخر را نزند. به همین دلیل است که

ff-og-image-inserted “>

در حالی که رئیس جمهور دونالد ترامپ می خواهد دادگاه عالی ایالات متحده در یک مسابقه ریاست جمهوری که هنوز برای فراخواندن آن بسیار نزدیک است وزن کند ، ممکن است داور نهایی در این انتخابات نباشد ، کارشناسان حقوقی گفتند.

آنها گفتند که تردید وجود دارد که دادگاه ها از ترامپ برای جلوگیری از شمارش آرا که قبل یا در روز انتخابات دریافت شده است ، متقاضی شوند ، یا هر گونه اختلاف دادگاهی که ممکن است انجام دهد تغییر می کند مسیر مسابقه در ایالتهایی مانند میشیگان و پنسیلوانیا که درگیری نزدیک داشتند.

با شمارش آراots در بسیاری از ایالت ها در ساعات اولیه صبح چهارشنبه ، ترامپ در کاخ سفید ظاهر شد و به دروغ اعلام پیروزی کرد علیه جو بایدن رقیب دموکرات. به روزرسانی های زنده در اینجا

مخالفت ترامپ برای رأی گیری از طریق پست

ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی علیه رای دادن از طریق پست یورش برد و گفت بدون ارائه شواهدی مبنی بر اینکه منجر به تقلب شده است ، که در انتخابات ایالات متحده نادر است. ترامپ گفت ، “این یک تقلب بزرگ در ملت ما است. ما می خواهیم از قانون به شیوه مناسب استفاده شود. بنابراین ما به دادگاه عالی ایالات متحده خواهیم رفت. ما می خواهیم که همه رای گیری متوقف شود. ” در اواخر روز ، مبارزات انتخاباتی وی برای مداخله در پرونده ای که در دادگاه عالی در انتظار مسدود کردن برگه های رأی گیری برای نامه های دیررس در پنسیلوانیا است ، تشکیل شد.

مبارزات انتخاباتی ترامپ و دیگر جمهوری خواهان نیز شکایات مختلفی ارائه داده اند در ایالت های دیگر ، از جمله تلاش برای جلوگیری از شمارش آرا در میشیگان.

از عصر چهارشنبه ، انتخابات هنوز در تعادل بود. تعداد معدودی از ایالت های کاملاً مناقشه برانگیز می توانند در ساعت ها یا روزهای آینده نتیجه بگیرند ، زیرا به نظر می رسد تعداد زیادی آرا-رایانامه در میان همه گیری ویروس کرونا ایجاد کرده است.

با این حال ، کارشناسان حقوقی گفت در حالی که ممکن است نسبت به آراots خاص یا روش های رأی گیری و شمارش معترض باشد ، مشخص نیست که آیا چنین اختلافاتی نتیجه نهایی را تعیین می کند.

ند فولی ، کارشناس قانون انتخابات در دانشگاه ایالتی اوهایو ، گفت که انتخابات فعلی مواد تشکیل دهنده ای وجود ندارد که بتواند شرایطی مانند مسابقه ریاست جمهوری 2000 را ایجاد کند که دادگاه عالی بازشماری مجدد را به نفع جورج دبلیو بوش علیه ال گور دموکرات پایان داد.

“این خیلی زود است اما در حال حاضر به نظر نمی رسد که چگونه می تواند به جایی برسد که دادگاه عالی ایالات متحده تعیین کننده باشد. “فولی گفت.

ارتش وکلا آماده

هر دو جمهوری خواه و دموکرات ها ارتش وکلائی را جمع کرده اند که آماده هستند در یک مسابقه نزدیک به تشک بروند. تیم بایدن شامل مارک الیاس ، وکیل دادگستری عالی در شرکت پرکینز کوئی ، و وکلای سابق دونالد وریلی و والتر دلینگر است. وکلای ترامپ شامل مت مورگان ، مشاور عمومی رئیس ستاد انتخاباتی رئیس جمهور ، دادخواه عالی دادگاه عالی ویلیام کنسوی و جاستین کلارک ، مشاور ارشد کمپین هستند.

جنا الیس ، وکیل مدافع ترامپ روز چهارشنبه از پیشنهاد ترامپ برای به چالش کشیدن شمارش آرا دفاع کرد و گزینه های قانونی او را ارزیابی کنید. الیس در مصاحبه ای با شبکه تجارت فاکس گفت: “اگر مجبور شویم از این چالش های قانونی عبور کنیم ، این بی سابقه نیست.” “او می خواهد اطمینان حاصل کند که انتخابات به سرقت نرود.”

PENNSYLVANIA اختلاف

نزدیکترین پرونده به دیوان عالی رسیدگی به این پرونده است اختلاف در پنسیلوانیا که در آن جمهوری خواهان رای دادگاه عالی پنسیلوانیا را در ماه سپتامبر به چالش می کشند که اجازه می دهد برگه های رای گیری از طریق پست الکترونیکی که برای روز انتخابات مشخص شده بود و تا سه روز بعد شمارش شده است ، شمارش شود.

دادگاه عالی قبلاً از روزه داری خودداری کرد. درخواست تجدید نظر توسط جمهوری خواهان را دنبال کنید. اما سه قاضی محافظه کار امکان رسیدگی مجدد به پرونده را پس از روز انتخابات باز گذاشتند.

حتی اگر دادگاه رسیدگی کند و برای جمهوری خواهان حکم صادر کند ، ممکن است رای نهایی در پنسیلوانیا را تعیین نکند ، از آنجا که پرونده فقط مربوط به برگه های رای گیری از طریق پست است که پس از 3 نوامبر دریافت شده است.

دیوید بویز ، نماینده گور در سال 2000 ، گفت که بعید است مبارزات انتخاباتی ترامپ در سومین تلاش احتمالی برای جلوگیری از تمدید انتخابات موفق باشد ضرب الاجل.

“من فکر می کنم این وضعیت بیشتر از هر چیز ایستایی و امیدواری است” ، بویز گفت ، بسته به نتیجه در میشیگان و ویسکانسین ، نتیجه پنسیلوانیا حتی می تواند بی ربط شود. < p> در یک پرونده جداگانه پنسیلوانیا که در دادگاه فدرال در فیلادلفیا تشکیل شد ، جمهوری خواهان مقامات در حومه شهرستان مونتگومری را به شمارش غیرقانونی آراots نامه های پستی زودهنگام و همچنین دادن رأی دهندگانی که رأی های معیوب را ارائه دادند ، شانس مجدد رای دادن متهم کردند. اگر بایدن بدون نیاز به پنسیلوانیا 270 رأی انتخاباتی را تأمین کرد ، کارشناسان حقوقی گفتند که در هر صورت احتمال درگیری قانونی در این ایالت کاهش می یابد.

و هر چالشی نیز باید راه خود را از طریق سلسله مراتب معمول دادگاه باز کند.

“من فکر می کنم دادگاه به طور خلاصه تلاش رئیس جمهور یا مبارزات انتخاباتی وی برای اتصال کوتاه روند عادی حقوقی را پس می زند “. استیو ولادک ، استاد دانشگاه تگزاس در دانشکده حقوق آستین گفت. “حتی بوش در برابر گور ابتدا از دادگاه های ایالتی فلوریدا عبور کرد.”

همچنین بخوانید | جو بایدن با 70 میلیون رکورد رکورددار شد ، تعداد 2008 اوباما را شکست

همچنین بخوانید | کدام ایالت های ایالات متحده هنوز در حال شمارش آرا هستند و چه زمانی رأی گیری می شود؟