دونالد ترامپ به ویروس کرونا آلوده است: برای آمریکا چه بعدی؟

بیان اینکه چقدر بی ثباتی تر تشخیص رئیس جمهور دونالد ترامپ برای ویروس کرونا باعث ایجاد یک زمان پرهیاهو در زندگی سیاسی و اجتماعی آمریکا شده ، دشوار است. تنها یک ماه دیگر به انتخابات ریاست جمهوری نمانده است ، همه گیری ها مناطق مختلف کشور را ویران کرده ، تنش های نژادی همچنان ادامه دارد و اقتصاد شکننده است. مبارزات سیاسی فوق العاده تلخ ، آتش سوزی های شدید در سواحل غربی کشور و القا دونالد ترامپ مبنی بر اینکه اگر در انتخابات شکست بخورد ممکن است که از این کار منصرف نشود ، آن را پرتاب کنید.

در بخش کمتر توسعه یافته جهان ، یکی ممکن است فکر کند که این مسئله زمانی است که کشور به یک ناآرامی گسترده اجتماعی ، یک کودتای نظامی یا حتی یک جنگ داخلی تبدیل شود.

در کوتاه مدت ، اعلام آزمایش مثبت دونالد ترامپ برای ویروس کرونا سایه ای ایجاد کرده است در مورد اینکه روزهای آخر مبارزات انتخاباتی چگونه خواهد بود ، وقایع سیاسی ممکن است باشد و اینکه آیا دو بحث باقی مانده ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

این برای رئیس جمهوری که به دنبال انتخاب مجدد است بسیار ناامید کننده است -انتخاب و کسی که در میان جمعیت گسترده و پوشش مثبت رسانه ای موفق به بکارگیری می شود. رأی گیری در انتخابات امسال در برخی از ایالت ها آغاز شده است و در زمان نوشتن این مقاله ، هیچ پیشنهادی برای ایجاد تغییر در برنامه باقی مانده انتخابات وجود ندارد. هرگونه تغییر در آن باید توسط قانونگذاران تصویب شود.

از هم اکنون ، انتظار می رود دولت ایالات متحده با مشاهده ناظران پزشکی که از نزدیک مراقب سلامتی دونالد ترامپ در بیمارستان نظامی والتر رید هستند ، به حالت عادی ادامه دهد. کورتنی سوبرامانیان ، خبرنگار USA Today در کاخ سفید گفت: “این یک لحظه کاملاً مهم برای کشور است ، به ویژه در چنین انتخابات سختی”.

“ویروس اکنون به بالاترین مقام در کشور رسیده است. آقای ترامپ فقط در غرب بال قرنطینه نیست بلکه به بیمارستانی منتقل شده است که انتظار می رود چند روز در آنجا باشد. دستیاران وی این موضوع را کوچک شمرده و گفته اند که رئیس جمهور از بیمارستان کار خواهد کرد اما مهم است که کورتنی سوبرامانیان گفت: “بانوی اول ملانیا ترامپ نیز آزمایش مثبتی داشت اما او به خانه خود باقی مانده است.”> منتقدان وی ، به ویژه حزب دموکرات ، دونالد ترامپ را به سو mis استفاده از بیماری همه گیر ویروس کرونا و واکنش شدید ملی به ویروسی متهم کرده اند که تاکنون بیش از 200000 آمریکایی را کشته و بیش از 7 میلیون نفر را آلوده کرده است.

رئیس جمهور دونالد ترامپ ، به نوبه خود ، اغلب ویروس را روشن کرده است ، اگرچه در برخی موارد از پوشیدن ماسک حمایت کرده است. اما او همچنین گفته است که این جادو از بین خواهد رفت و اغلب با صورت بدون پوششی دیده می شود و فاصله جدی اجتماعی را تمرین نمی کند.

بنابراین ، عفونت خودش برای او کمی شرم آور خواهد بود. دونالد ترامپ هر روز مورد آزمایش قرار می گیرد ، همچنین افرادی که از نزدیک با وی در تماس هستند.

او به جای ویروس کرونا ، سعی کرده است بر خشونت در شهرهایی که توسط دموکرات ها اداره می شود ، تمرکز کند و بگوید که اگر جو بایدن انتخاب می شود ، کشور بیشتر به هرج و مرج می افتد. اخیراً ، دونالد ترامپ توجه خود را به انتصاب قاضی محافظه کار جدید به دیوان عالی معطوف کرده است که امیدوار است تعداد نظرسنجی های وی را تقویت کند.

با این حال ، اکنون با تشخیص خود ، برای او دشوار است توجه را به هر مسئله دیگری منحرف کنید. احتمالاً بررسی دقیق تری در مورد پاسخ ویروس کرونا وجود دارد ، خواه او از رویه ای مناسب پیروی کند و هم اینکه آیا مردم آمریکا از دولت وی توصیه های مناسبی دریافت کرده باشند.

