دونالد ترامپ سال ها از مالیات بر درآمد آمریکا اجتناب کرد ، فقط 750 دلار در سال 2016 ، 2017 پرداخت کرد: گزارش

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا سالی كه ریاست جمهوری را به دست آورد ، فقط 750 دلار مالیات بر درآمد فدرال پرداخت كرد. در اولین سال حضور خود در کاخ سفید – گزارشی که روز یکشنبه در نیویورک تایمز منتشر شد.

“دونالد ترامپ سالی که ریاست جمهوری را به دست آورد 750 دلار مالیات بر درآمد فدرال پرداخت. در اولین سال حضور در کاخ سفید ، او 750 دلار دیگر پرداخت کرد “، گزارش با عنوان” مالیات رئیس جمهور: سوابق پنهان شده مدت طولانی خسارات مزمن ترامپ و سالها اجتناب از مالیات را نشان می دهد “.

دونالد ترامپ ، که به شدت محافظت کرده است پرونده های مالیاتی وی را تشکیل می دهد و تنها رئیس جمهور در دوران معاصر است که آنها را علنی نمی کند ، در 10 از 15 سال گذشته مالیات بر درآمد فدرال پرداخت نکرده است. او به عنوان یک میلیاردر املاک و مستغلات میلیاردر و یک تاجر موفق در امور اداری تبلیغات انتخاباتی را آغاز کرد.

“او در 15 سال گذشته به هیچ وجه مالیات بر درآمد پرداخت نکرده بود – بیشتر به این دلیل که گزارش کرده بود پول خود را بیش از درآمد خود از دست داده است ، “گزارش بیشتر ادعا کرد.

گزارش نیویورک تایمز گفت که این افشای اطلاعات مربوط به اظهارنامه مالیاتی است که طی دو دهه به دست آورد و” صدها شرکت سازمانی تجاری وی ، از جمله اطلاعات دقیق از وی دو سال اول ریاست جمهوری. این شامل بازگشت شخصی وی برای سال 2018 یا 2019 نیست. “

در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید ، دونالد ترامپ گزارش را به عنوان” اخبار جعلی “رد کرد و گفت که او مالیات پرداخت کرد ، اگرچه او هیچ جزئیات خاصی نداد.

دونالد ترامپ قول داد که اطلاعات مربوط به مالیات وی “همه آشکار خواهد شد”. اما وی هیچگونه جدول زمانی برای افشای آن ارائه نداد و در طی مبارزات انتخاباتی سال 2016 که هرگز آن را دنبال نکرد قول های مشابهی داد.

در حقیقت ، دونالد ترامپ در برابر کسانی که می خواهند به بازگشت وی بازگردند ، از جمله ایالات متحده ، به چالش های دادگاه پرداخته است. هاوس ، که به عنوان بخشی از نظارت کنگره برای دسترسی به اظهارنامه های مالیاتی ترامپ شکایت کرده است.

وکیل سازمان ترامپ ، آلن گارتن به تایمز گفت که “به نظر می رسد بیشتر ، اگر نه همه واقعیت ها نادرست است. “

گارتن در بیانیه ای به این سازمان خبری گفت كه ترامپ” ده ها میلیون دلار مالیات شخصی به دولت فدرال پرداخت كرده است ، از جمله پرداخت میلیون ها مالیات شخصی از زمان اعلام نامزدی در سال 2015. “

در طول اولین بحث عمومی انتخاباتی خود علیه هیلاری کلینتون دموکرات در سال 2016 ، کلینتون گفت که شاید ترامپ اظهارنامه مالیاتی خود را آزاد نمی کند زیرا هیچ چیز را به عنوان مالیات فدرال پرداخت نکرده است.

دونالد ترامپ حرف او را قطع کرد و گفت: “این باعث می شود من باهوش شوم”. uts from AP)