دونالد ترامپ امیدوار است که هند و چین بتوانند اختلافات مرزی

را حل کنند

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه امیدوار بود که هند و چین بتوانند اختلافات مرزی خود را حل کنند زیرا وی دوباره پیشنهاد خود برای کمک دو غول آسیایی در این زمینه.

“ترامپ گفت:” من می دانم که چین و هند در حال سختی و مشکلات بسیار اساسی هستند. و امیدوارم که آنها بتوانند این مشکلات را حل کنند. ” خبرنگاران در کاخ سفید.

“اگر ما می توانیم کمک کنیم ، ما دوست داریم که کمک کنیم.” اظهارات دونالد ترامپ در این زمینه چند روز پس از ارشد هندی و چینی انجام می شود فرماندهان نظامی با هدف حل اختلافات چند ماهه در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) در لاداخ گفتگوهایی انجام دادند. دو کشور توافق کردند که دیگر نیروهای بیشتری را به مرزهای مورد مناقشه خود در هیمالیا متوقف کنند.

در همین حال ، وال استریت ژورنال گزارش داد که درگیری مرزی هند را تحت فشار قرار می دهد تا به دنبال یک پاسخ نامتقارن باشد: انعطاف پذیری نیروی دریایی خود.

“هند در حال ساخت مانورهای مشترک دریایی با ایالات متحده و متحدانش در هنگام ساخت کشتی های جدید و ایجاد شبکه ایستگاه های نظارتی ساحلی است که به دهلی نو امکان می دهد تا از طریق ترافیک دریایی اقیانوس هند نظارت داشته باشد.” روزنامه گفت.

پادکست “گراند تاماشا” با همکار ارشد و مدیر برنامه آسیای جنوبی بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی ، کارشناس برجسته آمریکایی در هند و آسیای جنوبی اشلی تلیس گفت که دولت ترامپ موضع بسیار شفاف حمایت از هند در این بحران. “و البته این امر تا حدی ناشی از فرصتهای مقابله با چین در مقیاس بزرگتر است ، که به نوعی آن را جزئی و جزئی می کند. مشکلات دوجانبه خود ایالات متحده است ساعت چین اما من فکر می کنم اینجا چیزهای بیشتری در جریان است. و بیشتر این که فکر نمی کنم ایالات متحده گزینه دیگری داشته باشد.

“یعنی تجاوزات چین در این مورد چنان آشکار بوده است که ایالات متحده نمی تواند کنار بیاید و یا چشم پوشی می کند تلیس ، رئیس امور استراتژیک تاتا گفت: “این به دفاع از هند منجر می شود یا نمی شود”.

“اینجا چه موضوعاتی وجود دارد؟ همه ما قبول داریم که آن مناطق مرزی در امتداد سرزمین های هیمالیا تعریف نشده اند. همه ما قبول داریم که همه ما موافقیم که توافقاتی که چین و هند از دهه 1990 به طور مکرر در میان خود منعقد کرده اند ، در واقع چارچوب مناسبی را برای حل این اختلاف در طولانی مدت ارائه می دهد. ” اضافه شده است.

آنچه چین انجام داده این است که همه تفاهمات را از دریا خارج کرده است ، تلیس گفت.

“و تشخیص این نکته بسیار مهم است که هرگونه تحریک بوده است ، تحریکات ایجاد شده توسط ماده 370 یا هر چیز دیگری ، فکر نمی کنم ey یک واکنش از این نوع را توجیه کرد. می دانید که از آنجا که یک تحریک دیپلماتیک باید منجر به واکنش دیپلماتیک شود ، نه یک اقدام سریع نظامی ، که خطرات عظیمی را به همراه دارد.

“با برداشتن قدم از سوی چین برای حرکت سریع به اقدامات نظامی ، او اکنون منجر به از دست دادن جان افراد شده است ، من فکر می کنم این خود را در طرف مخالف ایالات متحده قرار داده است ، که با صدای بلندتری برای یک جامعه مبتنی بر قوانین بحث می کند ، “. وی اضافه کرد.

” و تلیس گفت: “حتی فراتر از مشکلات دو جانبه دولت ترامپ با چین ، من فکر می کنم آنها در هیچ موقعیتی جز حمایت از هند در این زمینه باقی نمانده اند و من فکر می کنم حتی یک دولت دموکرات نیز در این شرایط همین کار را می کرد” p>