کورتنی سوبرامانیان اضافه می کند ، “رئیس جمهور به خود یک A + می دهد که چگونه کار می کند ویروس اما همچنان نظرسنجی بسیار ضعیفی در مورد این موضوع انجام می دهد. او این مسئله را در کاخ سفید کوچک شمرده است. دستیاران او اغلب دیده می شوند که ماسک ندارند و این عمدتا بخشی از اخلاق کاخ سفید است که داوطلبانه است ، اگر شما به طور منظم مورد آزمایش قرار می گیرید ، از امنیت برخوردار خواهید بود و کاخ سفید یکی از مکان های امن در کشور است. اما اکنون این مسئله صحیح نیست زیرا فرمانده کل قوا آزمایش مثبت داده است. “

اما ، اگر دونالد ترامپ بدون هیچ گونه عارضه ای به سرعت بهبود می یابد ، ممکن است به او فرصتی بدهد تا شدت ویروس را کمرنگ کند. شانس در برابر او جمع شده است.

دونالد ترامپ 74 ساله و در گروه سنی آسیب پذیر است. به احتمال زیاد وی به شدت تحت تأثیر ویروس قرار گرفته است. وی همچنین دارای شاخص توده بدنی بالای 30 است – که در گروه چاقی طبقه بندی می شود ، یک وضعیت سلامتی که وی را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد. گفته می شود ، ویروس به طور متفاوتی بر افراد مختلف تأثیر می گذارد و دونالد ترامپ بهترین متخصصان و منابع پزشکی در جهان را در دسترس خود خواهد داشت.

اولین واکنش ها در سراسر طیف های سیاسی آرزو برای رئیس جمهور و اولین خانم خوب جو بایدن ، که خود آزمایش ویروسی کرونا منفی بود ، برای رئیس جمهور آرزوی بهبودی سریع کرد.

حریف دموکرات رئیس جمهور گفت: “این نمی تواند یک لحظه حزبی باشد. باید یک لحظه آمریکایی باشد. ما باید دور هم جمع شویم. به عنوان یک ملت “.

با این حال ، دموکرات ها همچنین می دانند که این فرصتی برای آنها است تا مخالفت خود را با سیاست ملی ویروس کرونا به عنوان رئیس جمهور حل کنند و به آنها فرصتی می دهد تا توجهات همه گیر را بازگرداند. < / p>

جو بایدن پیش از این در توئیتر خود گفته بود ، “امیدوارم این به منزله یادآوری باشد: ماسک بزنید ، فاصله اجتماعی خود را حفظ کنید و دستان خود را بشویید.” وی همچنین کلیه تبلیغات منفی کمپین را به حالت تعلیق درآورده است. اوباماها و کلینتون ها در فرستادن آرزوهای خوب برای دونالد ترامپ به سایر سیاستمداران پیوستند.

دولت ایالات متحده در صورت عدم توانایی دونالد ترامپ برنامه تداوم را در پیش دارد. در مرحله بعدی معاون رئیس جمهور مایک پنس قرار دارد که به عنوان رئیس جمهور منصوب می شود. اگر آقای پنس نتواند آن وظایف را انجام دهد ، رئیس مجلس نمایندگان ، نانسی پلوسی – یک دموکرات – در صف بعدی قرار خواهد گرفت.

تحلیلگران همچنین نگرانند که این هرج و مرج در کاخ سفید چه می تواند باشد برای امنیت ملی و اگر امکان استفاده از قدرت توسط دشمنان وجود دارد. هیئت تحریریه نیویورک تایمز نوشت: “سلامتی رئیس جمهور یک موضوع امنیت ملی است. بیماری آقای ترامپ بالاترین سطوح دولت را بهم می ریزد. حتی اگر او به شدت بیمار نشود ، رئیس جمهور قادر به انجام بسیاری از وظایف وی را تا زمانی که خطر سرایت از بین نبرد “.

حامیان اصلی رئیس جمهور دونالد ترامپ در گذشته – با چندین رسوایی و جنجال ، ثابت قدم در کنار او ایستاده اند. آنها به ویژه هنگام رویارویی با بحران پشت او را داشته اند. از اتهامات مربوط به تبانی با روسیه گرفته تا استیضاح وی در قبال معاملات نادرست با اوکراین ، او به دلیل حمایت بی دریغ از آنها ، همه طوفان ها را پشت سر گذاشته است.

اکنون این س isال مطرح است که آیا رئیس جمهور خود به ویروس مبتلا شده است؟ همدردی بیشتر وی را جلب خواهد کرد یا روایتی را که وی در مورد ویروس کرونا ایجاد کرده است ، که به گفته بسیاری از منتقدان سواره ، گمراه کننده و خطرناک است ، کشف خواهد کرد.